כיצד לנקות נכון את רצפת הפרקט שלך

אך מומלץ חומר ניקוי מיוחד לחיפויי רצפה משומנים כמו פרקט או לוחות לטווח ארוך
ניתן לנגב מדי פעם במים פושרים טהורים, אך מומלץ חומר ניקוי מיוחד לחיפויי רצפה משומנים כמו פרקט או לוחות לטווח ארוך.

לצ'רלי קים יש 5 טיפים מובילים כדי לשמור על הרגליים היחפות שלך מאושרות

חבר טוב קנה לאחרונה פרקט ואז התקין אותו בעצמו. לפני שהוא לקח על עצמו את העבודה הזו, ניהלנו שיחה ארוכה על תחזוקה נכונה של פרקט. בהתחלה הוא חשש שהפרקט ידרוש תחזוקה רבה. יכולתי להרגיע אותו שם. ניקוי פרקט באופן קבוע אינו קשה. בטיפול נכון תוכלו ליהנות מריצוף טבעי זה לאורך זמן, אשר יפתח כריזמה מסוימת ופטינה עם השנים.

תוכלו להימנע משריטות ונזקים לפרקט שלכם על ידי הדבקת רפידות לבד מתחת לרהיט שלכם, למשל מתחת לרגלי כיסא ושולחן ורגלי רהיטים מכל הסוגים. כיסא שולחן עם גלגלים המוזז לעתים קרובות צריך להיות ממוקם טוב יותר על רץ קטן.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

1. ניקוי אבק לניקוי יומיומי

פרקט עשוי מעץ, שבתורו מגיב למים ויכול להתעוות אם יש יותר מדי מים. לכן כדאי להשתמש במים במשורה. שואב אבק מתאים להסרה יומיומית של אבק ופירורים, אך עליו להיות בעל פיית רצפה קשיחה כדי שלא תשרוט את הפרקט. בעת הזזת שואב אבק צילינדר, הקפד לגלגל אותו בזהירות על פני הפרקט. שואב אבק ידני עדיף כי הוא נוגע רק ברצפת הפרקט עם הפייה. אתה יכול גם להשתמש במגב רך ויבש כדי לטאטא את הלכלוך.

2. ניקוי נכון של פרקט אטום

כי רצפת פרקט אטומה אסור להירטב מדי
היזהר במיוחד עם יותר מדי מים כאן, כי רצפת פרקט אטומה אסור להירטב מדי.

מדי פעם יש צורך לנקות את הפרקט האטום שלכם עם מטלית לחה. היזהר במיוחד עם יותר מדי מים כאן, כי רצפת פרקט אטומה אסור להירטב מדי. למשל מים יכולים לנדוד מתחת למשטח האטום ולגרום להתנפחות הפרקט שם. שינוי צבע ואובך אפור עלולים להיווצר גם אם תנגבו את הפרקט רטוב מדי לעתים קרובות. נכון להשתמש במטלית או מגב כותנה רכה ובחומר ניקוי מיוחד לפרקטים אותם מוסיפים למים הפושרים לפי הוראות השימוש. סוחטים היטב את הבד או המגב כך שיהיה "מעט לח". ניתן גם לנגב מדי פעם במים נקיים ללא כל תוסף ניקוי, אך כדאי להשתמש בתכשיר מיוחד לטיפול בפרקט מדי פעם. בזמן הניגוב הקפידו על אוורור טוב כדי שהפרקט יתייבש שוב במהירות.

3. ניקוי נכון של פרקט משומן

אם הפרקט שלכם משומן, תוכלו לנגב אותו גם במטלית לחה, אך כדאי להשתמש גם במטלית לחה או מגב עשוי כותנה. ניתן לנגב מדי פעם במים פושרים טהורים, אך מומלץ חומר ניקוי מיוחד לחיפויי רצפה משומנים כמו פרקט או לוחות לטווח ארוך. זה לא רק מנקה, אלא גם מכיל מרכיבים מזינים שטובים לרצפת הפרקט המשומנת שלך. גם כאן הקפידו על אוורור טוב בזמן הניגוב כדי שהפרקט שלכם יתייבש מהר. אגב, פעם-פעמיים בשנה אנו ממליצים על טיפול מיוחד לפרקט משומן, כלומר מורחים לאחר מכן שמן טיפוח. בדרך זו, חותם השמן על הפרקט שלכם מתרענן באופן קבוע.

4. מים ולחות: המינון הנכון הוא מה שקובע

הקפידו תמיד להימנע מיותר מדי מים ולחות ישירות על הפרקט שלכם, במיוחד אם אתם מנגבים עם מטלית לחה. אם אגרטל פרחים יתהפך או כוס מים נופלת, נגב את הנוזל שוב מיד ואל תאפשר לו להתייבש בשום פנים ואופן. באופן כללי, כדאי לשים לב לאקלים פנימי טוב, כי יובש רב מדי עלול לפגוע בפרקט שלכם בטווח הארוך. במהלך עונת החימום, למשל, אתה יכול להניח קערות קטנות של מים על הרדיאטורים שלך כדי לנטרל את האוויר בחדר יבש מדי.

5. חומרי ניקוי אלו הם טאבו לפרקט

חומרי ניקוי אגרסיביים, חומרי ניקוי חומץ או מטליות חלב ומיקרופייבר מצחצחות, התוקפים או מגרדים את משטח הפרקט, הם טאבו מוחלט לניקוי פרקט. הקפידו תמיד לנקות במים טהורים או להשתמש בחומר מיוחד לפרקט אטום או משומן. כך תדאגו לריצוף האיכותי שלכם כמו שצריך.