לשטוף כביסה במים קרים

כביסה קרה מספיקה
אם אתה רק רוצה לרענן את הכביסה או להסיר כתמים קלים, כביסה קרה מספיקה.

20 מעלות מספיקות בדרך כלל כדי להסיר ריחות וכתמים מהכביסה. אנו מראים ממה להיזהר.

אלו הטיפים שלנו:

  • מתי לעשות כביסה קרה ומתי לעשות טמפרטורות גבוהות?

  • לשטוף קר: הנה איך

  • היתרונות של כביסה קרה

לכביסה קרה אין מוניטין טוב. אנשים רבים מאמינים שבשביל כביסה היגיינית יש לכוון את המכונה ל-30 מעלות לפחות – וככל שחם יותר, כך היגייני יותר והסרת הכתמים טובה יותר. אבל הזמנים חלפו מזמן. עם חומרי ניקוי ומכונות חדישים, מחזור כביסה ב-20 מעלות מספיק במקרים רבים. אנו נראה לך ממה להיזהר בעת כביסה קרה.

מתי לעשות כביסה קרה ומתי לטמפרטורות גבוהות?

אם אתה רק רוצה לרענן את הכביסה או להסיר כתמים קלים, כביסה קרה מספיקה. זה למעשה המקרה של חלק גדול מהכביסה - ראו בעצמכם עד כמה רק לעתים רחוקות פריטי לבוש ממש מלוכלכים. ובכל זאת, אתה לא צריך לעשות דמוניזציה של טמפרטורות הכביסה החמות לנצח. עבור כתמים עזים ועבור מגבות, תחתונים או גרביים, עדיין מומלץ 60 מעלות. אתה יכול גם לשחק בו בטוח עם טמפרטורות מעל 60 מעלות בעת טיפול בבגדי תינוקות או אם לבן בית יש מחלה זיהומית.

האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?
היתרונות של כביסה קרה של כביסה
היתרונות של כביסה קרה של כביסה.

טוב לדעת: מכונת הכביסה שלך תרוויח גם אם תכבס את הכביסה שלך באופן קבוע - מומחים ממליצים בערך פעם בחודש - ב-60 מעלות ומעלה. כי רק בטמפרטורות גבוהות תוכלו לשמור על המכונה שלכם נקייה מסיגים שיכולים להתמקם בפינות ובצינורות. כדי למנוע ריחות ממכונת הכביסה, יש לכבס מדי פעם בטמפרטורות גבוהות מ-20 מעלות.

לשטוף קר: כך זה עובד

  1. לרוב מכונות הכביסה המודרניות יש מחזור כביסה שבו המים מחוממים רק ל-20 מעלות. אם המכונה שלך לא מציעה פונקציה כזו, פשוט בחר את התוכנית לצמר ועדין. תוכנית הכביסה אמורה להימשך זמן רב בטמפרטורות נמוכות - זה עדיין חוסך אנרגיה בסופו של דבר. קצר וקר מומלץ רק כשמדובר ברענון קטן (במקרה כזה, נסה לכבס את הבגדים שלך ללא מים עם Day2)

  2. הקפידו לקנות חומר ניקוי יעיל לכביסה. רוב חומרי הניקוי מכילים אנזימים פעילים ויעילים גם ב-20 מעלות. עבור ניחוח מיוחד מאוד, אנו ממליצים על ניחוח חומר ניקוי בצבע קורל חווית שושנת מים וליים או אפרסק פריחת דובדבן.

  3. טען כשני שליש מהעומס על התוף. אם יש יותר מדי כביסה במכונה, פריטי הלבוש אינם יכולים לזוז כראוי ואינם מנוקים כראוי. רוחב יד של אוויר בין הכביסה לכיסוי התוף הוא הרמה הנכונה.

היתרונות של כביסה קרה של כביסה

להפחתת טמפרטורת הכביסה יש יתרונות רבים. מצד אחד, זה יכול לחסוך בחשמל. אם תעברו מ-30 ל-20 מעלות, תחסכו כשליש מהחשמל המשמש בכל כביסה. המשמעות היא שפחות CO2 מיוצר ובמקביל כל מחזור כביסה עולה אפילו פחות - מצב של win-win אמיתי! בנוסף, הכביסה שלך תטופל. בעוד שטמפרטורות גבוהות יעילות נגד כתמים וריחות, הן גם פוגעות בסיבים של הבגדים שלך. הצבעים דוהים מהר יותר והתפרים נשחקים מוקדם יותר אם שוטפים אותם לעתים קרובות במים חמים. עם כביסה קרה, הבגדים שלך יחזיקו מעמד זמן רב יותר וישמרו על צורתם וצבעם.

הוסף אקונומיקה חמצן במידת הצורך

אם אתה לא באמת סומך על הטמפרטורה הנמוכה ועל חומר הניקוי שלך בלבד, הוסף 1 עד 2 כפות של אקונומיקה חמצן לכביסה שלך. זה מבטיח היגיינה נוספת!