ויניל נקי

חשוב לדעת כיצד לנקות רצפות ויניל בצורה הטובה ביותר לתוצאות מיטביות ולמזער נזקים
ובכל זאת, חשוב לדעת כיצד לנקות רצפות ויניל בצורה הטובה ביותר לתוצאות מיטביות ולמזער נזקים.

האם תרצו לנקות רצפות ויניל, לתחזק בובות או תקליטים? בעזרת הוראות אלו תנקה את פריטי הויניל שלך בזהירות וללא שריטות.

ניתן למצוא פריטי ויניל בהרבה משקי בית - מאריחים דרך בובות ועד תקליטים. אבל מהי הדרך הטובה ביותר לנקות רצפות ויניל? למרבה המזל, ויניל הוא מוצר סינטטי שהוא די עמיד ולכן קל לניקוי. ובכל זאת, חשוב לדעת כיצד לנקות רצפות ויניל בצורה הטובה ביותר לתוצאות מיטביות ולמזער נזקים. זה נכון במיוחד עבור ויניל ישן יותר, שעלול להישרט בקלות רבה יותר.

חשוב במיוחד שתגן על הוויניל מפני שריטות ותשתמש בחומרי ניקוי עדינים עדינים של פני השטח כגון חומץ תפוחים, מגבונים לחים וחומרי ניקוי אלמוגים.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

שלבים מרכזיים

  1. השתמש במטאטא כדי להסיר אבק, לכלוך או חלקיקים קטנים שעלולים לשרוט או להזיק למשטח
  2. יש לדלל מעט חומץ 1:10 במים ולנקות בעזרתו את הרצפה. הריח נעלם ברגע שהרצפה מתייבשת.
  3. הגן על הרצפה שלך מפני שריטות שקשה לתקן, למשל עם שטיח קטן לפני דלת החדר כדי לתפוס לכלוך לפני שהוא בא במגע עם הויניל.

העצות הטובות ביותר לטיפול ברצפות ויניל

נקה תקליטי ויניל ישנים
נקה תקליטי ויניל ישנים.

רצפות ויניל פופולריות מאוד ברחבי הבית בגלל הרבגוניות שלהן. יש להם מראה יפה של רצפת פרקט, אבל דורשים פחות תחזוקה משמעותית. אתה יכול ללמוד איך לנקות רצפת ויניל תוך זמן קצר. במיוחד בגלל שהאריחים הרבה פחות רגישים למים מאשר רצפות עץ אמיתיות.

נקה תקליטי ויניל ישנים

תקליטי ויניל נקיים הם המפתח לסאונד טוב. למרבה הצער, קל מדי לגרד אותם - במיוחד אם הם קצת יותר מבוגרים ולא טופלו היטב לאורך השנים. גם אם לא תמיד ניתן לתקן רשומות פגומות, תוכל למנוע נזק נוסף עם טיפול נכון. כיצד לנקות נכון תקליטי ויניל ישנים:

  • לפני ואחרי השמעת התקליטים שלך, השתמש במברשת תקליטים עם זיפי סיבי פחמן כדי להסיר אבק שהצטבר במשך תקופה ארוכה ועלול לגרום לשריטות.
  • ערבבו מעט מים עם מעט אלכוהול ושתי טיפות חומר ניקוי נוזלי כמו אלמוגים. רססו את התקליט עם תמיסה זו ונגבו אותו עם מטלית מיקרופייבר.
  • שמור תמיד את תקליטי הוויניל שלך בשרוול פלסטיק - לא בשרוול נייר. משטח הנייר ישרט במוקדם או במאוחר. אחסן את הפאנלים שלך זקוף כדי למזער את הסיכון לנזק.

ניקוי בובות ויניל

אם אתם אוספים בובות ויניל בבית ותוהים מהי הדרך הטובה ביותר לשמור אותן נקיות, תשמחו כשנגיד לכם שזה לא כל כך קשה כמו שאתם חושבים. הרבה יותר קל לנקות בובות ויניל מאשר בובות עשויות פלסטיק קשיח או גומי אחר, או בובות עתיקות. החומר עמיד במיוחד ולא אכפת לו אם הוא מעופש קצת יותר.

  • ראשית, נגב את הבובה מכף רגל ועד ראש עם מגבון לתינוק. מגבונים לחים מכילים חומרי ניקוי המשחררים שומן ושמן מהמשטח.
  • השתמש במעט נוזל כביסה ובמברשת שיניים רכה שאינה בשימוש באזורים קטנים יותר שקשה להגיע אליהם. הימנע מאזורים צבועים כגון השפתיים.
  • לכתמים עיקשים במיוחד, מערבבים מעט סודה לשתייה ומים לעיסה סמיכה. סודה לשתייה שוחקת מעט ויכולה לעזור להסיר את כל העקבות שנותרו.