כיצד אוכל לטפל במחשב הנייד ובמכשירים אלקטרוניים אחרים?

כאן תמצא טיפים פשוטים והנחיות כיצד לנקות את המחשב הנייד שלך ומכשירים אלקטרוניים אחרים
כאן תמצא טיפים פשוטים והנחיות כיצד לנקות את המחשב הנייד שלך ומכשירים אלקטרוניים אחרים.

בשימוש תכוף, יש לנקות את המחשב הנייד והסמארטפון שלך באופן קבוע. למד כיצד לנקות את מסך המחשב, המקלדת והעכבר בבית.

אחרי שניקיתם שוב את הבית, עצרו וחשבו מה יכול להיות ששכחתם לשטוף. באופן מפתיע, רבים מאיתנו שוכחים את החפצים הביתיים המזוהמים ביותר, כמו מכשירים אלקטרוניים. בשל העובדה שאנו כל הזמן נוגעים בהם עם הידיים ובשל העובדה שבמחשבים הניידים שלנו יש הרבה חורים קטנים שמקבלים בקלות אבק ולכלוך, מקלדות מחשב, אוזניות ואביזרים נוספים הופכים לבית גידול למספר עצום של חיידקים וחיידקים. אבל בשל העובדה כי מכשירים אלקטרוניים הם שבירים מאוד, הם זקוקים לטיפול ותשומת לב מיוחדת. כאן תמצאו טיפים והוראות פשוטות כיצד לנקות את המחשב הנייד ומכשירים אלקטרוניים אחרים.

השתמש בשרביט לניקוי אוזניים כדי להסיר אבק ולכלוך מהחריצים של הטלפון החכם שלך. הרטב צמר גפן עם מעט אלכוהול כדי לא רק לנקות אלא גם לחטא את המכשיר שלך. זכור לכבות ולנתק את המכשיר האלקטרוני שלך לפני הניקוי.

איך אני מנקה את מסך המחשב הנייד שלי?

מסכי המחשב הנייד הנפוצים ביותר הם מסכי LCD. בעוד שבעבר מסכי מחשב מזכוכית היו קלים לניקוי, המסכים של היום דורשים טיפול מיוחד. חנויות מחשבים מוכרות מוצרי ניקוי מיוחדים למסכי LCD, בעוד שחלק מהאנשים משתמשים בכמות קטנה של מים כדי לנקות אותם. בעת שימוש במוצרים מיוחדים, הקפד לקרוא בעיון את הוראות השימוש בהם.

באופן אידיאלי, עליך להשתמש במטלית נקייה, יבשה וצפופה (כגון מטלית מיקרופייבר). לסוג הבד יש חשיבות רבה, שכן מגבות נייר או סמרטוטים רגילים עלולים לשרוט את המסך. אם החלטתם להשתמש במים או בחומר ניקוי מיוחד לניקוי המסך, כדאי למרוח כמות קטנה מאוד מהנוזל על המטלית ולנגב את פני השטח. אין לרסס ישירות על המסך כדי למנוע נזק.

איך אני מנקה את מסך המחשב הנייד שלי
איך אני מנקה את מסך המחשב הנייד שלי?

ניקוי המקלדת גוזל יותר זמן, מכיוון שרבים מאיתנו אוהבים לאכול מול הצג, ופיסות מזון נקלעות בין המקשים. לכלוך תקוע מונע מהמקלדת לפעול כהלכה וגורם לבעיות אחרות, אז:

 • הפוך את המקלדת ונער החוצה כל אבק ולכלוך שהצטברו.
 • השתמש בלחץ אוויר חזק כדי להיפטר מחלקיקים כלואים. יש לכוון את סילון האוויר כך שהלכלוך יצא החוצה ולא ישקע עמוק יותר.
 • כעת חיטא את המקלדת על ידי הרטבת מטלית במעט אלכוהול וניגוב הכפתורים ומשטח העבודה של המחשב הנייד, ולאחר מכן הניחו לה להתייבש באופן טבעי.

הדרך הטובה ביותר לנקות את משטח העקיבה שלך היא לנגב אותו עם מטלית לחה באלכוהול כפי שתואר לעיל. זה יהרוג את החיידקים הנודדים מהידיים שלנו. אם אתה משתמש בעכבר, תצטרך להשתמש בשיטת ניקוי אחרת. זה תלוי באיזה סוג עכבר אתה משתמש, אופטי או מכני.

לדגם עכבר מכני:

 • מוציאים את הכדור, שוטפים אותו במים נקיים ומניחים לו להתייבש.
 • הסר את כל האבק והלכלוך מהמקום שבו הכדור מחובר.
 • נגב את גוף העכבר עם מטלית לחה מעט באלכוהול או חומר ניקוי מיוחד.

עבור עכבר אופטי:

 • נקה את מארז העכבר באותו אופן כמו לעכבר מכני. ודא שאין אבק או לכלוך מצטבר סביב הלייזר.

איך אני שוטף את הטלוויזיה שלי?

כיום, יותר ויותר אנשים קונים טלוויזיות פלזמה או LCD לבית. כדי לנקות מכשירים כאלה, השתמש בהוראות לעיל לניקוי מסכי מחשב נייד.

ניתן לנקות מסכי טלוויזיה מזכוכית בעזרת מנקה זכוכית לכל מטרה. העיקר לוודא שהמוצר אינו מכיל אלכוהול ואמוניה - חומרים שעלולים לפגוע בשכבה העליונה של המסך. חומרי ניקוי לזכוכית הם אידיאליים להסרת טביעות אצבע ולכלוך אחר, אבל אם אתה רוצה לנגב במהירות את המסך כדי להסיר אבק, פשוט השתמש במטלית כבדה ונטולת דהייה.

טיפול בסמארטפון או בטאבלט:

 • די קל לטפל בסמארטפונים עם מסכי מגע, מכיוון שמספיק לנגב אותם עם מנקה מסך LCD. למידע נוסף, עיין בסעיף על ניקוי מסכים וזכור לעקוב אחר ההוראות על התוויות.
 • לפני שתתחיל לנקות את המסך, כבה את הסמארטפון או הטאבלט שלך!
 • מסך סמארטפון או טאבלט עמיד יותר להשפעות חיצוניות מאשר מסך מחשב נייד, כך שתוכל לשפשף אותו קלות.
 • יש להקדיש תשומת לב מיוחדת למיקרופון, שכן איתו אנו פונים לרוב עם השפתיים שלנו. פעם או פעמיים בשבוע, יש לנגב אותו במגבונים אנטיבקטריאליים.
 • השתמש רק בכמות קטנה של נוזל לניקוי מסך ובדוק אותו על שטח קטן לפני כן.
 • מטלית יבשה נטולת מוך מצוינת לניקוי מסכי LCD.
 • נגב את המיקרופון של הטלפון החכם מדי שבוע עם מטלית אנטיבקטריאלית כדי להרוג חיידקים שהצטברו עליו.