כיצד לעקר בקבוקי תינוקות ושאר אביזרי מזון לתינוקות?

איזו אמא עם תינוק בידיים תרצה לבלות את זמנה הפנוי בשטיפת בקבוקי תינוקות
איזו אמא עם תינוק בידיים תרצה לבלות את זמנה הפנוי בשטיפת בקבוקי תינוקות?

יש דברים שאסור להזניח, כמו עיקור בקבוקי האכלה לתינוקות. למד על שיטות העיקור השונות כאן.

בין אם תבחרו להניק את תינוקכם, או חלב מוגז ופורמולה מבקבוק, הקפידו תמיד שכל ציוד ההאכלה לילוד שלכם נקי ומעוקר. זה חל על כל הבקבוקים והפטמות, התקנים נגד קוליק, משאבות חלב וכל כפית או מזרק המשמשים להוצאת תרופות.

לתינוקות שזה עתה נולדו יש מערכת חיסונית פגיעה ביותר, מה שאומר שהם חשופים מדי יום להתקפת חיידקים וחיידקים, שאינם מזיקים לנו המבוגרים. בילדים צעירים, חיידקים יכולים בקלות לגרום למחלות נפוצות כמו הקאות, שלשולים וקיכלי. עיקור בקבוקי תינוקות ושאר אספקת מזון יקטין משמעותית את הסיכון לחשיפה לחיידקים אלו, ומכאן את הסיכון למחלות. בנוסף, אל תשכחו לשמור על ניקיון הבית עם תינוק שזה עתה נולד – כדי לשמור על היגיינה, השתמשו בחומרי חיטוי כמו גלוריקס לרצפות ומשטחים בבית.

איזו אמא עם תינוק בידיים תרצה לבלות את זמנה הפנוי בשטיפת בקבוקי תינוקות? הקדישו מעט זמן לעבודה הזו, כשהחלב עדיין יבש, ויידרש הרבה פחות מאמץ לשטוף.

שיטות לעיקור בקבוקי תינוקות

להלן חמש דרכים לעקר בקבוקי תינוקות ואביזרי האכלה אחרים
להלן חמש דרכים לעקר בקבוקי תינוקות ואביזרי האכלה אחרים.

הורים חדשים רבים דואגים כיצד לעקר כראוי בקבוקי תינוקות. זה בעצם מאוד פשוט. אתה יכול לקנות סטריליזטור מיוחד לבקבוקי תינוקות, או שאתה יכול להשתמש בכלי המטבח הרגילים שכנראה כבר יש לך במלאי. זכור, לפני השימוש בפריטי האכלה כלשהם, יש לשטוף אותם תחילה במי סבון חמים. אפשר לעשות זאת עם סבון כלים רגיל ומברשת רכה שלא תפגע בפטמות ובמשאבות השד.

להלן חמש דרכים לעקר בקבוקי תינוקות ואביזרי האכלה אחרים:

שיטה מספר 1: עיקור בקיטור חשמלי של בקבוקי תינוקות

ניתן לרכוש מעקר קיטור חשמלי בכל חנות לתינוקות. זוהי הדרך הנפוצה ביותר לעקר בקבוקי תינוקות. הסטריליזטור יכול להכיל עד שישה בקבוקים בכל פעם, והתהליך עצמו אורך חמש דקות בלבד.

 1. מלאו את הסטריליזטור במעט מים קרים (ראו את ההוראות במכשיר שלכם לכמות המדויקת). בדרך כלל, מעקרים המכילים עד שישה בקבוקים דורשים 200 מ"ל מים.
 2. הנח אספקת מזון נקייה בסטריליזטור. אל תשכח שגוף החימום והמים נמצאים בתחתית המכשיר, ואדים יעלו כלפי מעלה. לכן, הניחו פריטים עם הפתח כלפי מטה: בקבוקים עם הצוואר כלפי מטה והפטמות כלפי מעלה.
 3. סגור את מכסה הסטריליזטור, וודא שהוא מתאים היטב לקצוות. אפילו פער קטן יאפשר לאדים לברוח ולהפריע להליך.
 4. הפעילו את הסטריליזטור והשאירו לזמן שצוין - בממוצע 5-10 דקות. אל תנסה להוציא את הבקבוקים מיד, כי הם יהיו חמים מאוד.
 5. אם הפקק נשאר פתוח, ניתן להשאיר בקבוקים בסטריליזטור עד שש שעות. עם זאת, אם הפקק הוסר, יש לסתום את הבקבוקים מיד כדי למנוע זיהום של חיידקים.

שיטה מספר 2: מיקרוגל עם סיר קיטור

אופן הפעולה של כלי קיטור מיקרוגל זהה לזו של מעקר חשמלי לבקבוקי תינוקות, אך במקרה זה, נעשה שימוש במכשיר מטבח מוכר לחימום המים וליצירת תנאי קיטור. השתמשו במיקרוגל באותו אופן כמו בסטריליזטור חשמלי, הניחו בקבוקים הפוכים והברגו את המכסים ברגע שמוציאים את החפצים מהתנור.

שיטה מספר 3: מדיח כלים

אם יש לך מדיח כלים, אתה יכול להשתמש בו גם לניקוי וגם לעקר בקבוקי תינוקות, תוך הקפדה לא לפגוע בהם. במידת הצורך, הנח פריטים על המדף העליון של המכונה והשתמש במצב חם בטמפרטורות מעל 80 מעלות. הורים רבים מוצאים ששיטת עיקור בקבוק זו גוזלת זמן רב מדי, מכיוון שהיא עלולה להזיק לבקבוקים ולכלי האכלה אם משתמשים בה לעתים קרובות. לעתים קרובות הופכים את הפינים על ידי סילוני המים ובסוף המחזור צוברים מי ניקוז מלוכלכים, ולאחר מכן יהיה צורך לשטוף אותם ולעקר אותם שוב.

שיטה מספר 4: בישול

ניתן גם לעקר בקבוקי תינוקות על הכיריים בסיר רגיל. זה לא מצריך כלים מיוחדים, אבל פטמים ומשאבות חלב עלולים להינזק במהלך הבישול.

 1. ממלאים סיר גדול במים קרים וטובלים בו את כלי האוכל. ודא שכל הפריטים שקועים לחלוטין במים ושלא נותרו כיסי אוויר במים.
 2. מניחים צלחת או קערה כבדה על סיר כך שהתחתית כמעט נוגעת במים. זה ימנע מחפצים לצוף על פני המים.
 3. מביאים מים לרתיחה ונותנים לשבת במשך 10 דקות.
 4. אם לא מסירים את ה"מכסה" מהמחבת, ניתן להשאיר את הבקבוקים במצב זה עד שש שעות. עם זאת, עדיף לאסוף אותם ברגע שהם מתקררים. ניתן לאחסן את הבקבוקים המורכבים עד 24 שעות ולאחר מכן יש לבצע עיקור מחדש.

שיטה מספר 5: עיקור קר של בקבוקי תינוקות

הבחירה כיצד לעקר בקבוקי תינוק תלויה בהעדפות ובאורח החיים שלך
הבחירה כיצד לעקר בקבוקי תינוק תלויה בהעדפות ובאורח החיים שלך.

עיקור קר הוא אידיאלי עבור הורים פעילים שכן הם צריכים לעתים קרובות לעקר בקבוקים מחוץ לבית וללא גישה לחשמל או מים חמים.

 1. מניחים תמיסת עיקור או טבלית (ניתן להשיג בסופר) בקערת פלסטיק או דלי נקיים. הוסף מים והטבל את אספקת מזון לתינוקות.
 2. ודא שכל הפריטים שקועים במים למשך 30 דקות לפחות - רצוי יותר.
 3. ניתן להשתמש בתמיסה, במידת הצורך, שוב, אך לאחר 24 שעות יש להחליף אותה.

איך בוחרים מעקר בקבוק תינוק?

הבחירה כיצד לעקר בקבוקי תינוק תלויה בהעדפות ובאורח החיים שלך. הורים שיש להם זמן לשיטות זולות יבחרו ככל הנראה בבישול פשוט על כיריים, בעוד שהורים עסוקים יותר עשויים לבחור בסטריליזטור חשמלי או מיקרוגל וספינת קיטור. עיקור קר יעיל לא פחות משיטות אחרות, אך רבים אינם אוהבים להשתמש בכימיקלים ובוודאי ירצו להימנע מעיקור של טבליות ותמיסות.

עד איזה גיל יש לעקר בקבוקים?

אתה תשמח לדעת שכאשר תינוקך יהיה בן 12 חודשים, המערכת החיסונית שלו תהיה חזקה מספיק כדי להתגונן בפני חיידקים וחיידקים רבים בעצמה. לכן, כשמגיעים לגיל שנה, אפשר להפסיק לעקר את הבקבוקים. עם זאת, המשיכו לנקות את הבקבוקים ביסודיות כשהחלב או הפורמולה עדיין יבשים, מכיוון שזה יחסוך לכם את הטרחה של שטיפת כלי האוכל לתינוקות אחת ולתמיד.

 • כדי להגן על מערכת החיסון הפגיעה של תינוקך, עקר בקבוקי תינוק לאחר כל שימוש.
 • שטפו היטב את כל הכלים לפני העיקור.
 • עיקור בקבוקים פחות מטריד אם אתה בוחר בשיטה המתאימה ביותר לאורח החיים שלך.
מאמרים בנושאים דומים
 1. ניקיון דירה לאחר שיפוץ
 2. כיצד להרטיב את האוויר בחדר
 3. כיצד להסיר שעווה מבגדים?
 4. כיצד להסיר ריח זיעה מבגדים?
 5. כיצד להסיר דבק מבגדים
 6. כיצד להסיר אבנית ואבנית