כיצד לנקות זמש: נעליים, ז'קטים ואביזרים

אז לדעת איך לנקות נעלי זמש
שלא כמו עור, כתמי זמש יכולים להחמיר על ידי חומרי ניקוי רגילים; אז לדעת איך לנקות נעלי זמש, מגפיים, ז'קטים או אביזרים אחרים העשויים מהחומר העדין הזה הוא המפתח.

לדעת איך לנקות נעלי זמש, ז'קטים ועוד קל עם מדריך טוב לעקוב. המשך לקרוא לקבלת הטיפים והטריקים המובילים שלנו כיצד לנקות זמש.

זמש הוא חומר הרבה יותר רך ופגיע יותר מעור רגיל. לא רק שהוא יכול להכתים מהר יותר וקל יותר, אלא שהוא גם הרבה יותר מסובך לניקוי. שלא כמו עור, כתמי זמש יכולים להחמיר על ידי חומרי ניקוי רגילים; לכן חשוב לדעת כיצד לנקות נעלי זמש, מגפיים, ז'קטים או אביזרים אחרים העשויים מחומר עדין זה. המשך לקרוא כדי לגלות את המדריך הפשוט שלנו כיצד לנקות מוצרי זמש בקלות.

האם ידעת? חשוב להשתמש בחומר ניקוי זמש, שכן מוצרים כמו מים וסבון יכולים למעשה להחמיר כתמים על זמש.

אתה תצטרך:

 • מברשת זמש
 • מים
 • עיתון
 • חומץ לבן

כיצד לנקות מגפיים ונעלי זמש

מברשת זמש באיכות טובה היא כלי חיוני לכל בעלי בגדי זמש, אבל כשצריך לנקות נעלי זמש או מגפיים לעומק יותר, מה עושים? זה יכול להיות כל כך מפתה לנסות פשוט לנקות אותם באמצעות מים. עם זאת, זה יכול לגרום להופעת כתמי מים נוספים, ולגרום למגפיים שלך להיראות ישנות, משופשפות וצבעוניות.

כיצד לנקות מגפיים ונעלי זמש
כיצד לנקות מגפיים ונעלי זמש.

אל תדאג בכל זאת. מים לא לגמרי בא בחשבון כשמנקים זמש, רק צריך לדעת בדיוק איך לנקות נעלי זמש ומגפיים באמצעות נוזל, וזה מה שאנחנו כאן כדי להראות לכם. הנה הדרך הטובה ביותר להשתמש בחומר לניקוי נעלי זמש מבלי לפגוע בחומר:

 1. השתמש במברשת זמש כדי להיפטר מכל הלכלוך.

  ראשית, השתמש במברשת זמש כדי להיפטר מכל לכלוך משטח מהמגפיים או הנעליים שלך. זוהי דרך מצוינת לעזור להשיג את מנקה הזמש לפני טיפולים אינטנסיביים יותר. תמיד להבריש עם גרגיר הבד, ולא נגד.

 2. הסר את הקצוות השחוקים עם מברשת הזמש.

  אם המגפיים שלך די משופשפות בקצוות, שוב, השתמש במברשת זמש. אולם הפעם השתמש בתנועה נמרצת קדימה ואחורה כדי להסיר כל סיבים רופפים. נסה להישאר קרוב ככל האפשר לאזור השחוק, במקום לשפשף זמש לא פגום.

 3. לטפל בכתמים עקשניים במים.

  כתמים עיקשים אכן צריכים להיות מטופלים במים - בזהירות! מכיוון שניקוי נקודתי יכול ליצור סימני מים, נקה תמיד את כל המגף כך שכל שינוי צבע לא יורגש.

 4. אם הנעל רטובה, גלגלו נייר בפנים והניחו לייבוש טבעי.

  השתמש במברשת זמש כדי למרוח כמות קטנה של מים על כל הנעל, לקרצף את האזור המוכתם. הכנס עץ נעל, או נייר מגולגל כדי לשמור על צורת המגף ולאפשר לו להתייבש באופן טבעי. אל תשתמש בעיתון, מכיוון שהדיו עלול לעבור אל הבד.

 5. הסר סימני מלח עם חומץ לבן.

  אם במגפיים שלך נותרו סימני מלח מהמים, השתמש בכמות קטנה של חומץ לבן כחומר לניקוי זמש. ריח החומץ עשוי להיות בולט למדי בפעמים הראשונות שאתה נועל את המגפיים, אבל הוא יתפוגג עם הזמן.

איך לכבס מעילי זמש ואביזרים אחרים

אז, האם אתה יכול לכבס ז'קט זמש או אביזרים? אתה יודע ששימוש במים יכול להשאיר סימני מים על זמש אבל זה לא אומר שאתה לא יכול לגרום לזמש שלך להיראות טוב כמו חדש עם קצת TLC.

יש להתמודד עם ניקוי ז'קטים ואביזרים נלווים בדומה לניקוי מגפיים ונעלי זמש, אך ישנם כמה הבדלים קלים בשיטות ובחומרי הניקוי של זמש שבהם יש להשתמש.

 1. שחררו את הסיבים עם מברשת זמש.

  שוב, התחל עם מברשת זמש כדי לשחרר את סיבי הבד. זה ייפטר מכל לכלוך פני השטח, ויעניק גישה גדולה יותר לכתמים עמוקים וטחונים פנימה.

 2. יש למרוח שכבה דקה של קורנפלור להסרת כתמים ולהשאיר למשך הלילה.

  להסרת כתמים - במיוחד שאריות שומניות או סימני זיעה - יש למרוח שכבה דקה של קורנפלור על הבגד ולהשאיר לכמה שעות. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, השאר את הקורנפלור לעשות את עבודתו למשך הלילה. הקורנפלור יספוג את הכתמים ויוציא אותם מהחומר. לאחר מכן, השתמש במברשת זמש כדי להסיר את הקמח.

 3. השתמש במנקה אדים במידת הצורך.

  ניקוי בקיטור עובד היטב גם להסרת כתמים ממעילי זמש, אך היזהרו לא להרווי יתר על המידה את החומר. הדרך הטובה ביותר לנקות בגד זמש בקיטור היא לתלות אותו בחדר אמבטיה מהביל, לאחר אמבטיה או מקלחת חמה.

 4. השתמש בחומרי ניקוי עור במידת הצורך.

  לבסוף, אם אתה צריך להשתמש בחומר ניקוי זמש כבד יותר, אתה יכול לבדוק חומרי ניקוי ייעודיים לעור שמתאימים לזמש. עם זאת, כמו במים, תרצה להשתמש בתמיסה על כל הבגד, במקום פשוט בניקוי נקודתי, כדי למנוע כל שינוי צבע, ותמיד פעל לפי הוראות היצרן המופיעות על התווית.

הגנה וניקוי זמש

הדרך הטובה ביותר להגן על הבגדים, הנעליים והאביזרים מזמש שלך נקיים היא לא לתת להם להתלכלך יתר על המידה מלכתחילה, אולם לרוב זה קל יותר לומר מאשר לעשות! הנה כמה טיפים כיצד לעזור לך להגן על בגדי הזמש שלך.

 1. השתמש במגן זמש.

  מוצרי מגן זמש ניתן לרכוש ממגוון חנויות וחנויות נעליים. הם פועלים כמחסום מפני לכלוך ומים. עדיף למרוח מגן כשאתה מקבל את מגפי הזמש או הז'קטים שלך הביתה, ושוב אחרי כל ניקוי.

  זכור שלמרות שמוצרים אלו מפחיתים הצטברות לכלוך, הם לא מונעים זאת לחלוטין.

 2. שמור אותו יבש.

  בדוק תמיד את תחזית מזג האוויר לפני היציאה, ואם זה נובע מגשם, בחר חומר אחר. זמש וגשם לא מתערבבים היטב, אז בחר בבגדים עמידים יותר למים כאשר מזג האוויר גרוע.

 3. אחסן היטב.

  כאשר אתה לא לובש את בגדי הזמש שלך, אחסן אותם בצורה מתאימה. אל תשים אותם בכל מקום הנוטה לרטיבות - כגון עליות גג, מוסכים או ארונות לחים.

 4. הובלה בצורה מאובטחת.

  אם אתם אורזים את הזמש שלכם לטיול, אל תנסו להעביר אותו בשקיות ניילון, או בכל צורה אחרת של חומר לא נושם שיגרום לזמש להזיע. במקום זאת, השתמש בשקית כותנה, או אפילו בציפית ישנה.

עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

האם אתה יכול לכבס נעלי זמש?

מברשת זמש באיכות טובה היא כלי חיוני לכל בעלי בגדי זמש
מברשת זמש באיכות טובה היא כלי חיוני לכל בעלי בגדי זמש, אבל כשצריך לנקות נעלי זמש או מגפיים לעומק יותר, מה עושים?

כולנו רוצים לשמור על הנעליים שלנו נקיות, אבל זמש הוא אחד הבדים שדורשים קצת מחשבה נוספת. אז, אתה יכול לכבס נעלי זמש? התשובה היא, כן, אתה יכול לכבס נעלי זמש - אבל אתה לא יכול להשתמש במים. אם אתה עושה את הטעות של שימוש במים, אתה יכול להרוס את החומר והצבע, והנעליים שלך עלולות להיות נוקשות ולא ניתנות ללבישה. אם הנעליים שלך עשויות מזמש סינטטי, הן צריכות לכבס היטב, ואתה יכול פשוט לעקוב אחר ההוראות שלהן. אם הם זמש טבעי, לעומת זאת, הם ייהרסו על ידי כל טמפרטורת מים.

עכשיו אתה יודע איך לנקות זמש אתה יכול להיתלות על בגדי הזמש האהובים עליך לאורך זמן! נסה את זה ותראה בעצמך.

עכשיו, כשיש לך את כל הטיפים והטריקים שאתה צריך איך לנקות נעלי זמש, מגפיים, ז'קטים, אביזרים ועוד למה שלא תבדוק את המדריך שלנו איך לנקות עור או איך לנקות עור מלאכותי?