איך מנקים פורצלן וחומרים עדינים?

רוצים לדעת איך מנקים חומרים כמו חרסינה וחרסינה תוך כדי שימורם בו זמנית
רוצים לדעת איך מנקים חומרים כמו חרסינה וחרסינה תוך כדי שימורם בו זמנית?

רוצים לדעת איך מנקים חומרים כמו חרסינה וחרסינה תוך כדי שימורם בו זמנית? המשך לקרוא לקבלת עצות לגבי ניקוי חומרים עדינים.

שלבים מרכזיים לניקוי חרסינה וחרסינה:

 1. בעת שטיפת חרסינה וחרסינה, הימנעו משינוי טמפרטורת המים.
 2. היזהר יתר על המידה בעת ניקוי כלי אוכל מפורצלן עם גזם מתכת.
 3. הימנע משימוש בחומרי ניקוי אקונומיקה או שוחקים.

פורצלן הוא סוג של חימר חריף שיוצר במקור בסין המשמש למגוון מטרות, החל ממערכות תה דקורטיביות ועד אביזרי אמבטיה. האופי השברירי של פורצלן ושל גרסאות כמו חרסינה עשויות לגרום לניקוי הכלים והקישוטים שלך להיראות מסוכן. לעתים קרובות חלק מהפריטים היקרים ביותר בבית עשויים מחרסינה, לכן מומלץ ליצור שגרת ניקיון בטוחה שתשפר את אוסף הפרסים שלך בו זמנית! בואו נסתכל על הדרכים הטובות ביותר לטפל בפורצלן.

כאשר מנקים חומר עדין כמו פורצלן, חיוני להשתמש במים קרירים או חמימים. מים חמים מדי עלולים לפגוע בגימור העדין!
עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

מהי הדרך הטובה ביותר לנקות דמויות וקישוטים מפורצלן?

חרסינה וסוגי חרסינה אחרים משמשים לעתים קרובות לפריטים שנועדו אך ורק לתצוגה בבית - בין אם זה אגרטל רצפתי או פסלון זעיר. חפצי נוי אלו יכולים בקלות ללכוד אבק ולכלוך, לכן חשוב לשמור על מראה הטוב ביותר.

 1. ראשית, הסר כל אבק עם מטלית יבשה. חומר המיקרופייבר הוא הטוב ביותר שכן המטען השלילי עוזר להסיר אבק מהמשטח במקום להזיז אותו סביב האגרטל או הפסלון.
 2. לאחר מכן, השתמש במברשת קטנה עם זיפים רכים כדי לחלץ אבק מחורים וחריצים זעירים על הקישוט.
 3. בזה אחר זה שטפו את פריטי החרסינה במים חמימים - לא חמים ובחומר ניקוי עדין. שטפו תמיד את החלקים בקערת פלסטיק, או הניחו מחצלות גומי בתחתית ובצידי הכיור, מכיוון שאפילו דפיקה קלה במשטח הקשיח עלולה לפגוע בכלי החרסינה.
 4. הנח מעט מגבת נייר על השיש לייבוש.
 5. שוטפים תחת מים חמים ומניחים על המגבות לייבוש.

טיפים לניקוי פורצלן

הימנעו משינוי טמפרטורת המים
בעת שטיפת חרסינה וחרסינה, הימנעו משינוי טמפרטורת המים.

כאשר מנקים חרסינה, הדבר החשוב ביותר שיש להימנע ממנו הוא כל שינוי בטמפרטורה. זה יכול להיות קשה לעשות אם יש לך כיור מטבח מחרסינה, אבל אותן הנחיות חלות. אל תשתמש במים חמים מדי לכביסה או לשטיפה, ונסה להחליק פריטים דקים כמו צלחות לאט לתוך המים, תוך שימוש קודם במשטח הגדול יותר כדי לאפשר ליצירה להתאקלם. כלי אוכל גזוז מתכת גם ניזוק בקלות, והגזם יכול להתקלף כאשר הם במגע עם חום.

כיצד אוכל להסיר כתמים וסימנים מכלי אוכל פורצלן?

אנשים רבים עורכים ערכת ערב חרסינה בבית לאירועים מיוחדים, אבל זה יכול להיות דאגה כשמדובר בניקוי טבעות תה וסימני סכו"ם. למרבה המזל, ישנן כמה שיטות עדינות להיפטר מכל כתמי מזון או שתייה על חרסינה.

 1. למרות שגרסאות חרסינה, כגון כלי חרס, ניתנות למדיח כלים ומיקרוגל, בדרך כלל מומלץ לשטוף ביד כלי חרסינה וכלי חרסינה. למרות קשיות החומר, חלקים אלה הם לרוב שבירים וקל להזיק
 2. יש להימנע תמיד מחומרי אקונומיקה וכימיקלים בעת ניקוי חרסינה
 3. במקום זאת, התמודד עם סימנים וכתמים על ידי הרטבת ספוג רך וזיזת סודה לשתייה, שפשוף בעדינות את האזור כדי להסיר את הסימן. אתה יכול להחליף את זה במשחת שיניים, אבל לעולם אל תשתמש במברשת שיניים או משהו שוחק מדי לניקוי חרסינה
 4. אם זה לא עובד, נסה לשלב תמיסה של חלקים שווים של מלח וחומץ, ולהשאיר את התמיסה ספוג על הכתם עד שעה
 5. ואז לשטוף כרגיל
 6. לכתמים עקשניים באמת, השרו כתמים למשך זמן רב יותר, או שקול לרכוש חומר לניקוי חרסינה עם תוספת מי חמצן מחנות לחומרי בניין המקומית שלך

ניקוי אריחי פורצלן ואמבטיות

כשמדובר בניקוי אביזרי אמבטיה ישנים יותר, כגון אריחים, אמבטיות פורצלן וברזים, שטפו אותם בתמיסה עדינה של חומר ניקוי כלים ומים חמים באותו אופן שהייתם עושים כלי אוכל או קישוטי פורצלן אחרים. הדרך הטובה ביותר לנקות אריחי פורצלן היא להבטיח שהם לא יהיו נתונים לחומרי ניקוי קשים או מצחצחים. עבור אבנית וסימני מים, נסה לערבב משחת סודה לשתייה ולהשרות את הכתמים, או קנה חומרי ניקוי אריחים וחדרי אמבטיה מומחה לחרסינה.

מאמרים בנושאים דומים
 1. ניקוי פרקט למינציה – כך זה עובד
 2. איך מנקים נירוסטה?
 3. הסרת כתמים מאריחים קלה
 4. ניקוי רצפות אבן: כך עושים זאת
 5. אבן פולנית ונקייה
 6. ויניל נקי