איזה שואב אבק לבחור?

החליטו אם אתם מתכוונים לקנות שואב ציקלון (מחורץ) או שואב אבק מסורתי עם שקית שבה מצטברים לכלוך ואבק כשאתם
קודם כל: החליטו אם אתם מתכוונים לקנות שואב ציקלון (מחורץ) או שואב אבק מסורתי עם שקית שבה מצטברים לכלוך ואבק כשאתם שואבים.

הודות למאמר שלנו, תלמדו על הסוגים העיקריים של שואבי האבק הקיימים בשוק. הניתוח שלנו יעזור לך להחליט איזה מהם הכי מתאים לך.

שואב אבק הוא כרגע המכשיר השימושי ביותר שיעזור לשמור על הבית שלך מסודר. לא רק שהוא יסיר ביעילות את כל הלכלוך מהשטיח, אלא גם ינקה את איכות האוויר בדירה, ויפחית את הסיכון להתפשטות אבקה (מסוכן במיוחד לסובלים מאלרגיות). שואבי האבק עוברים מודרניזציה בהדרגה משנה לשנה, אז כדאי לחשוב איזה דגם הכי יתאים לאורח החיים שלך. להלן סקירה קצרה של סוגי שואבי האבק הפופולריים ביותר, תוך התחשבות ביתרונות ובחסרונות שלהם:

אם יש לך חיות מחמד, עליך לשאוב שטיחים באופן קבוע כדי להסיר שיער. בקניית שואב אבק שימו לב איזה דגם יסיר שאריות מסוג זה כדי שלא יצטבר קשקשים בין סיבי השטיח.

שואבי אבק ללא שקיות

קודם כל: החליטו אם אתם מתכוונים לקנות שואב ציקלון (מחורץ) או שואב אבק מסורתי עם שקית שבה מצטברים לכלוך ואבק כשאתם שואבים. לראשון יש פחות יכולת לפירורים, לכלוך, שיער ופסולת אחרת שנאספת על ידי המכשיר. מצד שני, יש להחליף את התיק על שואב אבק רגיל בתדירות גבוהה, מה שלצערי מגיע עם עלות קבועה של רכישת שקיות שואב אבק חדשות.

שואב אבק מסוג זה הינו בעל עוצמת שאיבה גבוהה והוא מצוין לניקוי שטחים גדולים
שואב אבק מסוג זה הינו בעל עוצמת שאיבה גבוהה והוא מצוין לניקוי שטחים גדולים, מכיוון שיש לו קיבולת גדולה יותר מאשר שואב אבק ציקלון.

שואבי אבק ציקלון הופכים פופולריים יותר ויותר, מכיוון שהתאים המהווים חלק ממכשירים אלו מבצעים בהם את תפקיד השקיות ומכאן העדר ההוצאה הנ"ל. עם זאת, יש לרוקן את תכולת החדר ולהיפטר עם אשפה אחרת לאחר סיום השאיבה. הסרה עצמית של מה שהצטבר בתוך המחיצה אינה פשוטה, כי אם לא מקפידים על כך, קל לפזר את האבק שהצטבר ולגרום לבלגן עוד יותר מאשר לפני שאיבת האבק. עקב מגע ישיר עם אבק, מכשיר מסוג זה לא יתאים לסובלים מאלרגיות.

במקרה זה, ההחלטה על הבחירה תתבסס בעיקר על העדפות אישיות. יעילות העבודה של שתי הגרסאות של שואבי האבק דומה.

שואב אבק זקוף (עומד).

שואב אבק מסוג זה הינו בעל עוצמת שאיבה גבוהה והוא מצוין לניקוי שטחים גדולים, מכיוון שיש לו קיבולת גדולה יותר מאשר שואב אבק ציקלון. יתרה מכך, סט הטיפים שלו כולל מברשת מוארכת האוספת ביעילות שיער או פרווה, מה שהופך את רכישת המכשיר הזה לאופציה טובה עבור בעלי חיות מחמד. עם זאת, לא יהיה קל להגיע איתו לפינות קשות בדירה. הוא כבד ולכן קשה לתמרון. כמו כן לא ניתן יהיה לשאוב את המדרגות ולכן לא מומלץ לאנשים המתגוררים בבתים דו קומתיים.

שואב אבק צילינדר

לשואב הצילינדר יש מיכל איסוף קטן. הודות לגלגלים מיוחדים המורכבים בחלק התחתון של המארז, ניתן להזיז את המכשיר במהלך הניקוי. דגם זה יהיה מושלם לניקוי חדרים ומדרגות קטנים. מכיוון שהוא שוקל מעט ואינו תופס מקום רב (בשל צורתו), שואב האבק הצילינדר יהיה נוח לשימוש עבור אנשים מבוגרים. למרבה הצער, הוא אינו מצויד בתוספות מברשת (כמו שואב אבק זקוף).

שואב אבק אלחוטי

זהו שואב אבק קל במיוחד שיהיה מושלם לדירה קטנה, למטבח או לרכב. זה יהיה מושלם כאשר אתה צריך לשאוב אבק במהירות שכן הוא נטען ולא צריך להיות מחובר לחשמל, מה שחוסך זמן.

שואב אבק ידני

שואב אבק זה לא יהיה יעיל בניקוי יסודי של שטיחים
עם זאת, שואב אבק זה לא יהיה יעיל בניקוי יסודי של שטיחים, ולכן יש להשתמש בו כתמיכה לשואב אבק מסורתי וגדול יותר.

לסוג זה של שואב אבק אין שקית אבק. זה יהיה מושלם להסרת שפכים ושאיבת אזורים הדורשים ניקוי תכוף. מכיוון שהוא קטן וקל לאחסון, הוא משמש בדרך כלל במשרדים - בזכותו ניתן לשמור על חדרים קטנים מסודרים בקלות. עם זאת, שואב אבק זה לא יהיה יעיל בניקוי יסודי של שטיחים, ולכן יש להשתמש בו כתמיכה לשואב אבק מסורתי וגדול יותר.

שואב אבק רובוטי

נכון להיום, הודות לטכנולוגיה העדכנית ביותר, ניתן לרכוש שואב אבק שניתן לתכנת לבצע משימה לבד במקום ספציפי. לשואב האבק הרובוט יש כיסויי גומי וחיישנים המגנים על המכשיר מפני התנגשות עם רהיטים למשל.

דגמים כאלה של שואבי אבק מתאימים לאנשים שמנהלים אורח חיים אינטנסיבי, כי זה מספיק לתכנת את המכשיר לעשות את העבודה בעצמו. אפילו לא צריך להיות בבית בזמן השאיבה - השואב יעקוף מכשולים מבלי לפגוע בכלום! לטענת חלק מהאנשים, יעילות המכשיר לא תהיה זהה לזו של שואב אבק מסורתי, שכן לא ניתן לכוון אותו לזוויות ולפינות שונות. למרבה הצער, המחירים של דגמים כאלה אינם נמוכים, אך נוחות השימוש מאזנת את הטיעון הזה.

טיפים נוספים

לפני רכישת שואב אבק חדש, בקשו מהחנות להראות לכם איך הוא עובד. בדוק את אורך הכבל כדי לוודא את טווח ההתקן. אגב, כדאי לשאול על הציוד הנוסף של השואב. הפעל את המכשיר כדי לגלות כמה הוא חזק. כל הגורמים הללו ישפיעו ישירות על שביעות הרצון שלך מהרכישה שלך, אז הקפד לאסוף מידע חשוב לפני ביצוע הרכישה.

  • קחו בחשבון: איזה מחיר (בקירוב) וכמה כוח יניקה צריך להיות לו, ואיזה גודל צריך להיות שואב האבק החלומי שלכם.
  • בדקו את הדגמים של שואבי האבק הקיימים בשוק ונסו לגלות עד כמה כל אחד מהם יהיה יעיל בניקיון הבית שלכם.
  • לאחר ביצוע הבחירה הראשונית, בדוק את פעולת המכשיר והאביזרים שלו בחנות לפני ביצוע הרכישה.