איך לשטוף ביד: 9 שלבים פשוטים

הוסף בהדרגה בגדים שיש לכבס ביד בטמפרטורות נמוכות יותר
כאשר טמפרטורת המים מתחילה לרדת, הוסף בהדרגה בגדים שיש לכבס ביד בטמפרטורות נמוכות יותר.

באילו חומרי ניקוי כדאי להשתמש לשטיפת ידיים? אילו בגדים ניתן לכבס ביד? קבלו תשובות לשאלות אלו ואחרות בנושא שטיפת בדים עדינים.

תדעו לכבס ביד בדים עדינים שלב אחר שלב
בזכות העצות שלנו, תדעו לכבס ביד בדים עדינים שלב אחר שלב.

שטיפת ידיים היא השיטה הפשוטה ביותר לניקוי בדים עדינים. חומרים כמו משי, סאטן, אנגורה, צמר או כאלה שסיימו רקמה יש לכבס ביד. אותו דבר לגבי שמלות וסוודרים. בכביסה ידנית, הבד לא יתכווץ ולא יהיה נתון לכל סוג אחר של דפורמציה. בזכות העצות שלנו, תדעו לכבס ביד בדים עדינים שלב אחר שלב. נכון לעכשיו, למכונות כביסה יש פונקציית שטיפה ידנית, אך חלק מהחומרים דורשים זהירות רבה יותר בעת הניקוי.

לפני שתבחר כיצד לכבס את הבגדים שלך, קרא את ההמלצות על התוויות שלהם. לא פחות חשוב יהיה להשתמש בנוזלי כביסה מתאימים (לאחר קריאת הוראות השימוש).
באילו חומרי ניקוי אתה משתמש לכביסה?

מה שאתה צריך לשטיפת ידיים:

 • כיור, קערה או אמבטיה,
 • נוזל רחיצת ידיים מתאים,
 • הרבה מים,
 • מגבת להניח עליה את החומר לייבוש.

שטיפת ידיים - 9 שלבים

 1. לפני שתתחיל, קרא בעיון את הוראות הכביסה על תוויות הטיפול של הבגדים שלך. את רוב הבדים העדינים יש לכבס ביד במים קרים. חלקם, לעומת זאת, להיפך - מים חמים מסירים מהם לכלוך בצורה יעילה יותר במהלך הכביסה. אין לכבס בגדים עם תווית האומרת ניקוי יבש מכיוון שהדבר עלול לפגוע בסיבי הבדים. כמו כן, זכרו לא לכבס בגדים כהים ובהירים יחד כדי לא להכתים את הבגדים המכובסים. מחלקים בגדים לפי צבע. אם אתם מתכוונים לשטוף את כולם באותה קערה, התחילו בשטיפה של הפריטים הבהירים ביותר ושטפו את הכהים יותר בזה אחר זה. זה גם יעזור למנוע שינוי צבע של הבדים.
 2. שפכו מים לקערה, לכיור או לאמבט בטמפרטורה התואמת את ההמלצות על התווית. אם אתם מתכוונים לכבס מספר פריטים באותם מים, התחל עם הפריטים שדורשים כביסה בטמפרטורה הגבוהה ביותר. כאשר טמפרטורת המים מתחילה לרדת, הוסף בהדרגה בגדים שיש לכבס ביד בטמפרטורות נמוכות יותר.
 3. יוצקים את נוזל שטיפת הידיים המתאים לקערה או לאמבטיה ומערבבים אותו היטב במים.
 4. שים כביסה מלוכלכת ברצף. אם הבד מוכתם מאוד, הניחו לו להשרות במים לפחות חצי שעה. הודות לכך, תחסוך זמן.
 5. אם קשה להסיר את הלכלוך, נסו ללוש בעדינות את החומר במי הסבון. לרחיצת ידיים יכולות להיות גם תכונות טיפוליות - התהליך מבוסס על סבלנות וביצוע קפדני של פעילויות ספציפיות.
 6. אם אפשר, יוצקים את המרכך לקערה נפרדת ונותנים לבגדים להיספג כ-20 דקות. זכור לקרוא את הוראות השימוש במוצר לפני כן.
 7. היפטר מהמים המלוכלכים בקערה, בכיור או באמבטיה.
 8. שטפו את הכביסה ביסודיות כדי להסיר שאריות של נוזל כביסה. תקבל את התוצאות הטובות ביותר אם תשטוף בגדים מקבוצות צבעים שונות בקערות שונות, למשל בגדים לבנים בקערה אחת ובגדים אדומים באחרת, או פשוט מחליף את המים בעת שטיפת בגדים בצבע אחר. תזדקק למים קרים או פושרים בהתאם להמלצות התווית.
 9. כדי לייבש את הבגדים שלך, פזר אותם על משטח שטוח, כגון מגבת, כדי למנוע עיוות של הבדים.

לאחר הייבוש, תוכלו להרכיב את הבגדים האהובים עליכם בחזרה מבלי לדאוג שהם נפגעו, התכווצו או נמתחו במהלך הכביסה.

 • שפכו מים לקערה גדולה בטמפרטורה שאינה גבוהה מהמידע על תוויות הטיפול של הבגדים שברצונכם לכבס. הכינו בגדים שצריך לכבס באותה טמפרטורה.
 • קרא את כל המלצות הכביסה על תוויות הטיפול.
 • שטפו בגדים על ידי לישה קלה במים עם אבקת כביסה או חומר ניקוי מיוחד.
 • שפכו מים פושרים ומעט חומר שטיפה לתוך הקערה השנייה - שטפו בה את החפצים השטופים שלכם.