כיצד להסיר אבנית ואבנית

איך ועם מה להסיר אבנית ואבנית ממכשירי חשמל ומשטחים בבית
איך ועם מה להסיר אבנית ואבנית ממכשירי חשמל ומשטחים בבית?

אבנית פוגעת במראה של כל משטח ויכולה לשבש את פעולתם של מכשירי חשמל ביתיים. המאמר דן בשיטות עבודה כיצד להסיר אבנית ואבנית בצורה יעילה ככל האפשר.

איך ועם מה להסיר אבנית ואבנית ממכשירי חשמל ומשטחים בבית? תגיד ל-Google Limescale פוגע במראה של כל משטח ועלול לשבש מכשירי חשמל ביתיים. המאמר דן בשיטות עבודה כיצד להסיר אבנית ואבנית בצורה יעילה ככל האפשר.

הסר אבנית באופן קבוע עם חומרי ניקוי מיוחדים כדי למנוע הצטברות וניקוי מפרך בעתיד. זכור לקרוא את ההוראות על התוויות ולבדוק את המוצר על שטח קטן לפני כן.

מהו מסיר האבנית הטוב ביותר לשימוש?

סיד הוא צורה מיוחדת של תרכובות סידן הנוצרת על כל המשטחים במגע קבוע עם מים. אפילו משקעי אבנית קטנים בחיי היומיום יכולים להביא הרבה צרות - להיפטר מהם זה לא כל כך קל. הכלל העיקרי הוא סדירות. ככל שפחות פלאק, כך הוא טרי יותר, כך קל יותר להסיר אותו. ניתן להסיר אבנית בבית הן בעזרת כלים מיוחדים למטבח ולאמבטיה, והן בעזרת שיטות עממיות.

ניקוי קבוע יעזור למנוע הצטברות אבנית וניקוי מפרך בעתיד. ככלל, מוצרים המכילים חומצות מצוינים לניקוי משטחים שונים. הנה, למשל, כיצד ניתן להסיר אבנית באמצעות תרופות עממיות מאולתרות:

 • חומץ שולחן. יש לדלל אותו בשיעור שווה במים ולרסס על אזורים בעייתיים עם בקבוק ריסוס. הפתרון עוזר להסיר אבנית מהקומקום בבית ויכול להיות גם מסיר אבנית מעולה למכונת הקפה שלכם!
 • מיץ לימון/אבקת חומצה. פשוט מאוד לנקות אבנית עם חומצת לימון: ניתן להשתמש במיץ לימון בצורתו הטהורה, ויש להמיס את החומצה באבקה בשיעור של 1 כף לליטר מים. הפתרון המוכן הוא תרופה עממית מצוינת לפלאק בחדר האמבטיה.

ניקוי מכשירי חשמל ביתיים

כיצד להסיר אבנית מהקומקום ומכונת הקפה

כיצד להסיר אבנית מהמים
כיצד להסיר אבנית מהמים.

הכינו את תמיסת החומץ והמים שתוארו לעיל, שפכו לפחות מחצית מהסכום לתוך הקומקום/ מכונת הקפה. לאחר מכן הפעילו את המכשיר והרתיחו את התערובת כרגיל, ולאחר מכן השאירו אותה להשרות 10-12 שעות. זה יעזור להסיר ביעילות את האבנית.

לאחר פרק הזמן שצוין, שפכו את התמיסה, שטפו את הקומקום תחת מים זורמים. אם יש כמות גדולה של אבנית, יש לחזור על ההליך 2-3 פעמים עד לניקוי מלא.

כיצד להסיר אבנית מכונות כביסה ומדחי כלים

קח לפחות 100 מ"ל של מסיר אבנית מיוחד או תמיסה ביתית. שפכו אותו לתא האבקה במכונת הכביסה או בתחתית המדיח. התחל מחזור רגיל מבלי להעמיס על המכשיר בגדים או כלים מלוכלכים.

הסרת אבנית מהברזים

קשה במיוחד להיפטר מפסים קלים במיקסרים, מכיוון שהם נוצרים במהירות במקומות שקשה להגיע אליהם. יש טריק פשוט שיעזור להסיר אפילו אבנית ישנה:

 1. הכן מטלית והרווה אותה בתמיסת מסיר כתמים.
 2. לאחר מכן, השתמש בו כדי לעטוף ברז או חפץ כרום אחר (לדוגמה, ווי תלייה בחדר האמבטיה). לאחר 10-15 דקות, משקעי מינרלים יתרככו וניתן להסירם בקלות בעזרת ספוג.
 3. להסרת סיד ממש ב"פיה" של המיקסר - קחו מיכל קטן עם תמיסת ניקוי וטבלו בו את הברז. האפשרות הטובה ביותר היא לאבטח את המיכל עם סרט, סרט או גבס, בהתאם לצורת המיקסר. לאחר כשעה תיפתר בעיית הפלאק, כל שנותר הוא לשטוף את הברז במים.

הימנעו משימוש בחומרים שוחקים ובמברשות מתכת המסירות אבנית – הן עלולות לשרוט את הברז ולהרוס לחלוטין את המראה.

מנקה את חדר האמבטיה

באופן מסורתי, קירות חדר האמבטיה מסיימים עם אריחים. ללא תחזוקה מתאימה, אריחים יאבדו במהירות את הברק המקורי שלהם. התפרים הם הראשונים להתלכלך, בהדרגה משקעי סיד מעוררים הופעת צהובות ועובש. כדי למנוע זאת, אתה צריך לנקות באופן שיטתי את האריחים מלוח. עם זאת, אין להשתמש בחומרים שוחקים המגרדים את פני האריח - העדיפו מוצרים קרמיים או נוזליים, כגון תרסיסים וקרמים Cif, המסייעים להסיר בעדינות את הפלאק מכל המשטחים בחדר האמבטיה.

כיצד להסיר אבנית מהמים:

 1. יש למרוח את תמיסת הניקוי באופן שווה על משטח לח, השימוש בספוג גדול הוא הנוח ביותר.
 2. לשפשף את הלכלוך לכמה דקות.
 3. השאר את המוצר על מנת לשחרר את האבנית.
 4. שטפו היטב את האריחים במים רגילים.

עבודה כזו צריכה להתבצע עם כפפות כדי להגן על העור מפני ההשפעות של סוכנים אגרסיביים. לניקוי ידידותי לסביבה וניקוי מפרקי אריחים מתאימה היטב פתרון של חומץ, סודה ומים רתוחים בפרופורציות שוות. יש למרוח את התערובת בבקבוק ספריי ולהמתין כ-15 דקות, לאחר מכן להסיר את הפלאק בעזרת ספוג, לשטוף את האריחים במים ולנגב יבש.

המאמר דן בשיטות עבודה כיצד להסיר אבנית ואבנית בצורה יעילה ככל האפשר
המאמר דן בשיטות עבודה כיצד להסיר אבנית ואבנית בצורה יעילה ככל האפשר.

גם בנקודות החיבור של הברזים ובפינות המדפים באמבטיה נוצרת סיד עקב הצטברות מים. הנה כמה עצות מועילות שיעזרו לך להתמודד עם הבעיה:

 • קחו תמיד בחשבון את החומר ממנו עשוי האמבט/כיור - אקריליק, ברזל יצוק, פלסטיק, כל סוג מצריך גישה מיוחדת (בקניית מוצר אוניברסלי, עיין בהוראות לאילו משטחים הוא יכול לשמש).
 • האפשרות העדינה ביותר היא מוצרים ללא חלקיקים (תרסיסים, מוצרי שמנת). הם מתפשטים בקלות ואינם פוגעים במשטח הכלים הסניטריים. מתאים לאמבטיות אקריליק.
 • קל יותר לנקות אמבט מברזל יצוק או פלדה עם אמייל מכיוון שמשטחים אלו פחות מועדים לשריטות. האפשרות הטובה ביותר אם הרכב ברזל יצוק ופלדה יכיל מעכבי קורוזיה.
 • אין להשתמש כל הזמן במוצרי ניקוי עם חומצה חנקתית או גופרתית. הם מתאימים כחומר פעיל ללכלוך עיקש.

אם משקעי אבנית קיימים על כל פני האמבטיה, אתה יכול להשתמש במתכון המוכח לניקוי עם חומץ. כיצד ניתן להסיר אבנית? מוצע רצף הפעולות הבא:

 1. ממלאים גיגית מים קרירים ומוסיפים 500 מ"ל חומץ שולחני.
 2. מניחים להשרות 8-10 שעות.
 3. רוקנו ושטפו היטב את האמבטיה לפני השימוש.

במידת הצורך (נוכחות לכלוך עיקש) מסירים שוב את הסיד באותו אופן. אם החלטתם להשתמש בחומץ לא מדולל להשפעה מהירה יותר, טפלו תחילה באזור קטן כדי להימנע מהרס הגימור. ריכוזים גבוהים של חומצה עלולים לפגוע בצנרת ישנה עם אמייל.

במקום תמצית חומץ מותר להשתמש בחומצת לימון:

 1. ממיסים 100 גרם חומצת לימון בכוס מים.
 2. מרחו את התמיסה על פני האמבט בעזרת ספוג או מטלית.
 3. הניחו לתערובת לשבת במשך 15 דקות.
 4. נגב עם ספוג לח ושטוף במים.

אין להשתמש בחומצות באזורים פגומים עם סימני חלודה - ניקוי כזה יכול רק להחמיר את המצב.

אבנית בשירותים

הסרת משקעי אבנית מהאסלה שלך יכולה להיות די טרחה. כיצד להסיר שכבה עבה של אבנית:

 1. השתמש במוצרים חומציים במרקם ג'ל המכסים באופן שווה את כל האזורים הבעייתיים (לדוגמה, ציפוי נגד חלודה Domestos). בעת הניקוי, טפלו לא רק במשקעים הקיימים, אלא גם בכל המשטח הפנימי של האסלה.
 2. השאר את המוצר למשך 30 דקות.
 3. לאחר מכן, השתמש במברשת כדי להסיר את הפלאק שנותר.

במקרים מסוימים, יהיה צורך לחזור על הליך הניקוי שוב לניקוי טוב יותר. לעולם אל תערבב מוצרים חומציים עם מוצרי כלור, שכן תגובה כימית עלולה לייצר גז מסוכן.

הימנעו משימוש בחומרים שוחקים ובמברשות מתכת המסירות אבנית – הן עלולות לשרוט את הברז ולהרוס לחלוטין את המראה
הימנעו משימוש בחומרים שוחקים ובמברשות מתכת המסירות אבנית – הן עלולות לשרוט את הברז ולהרוס לחלוטין את המראה.

הסרה קבועה של רובד ואבנית מאפשרת לשמור על ניקיון המשטחים ועל עמידותם של מכשירי חשמל ביתיים. לניקוי יעיל, אתה יכול להשתמש במתכונים תוצרת בית או לרכוש מוצרי ניקוי מיוחדים.

 • התחל את מחזור הכביסה הסטנדרטי, תוך השארת המכונה ריקה באופן טבעי. זה הכל.

איך מוציאים סיד מהברזים?

קשה במיוחד להיפטר מסיד על הברזים בחדר האמבטיה ובמטבח, כי כאן נוטים משקעי מינרלים לשכב במקומות שקשה להגיע אליהם ולא נוחים. עם זאת, ישנם כמה טריקים פשוטים שניתן לאמץ:

 • בעזרת מסיר אבנית איכותי, טובלים בתוכו חתיכת צמר גפן או סמרטוט ישן ולאחר מכן עטפו אותה סביב הברז כך שכל האזור הנגוע בסיד יהיה במגע ישיר עם המוצר.
 • כדי להסיר אבנית מפיה של הברז, מלאו כוס קטנה בחומר ניקוי והטבלו בה את הברז. אם צורת העגורן מאפשרת, אז אתה יכול לתקן את המבנה הזה על ידי עטיפתו במגבת ישנה.
 • השאירו את מסיר האבנית על הברז ולאחר שעה יש להמיס את רוב הליים.
 • בנוסף, יש לשפשף אזורים עקשניים במיוחד עם רפידת צמר פלדה עדינה.

כיצד להסיר סיד בחדר האמבטיה?

סיד בחדר האמבטיה נוצר בעיקר בשני מקומות: מאחורי הברז - במיוחד אם הוא זורם - ובפינות האמבטיה, שם נאגרים מים. הנה כמה עצות מועילות להתמודדות עם צווארי בקבוק אלה:

 • חומץ לא מדולל יסיר ביעילות אבנית בחדר האמבטיה, אך היזהר בעת טיפול באמבטיות ובכיורים ישנים מאמייל, מכיוון שהחומצה עלולה לפגוע בגימור.
 • יש למרוח חומץ רק על אזורים פגומים, לשפשף אותם ולאחר מכן לשטוף עם תרסיס. אם לא בא לכם להתנסות עוד קצת, עדיף לקנות מסיר אבנית מסחרי המתאים לסוג האמבט שלכם.

כיצד להסיר סיד מהאסלה?

הסרת משקעי אבנית באסלה ומתחת לשפה יכולה להיות מטרידה, ולכן ניקוי האסלה דורש ארסנל שלם של טריקים:

 • השתמש במסיר אבנית עז יותר כגון מסיר הליום או אקונומיקה לשירותים, כגון Domestos. יש למרוח אותו ישירות על המשקעים, ולזכור לרסס אותו גם באסלה עצמה וגם מתחת לשפה.
 • השאירו את האסלה להשרות לפחות חצי שעה מבלי לנקז את המים.
 • כאשר מתמודדים עם משקעים כבדים יותר, ניתן להשתמש באבן ספוג.
 • אם משקעי האבנית עדיין נמשכים, קנה אבקת ניקוי חזקה המכילה טריסודיום פוספט או נתרן טטרבוראט. ניתן למדוד את האבקה תחילה בקערה או לפזר ישירות על אזורים בעייתיים.
 • היזהר בעת שימוש בכימיקלים רעילים אלה, תמיד ללבוש הגנה לעיניים ולידיים.

השרייה תקל על הסרת הליים: ככל שתשאיר יותר זמן על מסיר האבנית, התוצאה תהיה משכנעת יותר, והיא גם תהיה ללא מאמץ. אתה יכול לחסוך הרבה אנרגיה על ידי שילוב בקרת סיד בשגרת ניקיון הבית הרגילה שלך, אז אל תדחה את זה ותתחיל מיד!

 • הסר ליים באופן קבוע.
 • להשרות! ככל שתשאיר את מנקה האבנית על האזור הפגוע זמן רב יותר, כך התוצאות יהיו טובות יותר.
 • כדי להסיר ביעילות סיד מהאסלה, השתמש במסיר סיד מיוחד לשירותים.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לנקות מתקן מי שתייה
 2. עוזרות בית, ניקיון הבית והבית שלך
 3. איך לסדר את הסלון?
 4. רשימת ניהול משק בית
 5. פריצות לניקיון הבית
 6. מה זה פנג שואי? משמעות ויישום