איך להיפטר מכתמים על רהיטים ושטיחים?

שטיחים או רהיטים מרופדים
נראה כי כל נוזל או מזון מהווים איום על ניקיון הבית שלך, במיוחד אם נמצאו כתמים על שטיחים, שטיחים או רהיטים מרופדים.

תה, קפה, יין, שעווה ודיו הם כתמים כמעט בלתי נמנעים על רהיטים ושטיחים, אבל לנקות אותם בבית זה לא קשה.

הנקודות האלה! נראה כי כל נוזל או מזון מהווים איום על ניקיון הבית שלך, במיוחד אם נמצאו כתמים על שטיחים, שטיחים או רהיטים מרופדים. למרבה המזל, את רובם לא קשה להסיק. תזדקק לכלי עבודה או חומרי ניקוי, קצת סבלנות וקצת מתמצא.

נסו למרוח בעדינות את חומר הניקוי על הכתם והימנע משפשוף כדי למנוע מריחות.
לפי איזו תכונה מבדלת אתה מבין שהמשטח במטבח או בחדר האמבטיה עבר חיטוי מספיק יסודי?

סוגים שונים של כתמים וכיצד להסיר אותם:

ישנן דרכים רבות להתמודד עם כתמים, אך בכל מוצר שתבחרו, קראו בעיון את הוראות האריזה ובדקו את המוצר על שטח קטן ולא בולט.

  • סימני ברזל על השטיח

כתמי ברזל לוהטים קשים להסרה, אך אפשריים. נגב את האזור הפגוע עם חפץ מתכת קהה, ולאחר מכן הסר את הסימן עם נייר זכוכית. אך היזהרו מאוד לא לשפשף את החור בשטיח ובמידת הצורך פנו לעזרה מקצועית.

  • סימני שעווה

התכונה האהובה על כולם בדייט רומנטי יכולה להרוס את השטיח או את הריהוט המרופד. עם זאת, ניתן להסיר כתמים כאלה בעזרת מגהץ ונייר סופג. גהץ בעדינות את השעווה דרך הנייר והסר כל שאריות שומניות בעזרת ממיס שומנים.

אתה יכול גם להיפטר מסימנים לבנים שנותרו על רהיטים מכוסות או צלחות חמות באותו אופן, אך הקפד מאוד לוודא שהברזל שלך פועל במצב העדין ביותר שלו.

  • כתמי דיו
הדרך להסיר כתמים מהטוש תלויה בסוג הטוש
הדרך להסיר כתמים מהטוש תלויה בסוג הטוש.

ניתן להסיר כתמי דיו מרהיטים מרופדים באמצעות אלכוהול רגיל או אצטון, אך הקפידו לבדוק את ההשפעה על אזור קטן ולא בולט. כדי להיפטר מהריח לאחר הניקוי יש לשטוף את המקום בכל חומר ניקוי שלא יפגע בריפוד. אותה שיטה תעזור להיפטר מסימני שפתון.

כדי להסיר כתמים מהמשקאות הפופולריים בעולם, נגב אותם עם ספוג רגיל ולח, ולאחר מכן טפל בכתם בתמיסת חומצת לימון. דרך נוספת להיפטר מהכתם היא עם מי סבון. ניתן להסיר כתמי שוקולד באותה דרך פשוטה.

  • כתמי מיץ פירות וריבה

כתמי מיץ יוסרו בעזרת תמיסה של חומץ ואמוניה. מרחו תמיסת מי סבון וחומץ על כתם השימורים ופזרו מלח. לאחר שהמלח ספג את הלכלוך יש לנקות היטב ולשאוב את המשטח.

כדי להסיר משקה קצף שנשפך מהשטיח או מהרהיטים המרופדים שלך, תחילה ספג אותו עם טישו, ולאחר מכן מרחו תמיסת חומץ עדינה (כף אחת לליטר מים). הסר את שאריות הנוזל בעזרת מטלית או ספוג.

  • כתמי מרקר

הדרך להסיר כתמים מהטוש תלויה בסוג הטוש. מרקר על בסיס מים ניתן לעתים קרובות להסיר עם מים וסבון, ולעתים קרובות ניתן להסיר סמן אלכוהול עם אלכוהול או אצטון. הכתם מסמן השמן מוסר בשמן צמחי, אותו יש לשפשף בעדינות על הסימון. אם נתקלתם בכתם סמן קבוע על השטיח או הריפוד, הוסיפו למים אמוניה וחומרי ניקוי (כף אחת מכל אחד ל-2 כוסות מים) ומרחו את התמיסה על הכתם. השאר אותו למשך 30 דקות ושטוף במים.

לפני הסרת כתמים, קרא בעיון את הוראות הטיפול בריפוד או בשטיח, כדי לא לפגוע בהם בטעות עם חומרי ניקוי! וכמו תמיד, אל תשכח לבדוק את השפעתם על שטח קטן ולא פולשני של פני השטח, תוך נקיטת כל אמצעי הבטיחות המומלצים על ידי היצרנים.

  • שיטת הניקוי תלויה בסוג הלכלוך
  • חומצות חלשות כמו חומץ וחומצת לימון מצוינות להסרת כתמים
  • חשוב מאוד לבדוק מראש כל חומר ניקוי או שיטת כביסה על שטח קטן ולא בולט של המשטח.