כמה אבקת כביסה להשתמש: מדריך מינון?

כביסה היא אחד הדברים שאנו מכירים באופן טבעי
בין אם זה היה לראות את האמהות והסבתות שלנו מכבסות בגדים ביד, או עוזרות להעמיס את מכונת הכביסה, כביסה היא אחד הדברים שאנו מכירים באופן טבעי.

אם אתה מוצא את עצמך תוהה בכמה אבקת כביסה להשתמש כשאתה מכבס, אתה לא לבד! קרא את מדריך המינון הזה לקבלת טיפים מובילים.

כביסה היא משהו שרבים מאיתנו למדו עליו לראשונה בילדותנו. בין אם זה היה לראות את האמהות והסבתות שלנו מכבסות בגדים ביד, או עוזרות להעמיס את מכונת הכביסה, כביסה היא אחד הדברים שאנו מכירים באופן טבעי.

זו הסיבה שלפעמים אנחנו חוששים להודות כשיש משהו שאנחנו לא ממש בטוחים לגביו, כמו איך להשתמש נכון באבקת כביסה. הבנת המינון הנכון עבור חומר הניקוי שלך היא לפעמים מסובכת. הרי ישנן המלצות למינון שונות לאבקות, נוזלים, קפסולות וטבליות, לרמות שונות של קשיות מים, לרמות לכלוך משתנות וכו'. אז בכמה אבקה כדאי להשתמש?

הנחיות מינון

 • מומלץ כי כ-110 מ"ל אבקה היא אידיאלית עבור עומס יחיד של כביסה במכונה. מומלץ להוסיף 100 מ"ל נוספים של אבקה, אם הבגדים שלך מלוכלכים מאוד, או אם אתה מתכנן להשתמש בהגדרת קדם הכביסה במכונת הכביסה שלך.

 • עבור חומרי ניקוי נוזליים, המינון המומלץ הוא 35 מ"ל בלבד (עלייה ל-52 מ"ל עבור ביגוד מלוכלך מאוד) מכיוון שהוא הרבה יותר מרוכז מאבקה.

 • עבור קפסולות, מדובר בקפסולה אחת לכל כביסה, ולכביסה של טבליות, זה בין טבלית אחת לארבע, בהתאם לקשיות המים.

 • קבלת המינון הנכון של קפסולות וטבליות כביסה היא פשוטה - המינון כבר נמדד מראש אז כל מה שאתה צריך לעשות הוא להכניס את המספר הנכון למכונת הכביסה. עם זאת, עבור אבקות כביסה וחומרי ניקוי כביסה, נדרש קצת יותר מאמץ. כף אבקת הכביסה בגודל מושלם של 110 מ"ל, בעוד שכדור המינון בגודל 35 מ"ל.

 • חשוב לזכור שהנחיות המינון הללו הן בדיוק זה – הנחיות! שום דבר לא חקוק באבן, וייתכן שתגלו שיצרנים שונים ממליצים על כמויות שונות של מוצר. השתמשו ביוזמתכם בכל הנוגע לכביסה שלכם, אך זכרו כי המלצות היצרן הן הדרך הטובה ביותר להשתמש במוצרים אלו בצורה בטוחה ויעילה. אם הבגדים שלך מלוכלכים מאוד או מוכתמים, או אם אתה נמצא באזור שידוע כבעל מים קשים במיוחד, ייתכן שתצטרך להשתמש במעט יותר חומר ניקוי.

כף אבקת הכביסה בגודל מושלם של 110 מ"ל
כף אבקת הכביסה בגודל מושלם של 110 מ"ל, בעוד שכדור המינון בגודל 35 מ"ל.

באופן דומה, אם אתה רק רוצה לתת לבגדים שלך רענון מהיר, ייתכן שתוכל להשתמש בפחות חומר ניקוי.

אתה תצטרך:

 • מכונת כביסה
 • אבקת כביסה

כיצד להשתמש באבקת כביסה במכונה

לא רק מינון חומרי הכביסה יכול להיות מקור לבלבול, אלא גם לדעת מהי הדרך הטובה ביותר להשתמש בחומרי ניקוי במכונת כביסה יכולה להיות מסובכת. הנה איך להשתמש באבקה במכונה.

 1. הוסף את הבגדים למכונת הכביסה

  הכנס את הבגדים שלך למכונת הכביסה. הקפד להוסיף כל לבוש עדין לתוך שקית כביסה כדי למנוע נזק מבגד אחר, או ממכונת הכביסה.

 2. בחר ובחר את תוכנית הכביסה שלך

  זכור שאם אתה בוחר במחזור טרום כביסה, זה ישפיע על כמות חומר הניקוי שאתה משתמש (תצטרך בערך 100 מ"ל יותר).

 3. מדדו את המינון הנכון של אבקת כביסה

  מדוד את המינון הנכון של אבקת כביסה עבור עומס הכביסה שלך, השתמש ביותר או פחות מהמומלץ אם יש לך בגדים מאוד מלוכלכים או פשוט רוצה לעשות רענון מהיר.

 4. שפכו את אבקת הכביסה לתא הנכון

  שפכו את אבקת הכביסה לתא הנכון במגירה של המכונה. תאי קדם כביסה וכביסה ראשית מסומנים לעתים קרובות כ'I' ו'II' בהתאמה.

חשבו על טבליות כביסה כעל אבקה דחוסה, והשתמשו בהן באותו אופן. חומר ניקוי נוזלי יכול לשמש במגירה או להכניס לתוך תוף המכונה בתוך כדור המינון, בעוד שכמוסות תמיד יש להניח בתוך התוף - בערך באמצע הדרך בין האמצע לחלק האחורי.

עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

שימוש ביותר מדי או מעט מדי אבקה

מדוע חשוב לקבל את המינון הנכון? שימוש בכמות גדולה מדי של חומר ניקוי יכול לגרום לכך שהמים מתקשים לשטוף את כל הסבון, ומשאירים שאריות על הבגדים שלך (אם זה קורה, שטפו את הבגדים מתחת למים חמים). שימוש במעט מדי חומר ניקוי פירושו שהבגדים שלך לא ייצאו נקיים לחלוטין מהמכונה. הכל עניין של קבלת האיזון הנכון.