איך להסיר דבק מבגדים?

איך מסירים דבק מבגדים: דבק על בסיס מים
איך מסירים דבק מבגדים: דבק על בסיס מים.

כתמי דבק הם תקלה נפוצה לאחר פעילויות יצירה או עשה זאת בעצמך. טיפים אלו להסרת כתמי דבק וסופר דבק מבגדים יעזרו לכם להיפטר מהם במהירות ובקלות.

אם יש לך ילדים, רוב הסיכויים שהם ישתמשו בדבק על בסיס מים בבית או בבית הספר כדי להשלים מערך של פרויקטים אמנותיים. הדבק הלבן הנפוץ הזה הוא בדרך כלל בטוח מאוד ולא רעיל. עם זאת, הוא די נוזלי ויש לו נטייה להגיע לכל מקום - ילדים שופכים אותו על עצמם, טובלים בו את המרפקים ואפילו (איכשהו) יושבים בשלוליות שלו, ומשאירים כתם דביק ויפה בגב המכנסיים.

וכשזה מגיע לאלוף הדבקים - דבק-על - אפילו מבוגרים יכולים להתאמץ כדי להימנע משפיכה. אבל כמה קל להסיר דבק מהבד?

למרבה המזל, זה קל יותר ממה שאתה עשוי לחשוב ואין צורך להגביל בגדים מוכתמים בדבק לפח. ברוב המקרים, ניתן להסיר את הכתם מהבגדים מבלי להשאיר אפילו שמץ של שאריות דביקות. המדריך השימושי שלנו מראה לך איך.

איך מסירים דבק מבגדים: דבק על בסיס מים

בעוד שהסרת כתמי דבק על בסיס מים היא למעשה פשוטה מאוד, חשוב לוודא שהורדת את כל הכתם לפני שתאפשר לבגד להתייבש.

עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

במידת האפשר, ייבש את הבגדים שלך באופן טבעי: מייבשי כביסה ורדיאטורים רק יכניסו כתמי דבק יותר לתוך הבד ויהפכו את עבודת ההסרה קשה יותר.

זכור לבדוק תמיד את תווית הטיפול על הבגד שלך לפני ניסיון הסרת כתמי דבק, ואם זה בד עדין כמו קשמיר או משי, אל תסתכן בכך - ניקוי יבש הוא כנראה הטוב ביותר.

אתה תצטרך

  • מברשת או כף נוקשה

  • מקפיא או קצת קרח

  • מים זורמים קרים

  • מטלית נקייה או רפידות צמר גפן

  • חומר ניקוי כביסה נוזלי

שיטה

1. הניחו לדבק להתייבש לחלוטין. ניסיון להסיר דבק עדיין רטוב רק יפזר את השאריות הדביקות על פני הבד ויגרום לך לבעיות נוספות, לכן חשוב מאוד שתשאיר את הדבק להתייצב (הוא יתבהר כשהוא יתייבש).

כדי להאיץ את העניינים, אתה יכול לשים את הפריט במקפיא למשך שעה כדי לייבש את הכתם קודם, או להחזיק שקית קרח נגדו עד לייבוש.

אתה צודק לנחש שהסרת דבק סופר מבגדים היא קצת יותר מסובכת מאשר עם דבק אחר
אתה צודק לנחש שהסרת דבק סופר מבגדים היא קצת יותר מסובכת מאשר עם דבק אחר.

2. השתמש במברשת קשיחה או בחפץ קהה כמו קצה של כף כדי לגרד או לשבור בעדינות כל דבר שאתה יכול. היזהרו לא לשפשף חזק מדי ולהסתכן בהרס הבד.

לא תוריד את כל הדבק, אבל אתה אמור להיות מסוגל להסיר את רוב השכבות העליונות, ולהשאיר רק את הדבק שמוצמד לבד.

3. אם עדיין נראה כתם, אפשר לנסות להשרות אותו במים קרים. מכיוון שסוג זה של דבק הוא על בסיס מים, הוא מגיב טוב מאוד לטכניקת השטיפה - פשוט השתמשו במים כדי לשטוף את החומר הדביק.

כסו אותו במים קרים (מים חמים יכולים להגדיר את הדבק, מה שהופך אותו למאתגר יותר להסרה) והשאירו אותו שקוע לחלוטין למשך הלילה. זה אמור לרכך את הדבק מספיק כדי שיהיה קל להסיר אותו למחרת.

4. הסר את הבגדים מהמים הקרים ומיד מיד כמות קטנה של אבקת כביסה נוזלית מסודרת . עדיף להשתמש במוצר שעוצב במיוחד לשימוש כטיפול מקדים, כמו פרסיל.

לא משנה באיזה מוצר אתה משתמש, בדוק את התווית כדי לוודא שהיא תואמת את הבד שלך ושאתה משתמש בו כראוי. עבדו את חומר הניקוי לתוך הדבק שנותר, לעסו אותו בעדינות כדי לוודא שהוא חודר עמוק לתוך הבד.

5. עכשיו כל מה שאתה צריך לעשות הוא להכניס את הבגדים למכונת הכביסה, במצב לא חם מדי (30° זה בערך הנכון), ולהוסיף את חומר הכביסה שלך כרגיל. יהיה לך בגדים נקיים ולא דביקים במהירות.

הערה: אם הכתם נמשך, חזור על שלבים 2-5 בהקדם האפשרי ומבלי שהבגד יתייבש בין לבין.

זקוק לעזרה בהסרת דבק ממשטח? עיין בטיפים המובילים שלנו כיצד להסיר דבק מפלסטיק, עץ או זכוכית.

איך להוציא דבק סופר מבגדים

אתה צודק לנחש שהסרת דבק סופר מבגדים היא קצת יותר מסובכת מאשר עם דבק אחר. הסיבה לכך היא שהמוצר אינו על בסיס מים ומשמעות הדבר היא ששטיפה של הדליפה במים לא תגרום לחתוך אותו. אבל אין צורך להיכנס לפאניקה מבגדים הרוסים - למרות המוניטין של דבק סופר דבק, ביצוע הצעדים הקלים שלנו יראה לך איך להוריד דבק סופר מהבגדים לתמיד.

אבל תצטרך משהו קצת יותר חזק - אצטון. היזהר במיוחד כאשר אתה משתמש במוצר זה עם בדים עדינים ובדוק תחילה על אזור לא בולט למקרה שהוא פוגע או ישנה את צבע הבד.

הערה: מומלץ לבדוק אותו על שטח קטן תחילה למקרה שהוא פוגע או יעשה שינוי צבע בבד ולזכור תמיד לבדוק את תווית הטיפול על הבגד שלך להנחיות כביסה - אם יש לך ספק אם זה בטוח לנסות להסיר דבק סופר על הבגדים שלך, התייעץ תחילה עם ניקוי יבש מקצועי.

אתה תצטרך

  • כף או מברשת שיניים

  • אצטון

  • לוח אמרי או נייר זכוכית עדין

  • מטלית נקייה או רפידות צמר גפן

  • חומר ניקוי כביסה באיכות טובה

שיטה

1. תן לדבק העל להתייבש תחילה לפני שתנסה להסיר אותו. אתה יכול גם לנסות לתת לו קצת לשפשף או לגרד עם כף ברגע שהוא מתייבש, אם כי אל תצפה להסיר כמו שאתה מתמודד עם דבק על בסיס מים מכיוון שזהו דבק חזק הרבה יותר.

2. אצטון, שנמצא בכמה מסירי לק, הוא אחד הכימיקלים היחידים שיכולים לאכול את דרכו דרך דבק העל. זה יעיל על בדים, ואפילו שימש להסרה מוצלחת של דבק סופר מהעור, וזה רמז שימושי אם אי פעם תגלה שהדבקת בטעות את האצבעות.

מרחו על פיסת צמר גפן או מטלית נקייה ונגבו או טפטפו בעדינות את הכתם משני צידי הבד, תוך עבודה מבחוץ פנימה.

3. בעזרת מטלית יבשה או מברשת שיניים, שפשפו בעדינות את הדבק שהתרופף. ניתן לחזור על תהליך זה כמה פעמים שצריך.

אם הדבק נשאר עקשן להזיז, ניתן להשתמש בלוח אמרי או בחתיכת נייר זכוכית עדינה - אך יש לנקוט זהירות רבה לטפל רק בדבק ולא להרוס את הבד עצמו בתהליך.

שמן לימון הוא דרך מצוינת להסיר כתמים משאריות דביקות כמו דבק סופר או דבק על בסיס מים
שמן לימון הוא דרך מצוינת להסיר כתמים משאריות דביקות כמו דבק סופר או דבק על בסיס מים, מכיוון שהוא ממס טבעי.

4. השלב האחרון של הסרת כתם הדבק צריך להיות תמיד מחזור קריר במכונת הכביסה (לעולם לא חם, כי זה יתקבע בכתם). בדוק את תווית הטיפול של הפריט שלך והשתמש בחומר ניקוי כביסה באיכות טובה, שכן זה יבטיח שכל השאריות שנותרו יוסרו.

ודא שהכתם הוסר לפני ייבוש הבגד שלך, שכן כתם דבק מיובש יהיה הרבה יותר קשה להוציא אותו. אם נשאר דבק כלשהו, פשוט הכנס אותו ישר בחזרה למכונת הכביסה. אם הכתם נשאר לאחר כביסה שנייה, אל תכניסו את הבד למייבש, כי זה יקבע את הכתם. בשלב זה, עדיף לקחת את הבגד שלך לניקוי יבש מקצועי.

השאלות העיקריות שלך כיצד להסיר דבק מבגדים

האם חומץ ממיס דבק?

כן - חומץ מכיל חומצה אצטית, שיכולה לפרק גם על בסיס מים וגם דבק סופר. עדיף להשתמש בו עבור כתמי דבק עקשניים יותר שנשארים לאחר שטיפה במים או באמצעות אצטון (מפורט בשיטות לעיל).

זה גם אידיאלי אם אתה לא רוצה להשתמש בכימיקלים קשים על בדים עדינים, אם כי תמיד עיין בתווית הטיפול של הבגד שלך. לשימוש, ערבבו יחד חלק אחד חומץ לבן עם חלק אחד מים וטפחו על הכתם בעזרת מטלית נקייה. עבד בעדינות לתוך הכתם, הסר כל שאריות ושטוף בסביבה קרירה.

האם WD-40 מסיר דבק?

מוצר הפלא הזה הוא חומר סיכה ידוע, אבל הוא גם ממס, מה שאומר שהוא יעיל בפירוק והסרה של דבק סופר וכתמי דבק על בסיס מים מבגדים.

כדי להשתמש, יש לוודא שכתם הדבק התייבש ולאחר מכן להסיר כמה שיותר מהדבק מהבד באמצעות כפית. לאחר מכן תוכל למרוח כמות קטנה של WD-40 על הכתם. אפשרו לו לחדור לתוך הכתם לא יותר מכמה דקות לפני מריחת נוזל כביסה על האזור ושטפו אותו במים קרים.

ניתן לחזור על תהליך זה עד שהכתם נעלם, לפני הנחת הפריט שלך למחזור כביסה קריר. הערת זהירות: בשל צבע הנוזל החום והרכיבים הכימיים, WD-40 אינו מתאים לשימוש על בדים עדינים כגון קשמיר, סאטן או משי.

איך מסירים דבק באופן טבעי?

שמן לימון הוא דרך מצוינת להסיר כתמים משאריות דביקות כמו דבק סופר או דבק על בסיס מים, מכיוון שהוא ממס טבעי.

ודא שכתם הדבק יבש לחלוטין, ואז טפטף מעט שמן אתרי לימון על הכתם ועבד אותו עם האצבעות או מטלית נקייה ויבשה. הדבק אמור להיעלם בקלות.

לחילופין, אבקת אפייה יכולה להיות יעילה גם בחיתוך חומרים דביקים. פשוט מערבבים יחד שני חלקים סודה לשתייה לחלק אחד שמן קוקוס ומורחים על הכתם. עבד בעדינות את התערובת לתוך כתם הדבק עם מברשת זיפים רכה או אצבעותיך, הסר שאריות עם מטלית נקייה ולחה. טבלו מעט חומר ניקוי נוזלי ישירות על הכתם ושטפו את הפריט במחזור קריר.