איך לנקות חליפה יבשה בבית?

רוב הסיכויים שתוכל לכבס אותה בבית - לפעמים אתה יכול אפילו לכבס מעילי חליפה במכונה
אם החליפה שלך עשויה מצמר, משי, כותנה או פשתן אך מסומנת כניקוי יבש בלבד, רוב הסיכויים שתוכל לכבס אותה בבית - לפעמים אתה יכול אפילו לכבס מעילי חליפה במכונה.

ניקוי יבש יקר ולוקח זמן. קרא את המדריך שלנו כדי לגלות כיצד לייבש בגדים נקיים בבית במקום זאת!

רוב הזמן אנחנו לוקחים חליפות אוטומטית לניקוי יבש במקום לכבס אותן בבית. אמנם זו שיטה בטוחה לשמור אותם נקיים מבלי להרוס אותם, אבל זה יכול להיות די יקר, זה גוזל זמן ולא תמיד הכרחי.

כמה עולה ניקוי יבש של חליפה?

מנקה יבש מקצועי עשוי לגבות מ-15 ליש"ט ועד לכל מקום קרוב ל-40 ליש"ט לניקוי יבש של חליפת שני חלקים. זה יכול לגדול בהתאם לבד או אם החליפה היא שני חלקים או שלושה חלקים. לאורך זמן, זה יכול להיות יקר לשמור על חליפה מניקוי יבש במקום לעשות את זה בבית. כדי להבהיר את הדברים, הנה כל מה שאתה צריך לדעת על איך לנקות יבש בבית והאם אתה יכול לכבס את החליפה שלך במכונה.

כביסה של מעיל חליפה בבית דורשת קצת יותר זמן ומאמץ. אם קיבלת את האישור מהתווית, שטפו את הז'קט בזהירות ולאחר מכן הקפידו לתלות אותו לייבוש בצורתו המתאימה.

איך לנקות חליפה יבשה בבית

איך לנקות חליפה יבשה בבית
איך לנקות חליפה יבשה בבית.

אתה יכול לקנות מכונות שינקו עבורך את החליפה שלך מהנוחות של הבית שלך. לעתים קרובות די יקר, המכשירים האלה מתאימים כנראה רק לאנשים שמבקרים במכוני הניקוי היבשים מדי שבוע בערך עם מאגר בגדים חדש.

אתה יכול גם לקנות ערכות ניקוי יבש כדי לשטוף את החליפה שלך בעצמך. אלה לא כל כך טובים לטיפול בכתמים ולכלוך קשה, אבל הם יכולים לעשות עבודה די טובה על חליפות שחוקה קלות.

במקום זאת, הנה כמה שלבים קלים המראים כיצד ניתן לכבס חליפה לניקוי יבש בלבד בבית.

 1. בדוק את התווית לכביסה במכונה של חליפות

  אם אתם תוהים האם כביסת חליפה בבית תהרוס אותה, הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לבדוק את התווית. יש לנו מידע נוסף על סמלי טיפול בכביסה כאן. לפעמים, 'ניקוי יבש בלבד' לובשים יותר כאמצעי זהירות מכל דבר אחר. אם החליפה שלך עשויה מצמר, משי, כותנה או פשתן אך מסומנת כניקוי יבש בלבד, רוב הסיכויים שתוכל לכבס אותה בבית - לפעמים אתה יכול אפילו לכבס מעילי חליפה במכונה.

 2. חליפה נקייה לבדיקה בבית

  לפני שתמשיך לכבס את החליפה שלך, בדוק אזור קטן כדי לראות מה קורה. כדי לעשות זאת, מרחי מים על אזור קטן בחליפה שלך, ומעט חומר ניקוי ומרכך בד. לאחר מכן, החלק מקלון צמר גפן על החלק השטוף. אם אחד מהצבעים יורד על מקלון הצמר גפן, תצטרך לנקות את החליפה בניקוי יבש. אם לא, אתה מוכן ללכת.

  כמו כן יש לבדוק את בטנות מעיל כביסה באותה מידה, מכיוון שלעתים קרובות הן נראות לעין כאשר לובשים אותן.

 3. לשטוף חליפה

  עכשיו הגיע הזמן לשטוף את החליפה שלך. טובלים את החליפה שלך פנימה ומחוץ לקערת מים קרים עם משי וצמר פרסיל עד שהיא מנוקה כראוי ושפשף בעדינות בכל האזורים שבהם יש סימנים. לאחר מכן, שטפו אותו במים קרים והשאירו אותו לייבוש באוויר באופן טבעי.

  אם אתה מעדיף לכבס במכונה, הכנס את החליפה שלך לשקית רשת לאחר שהפכת אותה מבפנים. בחר את האפשרות העדינה ביותר לכביסה וודא שהיא מוגדרת לקרה. לאחר סיום הכביסה, הוצא את החליפה שלך והנח אותה שטוח לייבוש. קל!

עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

אפשר לכבס חליפה לניקוי יבש בלבד בבית, כל עוד מקפידים ונוקטים בכל אמצעי הזהירות שציינו כאן. ברגע שאתה יודע איך לעשות את זה, אתה יכול לחסוך המון זמן וכסף!