שואבי אבק: מצאו את השואב המתאים ביותר עבורכם

ופועלים בצורה הטובה ביותר כשואב אבק שני לניקוי בלגן קטן
כמו הקודמים, אלו אינם שואבי אבק בגודל מלא, ופועלים בצורה הטובה ביותר כשואב אבק שני לניקוי בלגן קטן.

ניתן למצוא היום שואבי אבק לכל שקע, אך המגוון עלול להיות מבלבל. עם זאת, בעזרת העצות שלנו, תגלו מהו שואב האבק הטוב ביותר עבורכם.

שואבי אבק הם אחד ממכשירי החשמל הביתיים המעשיים ביותר שפותחו אי פעם. הם לא רק מספקים דרך יעילה לניקוי רצפות, הם גם מנקים את האוויר ומפחיתים את הסיכון לתגובות אלרגיות. מכיוון שהציוד מתפתח כל הזמן, חשוב לדעת איך לבחור את השואב הטוב ביותר לבית ולאורח החיים שלכם. אנו עוברים על הסוגים הנפוצים ביותר של שואבי אבק ועל היתרונות והחסרונות שלהם.

אם יש לכם חיות מחמד בבית, שאיבת אבק רגילה תסיר עודפי שיער של בעלי חיים מהרצפות. בחר שואב אבק המיועד לחיות מחמד כדי לוודא שיש לו מספיק כוח. ואז שיער לא יצטבר בציוד

שואב אבק עם טנק מול ללא מיכל

יש לעשות את אחת הבחירות החשובות ביותר בין סוג טנק לסוג ואקום נטול מיכל. באופן מסורתי, לשואב אבק יש שקית שאוספת בפנים לכלוך ואבק ויש להחליפו באופן קבוע. לשואבי אבק טנקים יש לרוב קיבולת גבוהה יותר, אך עלות רכישת שקיות אבק יכולה להיות השקעה נוספת, במיוחד אם התקציב שלכם מצומצם.

שואבי אבק נטולי מיכל הפכו נפוצים יותר בשנים האחרונות, המאחסנים פסולת במיכל שפונה לאשפה. אנשים רבים מוצאים אפשרויות ללא מיכל קלות יותר לתחזוקה וגם זולות יותר. ריקון פח האשפה ביד לא יכול להיות הפתרון הטוב ביותר עבור משקי בית עם אלרגיות - ואם לא תיזהר, אתה עלול לגרום ליותר עומס מאשר לפני שהתחלת לשאוב!

הפתרון בין שני הסוגים הללו תלוי בהעדפה שלך. לשני הדגמים אפשרויות טובות ויעילות. בהמשך נעבור על סוגי שואבי האבק הנפוצים ביותר למכירה.

שואבי אבק זקופים

שואבי אבק זקופים מספקים עוצמת שאיבה טובה לשטיחים גדולים, לרוב בעלי קיבולת גבוהה יותר מדגם הצילינדר, ופועלים היטב במשקי בית שבהם הרצפות מתלכלכות בקלות. העיצוב של פיית השואב מתאים לשאיבת שיער של חיות מחמד משטח השטיחים, למשל. מצד שני, הם כבדים יותר ולעתים קרובות מעט קשים להזזה בחללים ובפינות צרים יותר. הם גם קשים לשימוש במדרגות, כך שהם עשויים שלא להתאים לכלכלות מרובות קומות.

דגמי צילינדר

חשוב לדעת איך לבחור את השואב הטוב ביותר לבית ולאורח החיים שלכם
מכיוון שהציוד מתפתח כל הזמן, חשוב לדעת איך לבחור את השואב הטוב ביותר לבית ולאורח החיים שלכם.

לדגמי הצילינדרים תא אבק קטן עם גלגלים שניתן למשוך מאחור בעת שאיבת האבק. זה נותן לך את הגמישות לנוע סביב הבורות והמדרגות. דגמי צילינדר הם בדרך כלל דגמי הוואקום הקלים ביותר והקומפקטיות שלהם מאפשרת לאחסן אותם בחללים קטנים - שימושיים במיוחד עבור אנשים מבוגרים או אנשים עם מוגבלות בניידות. עם זאת, עיצוב החרירים בדגמים אלו נחות מהדגמים האנכיים ובדרך כלל פחות יעיל.

דגמים אלחוטיים

דגמים אלו הם בדרך כלל קלים, בעלי גבעולים ולעיתים מסווגים כשואבי אבק. הם פועלים על סוללה נטענת. דגמים יעילים יותר ועמידים יותר בטעינה בודדת יוצאים לשוק, אך אלו מתאימים לרוב רק לניקוי בתים קטנים, או כשואב שני למטבח למשל.

שואבי אבק ידניים

שואבי אבק ידניים הם קלים ואינם דורשים שקית אבק. הם שימושיים במיוחד לניקוי העומס היומיומי ממקומות שבהם נוצר העומס הרב ביותר. כמו הקודמים, אלו אינם שואבי אבק בגודל מלא, ופועלים בצורה הטובה ביותר כשואב אבק שני לניקוי בלגן קטן.

שואבי אבק רובוטיים

הטכנולוגיה העדכנית ביותר הביאה איתה רובוטים או שואבי אבק אוטומטיים שניתן לתכנת לנקות אזורים מסוימים בעצמם. הדגמים מצוידים בכיסויי פלסטיק רכים וחיישנים שחשים התנגשויות פוטנציאליות.

הדגמים הללו הם ללא ספק לטובת אדם עסוק בבית: אתה יכול להשאיר את השואב דולק גם כשאתה לא בבית! יש הטוענים כי טביעת הרגל הניקוי של שואבי אבק רובוטיים פחות יעילה כאשר היא אינה שואבת פינות וקצוות חדרים. השואב הרובוטי עולה כיום יותר מאשר שואב אבק רגיל, אך הפשטות שלו מאפשרת שימוש תכוף יותר, וכתוצאה מכך מחיר יחסי נמוך יותר.

עצות נוספות בבחירת שואב אבק

אם אפשר, בדוק את שואב האבק בחנות. הרם אותו מהקרקע ונשא אותו לזמן מה כדי שתדע כמה הוא כבד. בדוק את האורך המרבי של כבל החשמל כדי לוודא שהוא מספיק לכל הפינות. בדקו את חומרי הניקוי שמגיעים עם הדגם, ולבסוף הפעילו את החשמל כדי לגלות כמה הוא חזק. כל הגורמים הללו משפיעים על נוחות השימוש בו, ולכן לפני קבלת החלטת רכישה, חשוב לוודא שהדגם המדובר הוא שואב אבק טוב במיוחד עבורכם.

  • האם צריך לשאת את המכשיר במעלה המדרגות?
  • האם גם אתם שואבים את שיער חיית המחמד שלכם?
  • כמה גדול שטח הוואקום?
  • כמה זמן יש לך לשאיבת אבק שבועית?