נקי ונעים: איך לכבס צמר

איך לכבס שמיכות צמר, סוודרים ועוד במכונת הכביסה
איך לכבס שמיכות צמר, סוודרים ועוד במכונת הכביסה.

חודשי חורף קרירים דורשים מצמר נעים ונוחים! ודא שהסריג שלך נראה הכי טוב עם העצות האלה כיצד לכבס שמיכות צמר, סוודרים ועוד.

כובעים וצעיפים צמריריים חיוניים לחודשי החורף הקרים - הם לא רק עוזרים להרחיק את הצמרמורות הקפואות האלה, אלא גם נראים נהדר. אבל צמר יכול להיות טמפרמנטלי כמו מזג האוויר כשזה מגיע לכביסה. זה יכול לאבד בקלות את צורתו ומרקם אם נעשה שימוש במוצרי ניקוי שגויים, או בטכניקות ניקוי שגויות. עם המדריך שלנו כיצד לכבס סוודרים מצמר, שמיכות, צעיפים וכל הסריגים שלך, אתה יכול להגן עליהם מפני נזקים כך שהם יוכלו להגן עליך מהקור שנה אחר שנה.

אם אתם מחפשים איך לשטוף צמר מרינו, הטיפים האלה עדיין תקפים - אבל הקפידו לבדוק תחילה את התווית של הבגד שלכם, לכל מקרה!

איך לשטוף צמר ביד

ודא שהסריג שלך נראה הכי טוב עם העצות האלה כיצד לכבס שמיכות צמר
ודא שהסריג שלך נראה הכי טוב עם העצות האלה כיצד לכבס שמיכות צמר, סוודרים ועוד.

שטיפת ידיים היא בדרך כלל התשובה הבטוחה ביותר לכיבוס סוודרים ואביזרים מצמר, מכיוון שיש לך יותר שליטה על אופן הטיפול בחומר. בעוד שמכונות כביסה מסוימות מציעות הגדרות ומחזורים המחקים שטיפת ידיים, דלי מים ישן וטוב הוא עדיין השיטה המועדפת על חובבי צמר רבים.

 1. 1. ממלאים קערה במים שפשוט חמימים למגע

  כפי שאתם אולי יודעים, צמר יכול להתכווץ בטמפרטורות גבוהות מאוד, ולכן תמיד עדיף להשתמש במים פושרים ולא חמים. אם אתם חוששים שזה ישפיע על תהליך הניקוי, אל תהיי – דטרגנטים רבים לכביסה נועדו לעבוד בטמפרטורות קרירות יותר שכן היצרנים שואפים לעודד בעלי בתים לכבס בטמפרטורות נמוכות יותר כדי לחסוך באנרגיה.

 2. 2. הוסף חומר ניקוי למים החמים.

  עדיף להשתמש בחומר ניקוי כביסה שמיועד במיוחד לצמר, כמו פרסיל נון-ביו, או שמיועד לבדים עדינים. עקוב אחר ההוראות על התווית לקבלת עצות מינון מדויקות. אם אתה משתמש באבקת דטרגנט, השתמש בידיים שלך כדי לעורר את המים ולעודד את התמוססות הגרגירים. הקפד ללבוש כפפות גומי כדי להגן על העור שלך.

 3. 3. הוסף את פריטי הצמר שלך לקערה וסובב בעדינות במי הסבון

  אם אתה שוטף ביד צעיף צמר, כובע וכפפות יחד, סביר להניח שאתה יכול לכבס אותם יחד כדי לחסוך זמן (אך שים לב לכביסת צבעים דומים יחד כדי למנוע ריצת צבע). הקפד לסובב את הבגדים בתנועות עדינות ולא למשוך אותם, מכיוון שזה עלול למתוח את הצמר.

  אם אתם מחפשים טיפים כיצד לנקות צעיף צמר או מגשר מוכתם, שימו לב במיוחד לאזור זה. עסו בעדינות את מי הסבון לתוך הבד, עוזרים להרים את הכתם. אתה יכול להשאיר את הפריטים שלך במים להשרות לזמן מה, מה שיאפשר לכתמים להתרופף.

איך לכבס שמיכות צמר, סוודרים ועוד במכונת הכביסה

אם אתה לחוץ בזמן ואתה מעדיף לגלות איך לכבס את צעיף הצמר, הגרביים או הפופים שלך במכונה מאשר בכיור, זו עדיין יכולה להיות אופציה טובה.

עם זאת, זה לא רעיון טוב פשוט להכניס אותם לכביסה כפי שהיית עושה את עומס הכביסה הרגיל שלך. זכור כי צמר הוא די עדין, והוא דורש מעט תשומת לב נוספת בעת כביסה במכונה. הנה מה לעשות:

 1. 1. הכנס את פריטי הצמר שלך לתוף מכונת הכביסה

  אולי כדאי להשתמש בשקית כביסה כדי להוסיף שכבת הגנה נוספת. שקיות כביסה עשויות רשת, המאפשרת לחומר הניקוי ולמים להרוות ולנקות את הבגדים, אך מגינה על בדים עדינים מפני פעולתה הפנימית של המכונה; מניעת היתקלות ונזקים.

  אם אתה כאן כדי לגלות כיצד לכבס שמיכות צמר, או סוודרים גדולים מגושמים, היזהר לא למלא יתר על המידה את המכונה. אם התוף מלא מדי, למים ולחומר הניקוי קשה יותר לעקוף את הבגדים וייתכן שהם לא יקבלו כביסה אחידה.

 2. 2. הוסף חומר ניקוי כביסה עדין ומרכך בד למגירת חומרי הניקוי

  אתה יכול גם להשתמש במכשיר מינון תואם למכונה אשר יושב על גבי מטען הכביסה שלך ומופץ סביב המכונה במהלך מחזור הכביסה. לעולם אל תשפוך חומר ניקוי ישירות על הכובע או הצעיף מכיוון שהצמר עלול לספוג את חומר הניקוי, וייתכן שהמטען שלך לא יישטף באופן שווה.

  אל תדלגו על מרכך הבד Comfort - הוא יעזור להגן על בגדי הצמר שלכם מחיכוך במכונת הכביסה וישאיר אותם רכים שלא ניתן לעמוד בפניהם לאחר מכן!

 3. 3. שימו לב במיוחד להגדרות שתבחרו למחזור הכביסה.

  יש להגדיר את הטמפרטורה לקרינה או חמה, לא חמה, לכן השתמש בטמפרטורה של 30 מעלות צלזיוס או פחות לקבלת התוצאות הטובות ביותר. אם למכונת הכביסה שלך יש הגדרה עדינה או כביסה ידנית, השתמש בזה. זה מבטיח תסיסה עדינה יותר ולא סיבוב נמרץ, מה שעוזר להגן על הצמר שלך מפני נזק.

 4. 4. יבש שטוח, או בתלייה על חבל כביסה

  הימנע ממייבש הכביסה: יותר מדי חום וחיכוך בייבוש עלולים להוביל בקלות להתכווצות. כאשר הצמר שלך עדיין מעט לח - לא רטוב אך עדיין לא יבש לחלוטין - עצב אותם בעדינות עם הידיים כך שהפריטים שלך יתייבשו בגודל ובצורה הנכונים.

אם אתם כאן כדי לגלות כיצד לכבס שמיכות צמר
אם אתם כאן כדי לגלות כיצד לכבס שמיכות צמר, או סוודרים גדולים מגושמים, היזהר לא למלא יתר על המידה את המכונה.

עצות אלה חלות גם אם אתה מחפש איך לשטוף צמר מרינו. עם זאת, אם אתה מכבס צעיף או מגשר צמר שעשויים למעשה מקשמיר או חוט עדין אחר על בסיס שיער כמו אנגורה, חלות שיטות מעט שונות.

עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

עם הטריקים הפשוטים האלה בשרוול, תדעו בדיוק איך לכבס גרבי צמר, סוודרים, פופים, שמיכות - כל פריט צמר שתרצו לרענן לחודשים הקרים יותר! תתכוננו להתפנק.