איך מנקים מטבעות בבית?

איך מנקים מטבעות בבית
איך מנקים מטבעות בבית?

עם הזמן, מטבעות מאבדים את הברק המקורי שלהם. בין אם זה האוסף האישי שלך או עתיקות, למד כיצד לנקות את המטבעות שלך כמו שצריך בבית.

איך מנקים מטבעות בבית?

עם הזמן, מטבעות מתכת מאבדים את המראה שלהם. אבל קל להם להחזיר את הברק המקורי שלהם! למד כיצד לנקות נכון את הכסף שלך מבלי לבזבז עליו כסף נוסף.

עם הזמן, מטבעות לעתים קרובות מאבדים את הברק המקורי שלהם. הנה כמה טיפים פשוטים שיעזרו לכם לנקות בבית.

ישנם חומרי ניקוי מסחריים רבים זמינים, כמו המותג Cif, שיעניקו למטבעות שלך את הברק המקורי שלהם תוך זמן קצר. אם אתם מעדיפים חלופות טבעיות, הניחו את המטבעות בכוס חומץ ומים למשך הלילה. כדי להימנע מפגיעה בפריטים היקרים שלך, הקפד להתייעץ עם מומחה לפני ניקוי מטבעות עתיקים.

האם לנקות את המטבעות בבית?

איך לנקות מטבעות נחושת בבית
איך לנקות מטבעות נחושת בבית?

כסף נוטה "לעבור מיד ליד": לכלוך וחיידקים מצטברים עליו במהירות. ניקוי יסודי לא רק יחזיר למטבעות את הברק הקודם, אלא גם יהפוך אותם לבטוחים לאספנים. לחיטוי מוצרי מתכת, אתה יכול להשתמש בקרם cif ultra white.

איך לנקות מטבעות נחושת בבית?

לעולם אל תשתמש בחומר לניקוי תכשיטים או בלק מתכת, מכיוון שהם עלולים לשרוט את המטבעות. מאותה סיבה, אל תנגב אותם עם מגבות נייר או חומרים אחרים עם גיבוי נייר. לפני תחילת העבודה, שטפו היטב את הידיים במים וסבון כדי להסיר שומן ולכלוך מהאצבעות.

הניקוי מורכב ממספר שלבים:

  • לשטוף את המטבעות במים קרים. זה יסיר את השכבה העליונה של אבק ולכלוך.
  • להשרות במי סבון חמים. הוסף כמה טיפות של חומר ניקוי עדין (כגון סבון כלים פרסיל) למיכל פלסטיק מלא במים חמימים. טובלים את המטבעות במים בזה אחר זה ומשפשפים אותם באצבעותיך או במטלית רכה. אל תטבול את כל המטבעות במים בו זמנית ואל תשתמש במיכלי מתכת או קרמיקה כדי למנוע נזק למתכת.
  • להסיר לכלוך עיקש. השתמש בקיסם או במברשת שיניים עם זיפים רכים כדי להסיר בעדינות גושים של לכלוך עיקש.
  • להשרות בכוס חומץ. חומצות עושות עבודה מצוינת בהסרת כתמים עקשניים, קורוזיה והצטברות. משרים מטבעות בכוס חומץ למשך חצי שעה לפחות, או משאירים למשך הלילה.
  • לשטוף במים זורמים חמים. לאחר ההשריה, הסר את שאר הלכלוך, הסבון והחומץ על ידי שטיפה יסודית של המטבעות במים חמים. היזהר לא לשרוף את עצמך!
  • לשטוף עם מים מזוקקים לברק. מים מזוקקים נקיים מזיהומים ומתכות: הם יסייעו להסיר כל זיהומים ממים זורמים. שוטפים את המטבעות בזה אחר זה במיכל פלסטיק עם מים מזוקקים.
  • לשטוף או להשאיר לייבוש על מגבת רכה. אל תשפשף מטבעות כדי להימנע מפגיעה בהם. מספיק לספוג במגבת רכה כדי להסיר עודפי מים, ואז להשאיר לייבוש על מטלית.

עכשיו אתה יכול לנקות בבטחה את המטבעות שלך בבית. רק כמה צעדים פשוטים - ולא יהיה זכר ללכלוך, רובד וחיידקים מזיקים!