כיצד להסיר דבק מבגדים

למעשה קל מאוד להסיר כתמי דבק
למעשה קל מאוד להסיר כתמי דבק, אבל חשוב להקפיד להיפטר מכולם לפני שנותנים לבגדים להתייבש.

האם נראה שיצירתיות ודיוק אינם תואמים? קל להסיר את הדבק מהבגדים אם תעקבו אחר העצות הבאות! המשך לקרוא כדי לגלות כיצד לנקות את הדבק.

אם יש לך ילדים, רוב הסיכויים שהם משתמשים בדבק על בסיס מים בבית הספר. הדבק הלבן הפופולרי הזה בטוח ולא רעיל. עם זאת, הוא די נוזלי ולעתים קרובות נשפך לכל מקום - ילדים מטפטפים על בגדיהם, משרים בו את המרפקים, או אפילו מתיישבים בשלוליות דביקות, ולאחר מכן נותרו כתמים "יפים" על המכנסיים. אפילו מבוגרים לפעמים לא מצליחים להימנע מגורל זה. לא משנה על מי הדבק הותיר את חותמו, המאמר הזה יראה לכם איך להוריד את הדבק מהבגדים שלכם. זה קל מאוד!

למעשה קל מאוד להסיר כתמי דבק, אבל חשוב להקפיד להיפטר מכולם לפני שנותנים לבגדים להתייבש. אפשר לבגד להתייבש באופן טבעי אם אפשר; ייבוש במייבש כביסה או ייבוש סוללה עלולים לגרום לדבק להידבק אפילו יותר לתוך הבד.

כיצד להסיר דבק על בסיס מים מהבגדים

1.לייבש ולשפשף

ראשית, הניחו לדבק להתייבש לחלוטין (הוא יהפוך לשקוף), ולאחר מכן השתמשו במברשת נוקשה או בחפץ קשיח וקהה (כגון כף) כדי לגרד את כל מה שתוכלו. לא תצליחו להסיר את כל הדבק, אבל תסירו כמעט את כל השכבות העליונות, וישאירו רק את הדבק שמוטבע ישירות בבד. חשוב מאוד לתת לדבק להתייבש. שטיפתו מבעוד מועד רק תמרח את הכתם הגומי.

2. להשרות במים קרים

כיצד להסיר דבק על בסיס מים מהבגדים
כיצד להסיר דבק על בסיס מים מהבגדים.

אם הכתם עדיין נראה לעין, נסה להשרות אותו במים קרים. מכיוון שאתה משתמש בדבק על בסיס מים, הוא אמור להתמוסס היטב במים, אז פשוט שטפו את הדבק. מלאו אותו במים קרים (מים חמימים יכולים לעזור לדבק להידבק יותר על הבד, מה שמקשה עליכם) והשאירו אותו למשך הלילה. הדבק אמור להתרכך ולצאת בקלות למחרת.

3. השתמש במסיר כתמים

הסר את הבגדים מהמים הקרים והמר מיד כמות קטנה של מסיר כתמים. עדיף להשתמש במוצר שנוסח במיוחד לטיפול מקדים בכתמים. לדוגמה, נסה את Omo Liquid. לא משנה באיזה מוצר אתה משתמש, קרא את ההוראות כדי לוודא שהוא מתאים לבד שלך ושאתה משתמש בו נכון. שפשפו את המוצר לתוך הדבק שנותר ושפשפו קלות כדי לעזור למוצר להיספג.

4.לשטוף כרגיל

כעת כל שעליכם לעשות הוא להכניס את הבגדים למכונת הכביסה ולכבס אותם בעדינות (רצוי ב-30 מעלות) באמצעות חומר ניקוי. ושוב יהיו לך בגדים נקיים ולא דביקים - תוך זמן קצר!

כיצד להסיר דבק סופר מבגדים

אם אתם רוצים להסיר דבק-על מהבגדים שלכם, ראשית עליכם להיות מודעים לכך שתהליך זה שונה מעט מתהליך הסרת הדבק על בסיס מים. בפרט, השרייה לא תפטר מהדבק. זה ידרוש מוצר קצת יותר חזק - אבל היזהר כשעוסקים בבדים עדינים. לפני שתנסה להסיר דבק-על, קרא בעיון את ההמלצות על תווית הבגד. אם יש לכם ספק אם אתם יכולים לנסות להסיר את הכתם בעצמכם, בדקו תחילה עם ניקוי יבש.

1.לייבש ולשפשף

הניחו לו להתייבש לפני הסרת דבק העל. לאחר מכן אתה יכול לנסות לקרצף או לגרד אותו מעט, אבל זכור כי זה יהיה גרוע יותר לשפשף מאשר דבק על בסיס מים. אל תשפשפו חזק מדי על בדים עדינים - אם הדבק לא יורד, עדיף ללכת ישר לשלב הבא.

2. השתמש באציטון

המאמר הזה יראה לכם איך להוריד את הדבק מהבגדים שלכם
לא משנה על מי הדבק הותיר את חותמו, המאמר הזה יראה לכם איך להוריד את הדבק מהבגדים שלכם.

אצטון, מרכיב של כמה מסירי לק, הוא אחד הכימיקלים הבודדים שיכולים להסיר דבק -על. אצטון יכול לנגב ביעילות כתמי דבק מבדים ואפילו עור (זה טוב לדעת אם אי פעם הדבקת בטעות את האצבעות). מרחו מסיר לק על פיסת בד כותנה ונגבו בעדינות את הכתם. זה לא תהליך מהיר מכיוון שהאצטון יסיר רק שכבה אחת של דבק בכל פעם. פשוט תמשיך לשפשף. החיסרון של שיטה זו הוא שאציטון יכול להרוס את הבד, לשנות את צבעו. נסה תמיד תחילה אצטון על אזור לא בולט, כגון התפר. אם אצטון מקלקל את הבד, עצור מיד ושקול ללכת לניקוי יבש.

3.לשטוף כרגיל

השלב האחרון בהסרת כל כתם הוא כביסה במכונה באמצעות חומר ניקוי איכותי כגון Omo Liquid (או ניקוי יבש אם לא ניתן לכבס את הבד שלך). זה יסיר לחלוטין את הדבק שנותר ויחזיר את הבגדים שלך לטריות ולניקיון שלהם. אף פעם לא מיותר לבדוק אם הכתם הוסר לפני שמתחילים לייבוש. אם אתם עדיין רואים סימני דבק, פשוט החזירו את הבגד למכונת הכביסה והתחילו מחזור נוסף.

עכשיו כשאתה יודע להסיר נכון דבק על מהבגדים, הכתם לא יהיה אסון. כמו כן, הסרת כתמים מדבק על בסיס מים יכולה להיות קלה כמו הפגזת אגסים. אז בפעם הבאה שהילדים שלכם חוזרים הביתה מבית הספר לבושים בבגדים ספוגים בדבק, פשוט עקבו אחר העצות האלה.

אזהרת בטיחות

הרחק אצטון מהישג ידם של ילדים

  • תן לדבק להתייבש לחלוטין.
  • יש לגרד כמה שיותר שכבות של דבק.
  • משרים את הבגד ללילה במים קרים.
  • הסר את הפריט מהמים ושפשף את מסיר הכתמים לתוך הכתם.
  • הנח את הפריט במכונת הכביסה ושטוף במים חמימים.