חיידקים בכביסה: איך להרוג חיידקים במכונת הכביסה

כדי למנוע חיידקים להשתהות במכונת הכביסה שלך או על הבגדים הנקיים שלך
כדי למנוע חיידקים להשתהות במכונת הכביסה שלך או על הבגדים הנקיים שלך, עליך לנקות את מכונת הכביסה עצמה.

להרוג חיידקים ווירוסים מרגע שהיית חולה בכביסה קל כשאתה יודע איך! גלה כיצד מים חמים וחומרי ניקוי יכולים לעזור לכביסה שלך להישאר נקייה מחיידקים.

כאשר אתה צריך לנקות ולחטא בד - בין אם בגלל עובש או טחב, או מחלה לאחרונה - חשוב לדעת אם שגרת הכביסה הרגילה שלך תספיק או לא. אם אינך משתמש בשיטות הנכונות להרוג חיידקים, הבגדים הטריים שלך עשויים למעשה להיות אפילו יותר מלוכלכים לאחר כביסתם, מכיוון שהמכונה מסייעת בטעות להתפשטות חיידקים מפריט אחד למשנהו.

כמה מדענים הציעו שמכונות כביסה יכולות להפוך לגן עדן לחיידקים, מכיוון שחיידקים יכולים להישאר מאחור אחרי שהבגדים המלוכלכים שלנו נכבסו. וירוסים כגון נגיף הקורונה (COVID-19) עדיין נחקרים כיצד הם מועברים, כך שנקיטת אמצעי זהירות בעת כבסת הבגדים שלך היא רעיון טוב כדי לשמור על עצמך.

אתה תצטרך:

 • מנקה אנטי בקטריאלי
 • מסנן מוך חלופי
 • אקונומיקה או חומץ

כיצד לעצור את התפשטות החיידקים במכונת הכביסה שלך

האם חומר ניקוי הכביסה הורג חיידקים
האם חומר ניקוי הכביסה הורג חיידקים?

כדי למנוע חיידקים להשתהות במכונת הכביסה שלך או על הבגדים הנקיים שלך, עליך לנקות את מכונת הכביסה עצמה.

 1. הפעל מחזור ריק עם כוס אקונומיקה או חומץ

  פעם בשבוע, הפעל מחזור ריק עם רק כוס אקונומיקה או חומץ. זה יחטא את מכונת הכביסה שלך וימנע מחיידקים להסתובב בתוף. אתה צריך לעשות זאת באופן קבוע כדי לשמור על המכונה סניטרית.

 2. אוורר את תוף מכונת הכביסה

  כדי למנוע מנבגי עובש לצמוח במכונה שלך, פתח את הדלת לאחר כביסה כדי לאפשר לה להתאוורר.

 3. נגב את טבעת הגומי עם מנקה אנטי בקטריאלי

  נגב באופן קבוע את טבעת הגומי או הפלסטיק מסביב לדלת בעזרת חומר ניקוי אנטי בקטריאלי.

 4. נקה את מסנן המוך

  נקה את מסנן המוך לפחות אחת לשבוע.

טקטיקת מניעה נוספת היא מיון כביסה כדי למנוע זיהום צולב. תחתונים, מגבות ומגבות פנים נוטים יותר להכיל פתוגנים-חיידקים הגורמים למחלות. מטען של תחתונים בלבד יכיל כ-100 מיליון E.Coli במי הכביסה, שעלולים לזהם את העומס הבא של הכביסה. הימנע מלשטוף פריטים כגון אלה בכמויות גדולות כדי להפחית את מספר החיידקים בכל כביסה, וזכור לחטא באופן קבוע את המכונה שלך. קרא עוד על ניקוי מכונת הכביסה שלך כאן.

עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

האם חומר ניקוי הכביסה הורג חיידקים?

מים חמים וחומר ניקוי בשילוב הם דרך מצוינת להתמודד עם חיידקים וחיידקים מתמשכים. אבל חשוב לאזן בין השניים כדי לקבל את הכביסה הטובה ביותר האפשרית (טמפרטורות גבוהות מאוד עלולות להשפיע לרעה על כוח הניקוי של חומרי ניקוי ביולוגיים), ולהיות מודעים למגבלות הלבוש שלך. כביסה של מגשר צמרירי ב-80 מעלות יגרום לו להתכווץ, ובדים אחרים עלולים להימס - אז תמיד בדקו את התווית על הבגדים שלכם לפני שאתם מכבסים.

 • שימוש במים חמים (60 מעלות היא האפשרות הטובה ביותר) יהפוך חומרי ניקוי רבים ליעילים יותר בהתמודדות עם שמנים וזוהמה המארחים חיידקים. כמו כן, מומלץ להשתמש באקונומיקת חמצן במידת האפשר.

 • לטיהור עמוק, ניתן להשרות כביסה בתערובת של אקונומיקה חמצן ומים למשך כחצי שעה לפני הכנסתה לכביסה רגילה. רק הקפד לקרוא את התווית על כל מוצר כביסה שאתה משתמש כדי להבטיח את הבטיחות שלך ושל הבגדים שלך.

 • לבסוף, כשזה מגיע לחיטוי בגדים, הכניסו פריטים שניתן לייבש במייבש הכביסה כדי לתת לחיידקים פיצוץ אחרון. עבור פריטים שלא ניתן לייבש במייבש כביסה או אם אין לך, אחד הכלים היעילים ביותר לחיסול חיידקים הוא השמש, אז שים את הכביסה שלך על הקו לייבוש באור השמש הטבעי בכל פעם שמזג האוויר נותן לך את ההזדמנות.

לפני כביסת הבגדים, אל תשכח לבדוק את תווית הטיפול, ולפעול בהתאם להוראות. תוכל למצוא מידע נוסף על איך לחטא בגדים כאן.

איזו טמפרטורה הורגת חיידקים במכונות כביסה?

כיצד לעצור את התפשטות החיידקים במכונת הכביסה שלך
כיצד לעצור את התפשטות החיידקים במכונת הכביסה שלך.

ברור, טמפרטורות נמוכות יותר טובות לסביבה, וכעת ניתן להשתמש בחומרי ניקוי רבים בטמפרטורות נמוכות אלו. תצטרכו להשקיע בחומר ניקוי טוב כדי להבטיח שכל החיידקים והנגיפים יהרגו בטמפרטורה זו, שכן השקיעה לבדה לא תהרוג את כל החיידקים. עם זאת, שימו לב שהמים החמים עלולים להתכווץ או להזיק לבגדים שלכם, כך שבדרך כלל זה לא מומלץ. אתה יכול גם להשתמש בחומר חיטוי כביסה אנטיבקטריאלי של Persil בעת כביסה כדי להרוג חיידקים. הוסף אותו לכביסה יחד עם חומר הניקוי האהוב עליך Persil כדי לתת הגנה נוספת. זה הורג 99,9% וירוסים* וחיידקים אפילו ב-20 מעלות צלזיוס מה שהופך אותו לדרך מצוינת לעזור בחיטוי הבגדים והמכונה שלך!

כתב ויתור:

המידע במאמר זה מדויק בזמן הפרסום. עם זאת, ככל שהמצב סביב COVID-19 ממשיך להתפתח, ייתכן שחלק מההנחיות השתנו מאז הפרסום. בעוד ש-Google מנסה לשמור על התוכן שלנו עדכני ככל האפשר, אנו גם מעודדים את הקוראים להישאר מעודכנים בחדשות והמלצות באמצעות GOV UK ו- NHS .

*נבדקה מעבדה על שפעת H1N1, וירוס Vaccinia, וירוס קורונה של עכברים (EN14476, 10 דקות).