איך מנקים שמלת כלה?

איך מנקים שמלת כלה: הסרת כתמים של שמלת כלה
איך מנקים שמלת כלה: הסרת כתמים של שמלת כלה.

מנסה לנקות יבש את שמלת הכלה שלך בבית? הנה כל מה שאתה צריך לדעת על ניקוי שמלות כלה.

יום החתונה שלך הוא היום הגדול בחייך וכמובן, כל כלה רוצה להרגיש מיוחדת בשמלה יפה. במשך היום קורות תקלות מכיוון שהרגשות מתגברים וקל לשפוך אוכל ושתייה על השמלה שלך. או שאולי אתם חוגגים בחוץ ומקבלים קצת בוץ על המכפלת. כך או כך, חשוב לדעת על כיבוס שמלת כלה.

למרות שכדאי לבצע ניקוי יבש של רבים, וזה יכול להיות מסובך לנקות שמלת כלה יבשה בבית, חלקם עשויים להתאים לכביסה ביתית בהתאם לבד ולמבנה. כביסה של שמלות כלה בבית דורשת תשומת לב לפרטים (ובאופן אידיאלי, שקית כביסה גדולה), אך ניתן לעשות זאת אם הבד וכל הקישוטים בטוחים לכביסה במכונה או לכביסה ביד. להלן מדריך ה-DIY שלנו להסרת כתמים של שמלת כלה והדרכים הטובות ביותר לניקוי שמלת כלה בבית.

איך מנקים שמלת כלה: הסרת כתמים של שמלת כלה

איך מנקים שמלת כלה: כביסה מלאה של שמלות כלה
איך מנקים שמלת כלה: כביסה מלאה של שמלות כלה.

אם יש לך סימן או כתם על שמלת הכלה שלך, לעתים קרובות יש דברים שאתה יכול לעשות מיד אז כדי להסיר אותה. לדוגמה, במקום להכניס את שמלת הכלה שלך למכונת הכביסה, ניתן בדרך כלל לנקות סימני מזון ושתייה עם מסיר כתמים יעיל. בדוק תמיד את שיטת הניקוי שלך על ידי ניסיון תחילה על שטח קטן - מקום שאף אחד לא יראה. אם זה עובד, פנה למקום אחר.

 1. מרחי על האזור הפגוע ואם לשמלה שלך יש הרבה שכבות, הקפידי להפריד אותן כך שכל דבר שתמרחי על שכבה אחת לא יחלחל לשכבה הבאה.

 2. לעולם אל תשפשף מסיר כתמים בשמלה שלך, פשוט טפח בעדינות כדי להגן על הסיבים.

 3. יש לשטוף ביסודיות ולאחר מכן לייבש עם מייבש שיער (השארת ייבוש טבעי עלולה להשאיר סימן מים).

אם את מנקה שמלת כלה בבית, השתמשי בחומר ניקוי עדין אך יעיל. אל תנסה לכבס שמלת כלה במכונת כביסה אלא אם כן היא מסומנת כבטוחה לעשות זאת.

אתה תצטרך:

איך מנקים שמלת כלה: כביסה מלאה של שמלות כלה

במקום לנקות יבשה שמלת כלה בבית, אם זו בעצם כל השמלה שצריכה כביסה כנראה שתרצו לעשות זאת באמבטיה.

 1. לחטא ולנקות את האמבטיה

  התחל בחיטוי וניקוי האמבטיה כדי למנוע העברת שאריות לשמלה שלך. שטפו את האמבטיה ביסודיות, ולאחר מכן מלאו במים קרירים.

 2. הוסף מסיר כתמים וחומר ניקוי נוזלי

  מערבבים מסיר כתמים וקצת חומר ניקוי נוזלי עדין כמו פרסיל נון-ביו.

 3. מניחים את השמלה באמבטיה ומשאירים לטבול

  הניחו את השמלה באמבטיה והניחו להשרות, ולאחר מכן שטפו היטב. הימנע מחום מוגזם לאורך תהליך זה מכיוון שהוא עלול לפגוע בבד ו/או להמיס פרטים כגון חרוזים או פאייטים.

 4. השתמש במברשת שיניים ישנה כדי להסיר לכלוך עודף

  אם יש אזורים בעייתיים מסוימים, השתמש במברשת שיניים ישנה כדי להסיר לכלוך עודף, אך זכור לא לשפשף חזק מדי מכיוון שהדבר עלול לגרום לחורים.

עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

איך מנקים שמלת כלה: שוטפים את המחוך

דרך טובה נוספת לנקות שמלת כלה בבית היא להתמודד עם לכלוך וכתמים על המחוך. כתמי זיעה צפויים במיוחד להצטבר באזור זה ולכן הוא עשוי להפיק תועלת מתשומת לב נוספת. הפוך את השמלה שלך החוצה ובדוק אם יש סימנים של הכתמה או נזק. אם קיימים סימנים, השתמשו בבקבוק תרסיס ורססו את הכתם בתערובת של חומר ניקוי ומים, ולאחר מכן שפשפו בעדינות את הלכלוך עם מברשת בעלת זיפים רכים.

האם אפשר לכבס שמלת כלה במכונת הכביסה?

להלן מדריך ה-DIY שלנו להסרת כתמים של שמלת כלה והדרכים הטובות ביותר לניקוי שמלת כלה בבית
להלן מדריך ה-DIY שלנו להסרת כתמים של שמלת כלה והדרכים הטובות ביותר לניקוי שמלת כלה בבית.

כשמדובר בשאלה האם ניתן לכבס שמלת כלה במכונת הכביסה, זה אפשרי אך בשני תנאים: שהבד ידידותי למכונת כביסה (באופן אידיאלי כותנה או פוליאסטר) ושאין קישוטים עלול להיתקע ולהיקרע במכונת הכביסה. ניתן להסיר כמה קישוטים ולאפשר לך לכבס את השמלה במצב פשוט יותר. אם את רוצה לכבס שמלת כלה במכונת הכביסה, תמיד טוב להשתמש בשקית כביסה גם אם היא מתאימה לכביסה במכונה כדי להבטיח שהיא לא תתקע או תקרע.

שמלת הכלה שלך היא כנראה פריט הלבוש היקר ביותר שיהיו לך אי פעם, אז כמובן, אתה תרצה לוודא שהיא תמיד במצב מצוין. על ידי שימוש בשילוב של הסרת כתמים של שמלת כלה ושיטות כביסה מלאות תוכל לקבל כמה תוצאות נהדרות. הקפד לקרוא את התווית ולעקוב אחר כל ההוראות, אבל אתה עשוי גם להיות מופתע עד כמה הטיפים לניקוי הבית יהיו יעילים.

עלות ניקוי יבש של שמלת כלה

ההוצאה הממוצעת על שמלת כלה בבריטניה יכולה להיות גבוהה מאוד. הדמות לא קטנה ולכן קל לדמיין מדוע מישהו ירצה לנקות אותה בצורה מקצועית. עלות הניקוי היבש של שמלת כלה בבריטניה יכולה להשתנות, אז כדאי להשוות מחירים בין החנויות המקומיות שלך. העלות תהיה בדרך כלל תלויה במספר גורמים, כולל סגנון, קישוט, בד, מידת הכתמים והאם צריך לארוז את השמלה.