איך לנקות את מסך המחשב הנייד כמו מומחה?

כיצד לנקות לכלוך ולכלוך ממסך המחשב הנייד שלך
כיצד לנקות לכלוך ולכלוך ממסך המחשב הנייד שלך.

כתמי טביעת אצבע ולכלוך על מסך המחשב הנייד יוצר הסחת דעת מיותרת בזמן העבודה. הנה איך לנקות את מסך המחשב הנייד שלך כדי לשמור עליו מבריק.

אינך רוצה שלכלוך וכתמים שומניים על המחשב הנייד שלך יחסמו את הנוף במהלך שיחת זום. לכן, עליך לנקות את מסך המחשב הנייד שלך באופן קבוע. אם אתה נוהג לאכול או ללגום קפה בזמן העבודה, אתה חייב גם להתמודד מדי פעם עם פירורי מזון או כתמי קפה במחשב הנייד שלך. לפעמים, הכתמים מועברים מהמקלדת למסך המחשב הנייד כשסוגרים אותו. סוגים שונים של כתמים על מסך המחשב הנייד צריכים להתמודד בצורה שונה. בצע את השלבים המפורטים להלן בהתבסס על סוג הכתם במחשב הנייד שלך.

מרכיבים לשמירה

א בד מיקרופייבר

ב ספוג

ג נוזל לשטיפת כלים

ד ספריי חיטוי

ה מנקה זכוכית

כיצד לנקות מסך מחשב נייד

כבה את המחשב הנייד ונגב את מסך התצוגה עם מטלית מיקרופייבר. בד מיקרופייבר אוסף יותר לכלוך ואבק מאשר סוגי בדים אחרים, מה שהופך את העבודה למהירה יותר. מכיוון שמדובר בחומר רך, לא שוחק ונטול מוך, הוא מונע שריטות על המחשב הנייד בזמן הניקוי. אל תנגב בתנועה מעגלית מכיוון שזה פשוט יעביר את חלקיקי האבק. נגב את המטלית על מסך המחשב הנייד שלך. חזור על השלב במידת הצורך.

כיצד לנקות לכלוך ולכלוך ממסך המחשב הנייד שלך

 1. שלב 1: נקה את האבק

  הסר מאבק פני השטח על ידי ניגוב מסך המחשב הנייד עם מטלית מיקרופייבר. מטלית מיקרופייבר אוספת יותר לכלוך ואבק מאשר סוגי בדים אחרים, מה שהופך את העבודה למהירה יותר.

 2. שלב 2: נגב עם ספוג לח

  אל תשתמש במי ברז כדי להרטיב את הספוג. השתמש במים מזוקקים בבקבוקים. מכיוון שהמסך של המחשב הנייד שלך עדין, מים מזוקקים הופכים לאפשרות הנכונה לנקות אותו בשל היעדר זיהומים מומסים בו. סחט את הספוג כראוי כדי להימנע מחשיפת המחשב הנייד שלך ללחות מוגזמת. כסה את המקלדת בניילון כדי למנוע ממים לחדור לתוך המערכת של המחשב הנייד שלך. נגב את מסך המחשב הנייד עם הספוג הלח-יבש.

 3. שלב 3: אפשר ייבוש באוויר

  תן למסך להתייבש באוויר. אל תסגור את המחשב הנייד שלך עד שמסך התצוגה התייבש היטב.

כיצד לנקות שמן ודביקים מהמחשב הנייד שלך

 1. שלב 1: הכן תמיסת ניקוי

  קח מעט מים מזוקקים בבקבוק בקערה והוסף לה טיפה של נוזל כלים.

 2. שלב 2: להשרות ספוג

  השרו את הספוג בתמיסת הניקוי וסחטו כמו שצריך. ודא שהספוג אינו מטפטף אלא רק לח-יבש.

 3. שלב 3: נגב את האזור הפגוע

  שפשפו בעדינות את הכתם השומני ממסך המחשב הנייד. אל תפעיל לחץ רב מדי. ודא שמי הסבון לא יטפטף על מקלדת המחשב הנייד שלך. ניתן להשתמש גם במגבונים מחטאים לניקוי הכתם השומני.

 4. שלב 4: נגב עם מטלית מיקרופייבר

  שטפו את שכבת הסבון בעזרת מטלית מיקרופייבר לחה. תן למסך להתייבש באוויר.

כיצד לנקות מקלדת למחשב נייד

המקלדת שלך גם צוברת כמות גדולה של לכלוך ופסולת מזון. כדי לשמור על היגייני, עליך לנקות את המקלדת שלך באופן קבוע.

 1. שלב 1: הסר אבק משטח

  נגב את המקלדת בעדינות עם מטלית מיקרופייבר. כדי לנקות אזורים שקשה להגיע אליהם, השתמש במברשת שיניים ישנה.

 2. שלב 2: הפוך את המקלדת על פיה

  החזק את המחשב הנייד שלך הפוך ונער אותו בעדינות כדי להסיר חלקיקי לכלוך שנכנסו בין כפתורי המקלדת שלך.

 3. שלב 3: חיטוי

  השתמש במגבונים מחטאים כדי לחטא את המשטח. מגבונים מחטאים עוזרים לחסל חיידקים. בדוק תמיד כל מוצר על אזור נסתר קטן ושטוף תחילה כדי לבדוק תאימות.

אמצעי בטיחות שיש להקפיד עליהם בעת ניקוי המחשב הנייד

לפני שתתחיל לנקות את המחשב הנייד שלך, ודא שהוא מנותק מהחשמל. אם אפשר, הסר את הסוללה של המחשב הנייד שלך.

כיצד לנקות מסך מחשב נייד
כיצד לנקות מסך מחשב נייד.

אל תשתמש במגבת מטבח או בנייר טישו כדי לנגב את מסך המחשב הנייד שלך. הם עשויים להיראות רכים למגע ולתחושה. אבל, הם עלולים לשרוט ברצינות ולפגוע במסך התצוגה של המחשב הנייד שלך.

לעולם אל תשתמש בחומרי ניקוי מבוססי אלכוהול או אמוניה על מסך המחשב הנייד שלך. הם יכולים לפגוע בביצועי המחשב הנייד שלך.

קרא תמיד את הוראות היצרן לפני שתתחיל לנקות את המחשב הנייד שלך. מותגים מסוימים של מחשבים ניידים ניתן לנקות עם מי סבון. עם זאת, ישנם אחרים אשר בהחלט מייעצים נגד זה.

יש לנקוט באמצעי זהירות

אתה יכול לשפר את תוחלת החיים של המחשב הנייד שלך על ידי שמירה על כמה אמצעי זהירות כמו הנחת מטלית מיקרופייבר דקה בין מסך המחשב הנייד והמקלדת. כאשר אינו בשימוש, שמור את המחשב הנייד שלך עטוף בתיק מחשב נייד, הרחק מהישג ידם של ילדים.

מחשבים ניידים חוללו מהפכה בדרך שבה אנו עובדים. הם מציעים לנו נוחות רבה וגמישות של עבודה מהנוחות של הבית או בית הקפה שלנו. השתמש בשיטות הניקוי שניתנו כאן כדי לשמור על מראה המחשב הנייד שלך חדש לגמרי.

שלב מפתח

אם אתה משתמש בחומר ניקוי על מסך המחשב הנייד שלך, ודא שהוא נקי מאציטון, אלכוהול אתילי, טולואן, חומצה אתיל, אמוניה או מתיל כלוריד.

למידע נוסף על טיפול ביתי, בקר בכתובת Get set clean.