כיצד להסיר כתמי דיו מבגדים?

תוהים איך להסיר כתמי דיו מבגדים אם זה לא הגיע לעט על בסיס מים
תוהים איך להסיר כתמי דיו מבגדים אם זה לא הגיע לעט על בסיס מים?

כתמי דיו מעטים וטושים קבועים יכולים להיות סיוט להסיר! מאמר זה מלא בטיפים וטריקים שימושיים שיעזרו לך להיפטר מהם במהירות הבזק.

כתמי דיו על בגדים הם תופעה שכיחה להפליא. מנשיאת בלי משים עט דולף בכיס, ועד לתת לילדים להשתולל עם עטי לבד - הם יכולים לקרות במגוון דרכים. אם אכן מצאתם את עצמכם עם כתם דיו - אל תיבהלו. הסרת כתמי דיו היא למעשה פשוטה מאוד: כל מה שאתה צריך זה מסיר דיו טוב, מעט זמן והטיפים הבאים. הנה מה שאתה צריך לדעת:

טיפול בכתם מהר ככל האפשר חשוב כאשר נשפך דיו. אם הכתם מתרחש כשאתה לא בבית, יש לשטוף בעדינות את האזור מיד עם מטלית נקייה. ברגע שאתה מגיע הביתה, עקוב אחר השיטות המוצעות, ולאחר מכן שטף כרגיל עם חומר ניקוי כביסה באיכות טובה כמו Breeze.
על אילו נושאים תרצה לקרוא?

כיצד להסיר כתמי דיו מעטים על בסיס מים ב-5 שלבים

עטי כתיבה יומיומיים רבים משתמשים בדיו על בסיס מים, וקל להפליא להסיר אותם מהבגדים. למעשה, במקרים רבים אפילו אין צורך במסיר דיו ייעודי, שכן אבקת כביסה רגילה ומים חמימים אמורים להוציא את כתמי הדיו ישירות. לכתמים עקשניים יותר, כדאי לשקול להשתמש בטיפול מקדים לפני הכנסת בגדים מלוכלכים דרך מכונת הכביסה.

 1. בעת הסרת כתמי דיו שהתקבצו על בגד, השתמשו במטלית מיקרופייבר ניתנת לכביסה כדי לטשטש את הסימן. אל תתפתו לנגב או לקרצף: פשוט ספגו עד שהדיו מתייבש ומפסיק להסגיר.
 2. אם הכתם גדול מאוד, השתמשו במסיר כתמים על בסיס מים כדי לעזור בפירוק כתמי הדיו. השאר למשך 10 דקות, או עקוב אחר ההוראות המופיעות על המוצר.
 3. הרם שוב את הבד כדי לטשטש את הכתם. אתה אמור לגלות שאתה מסוגל להסיר אפילו יותר מהכתם כעת, לאחר שהטיפול המקדים הספיק לעבוד.
 4. מניחים את הבגד במכונת הכביסה, רצוי לבד. בניגוד למה שנהוג לחשוב, אתה לא צריך להרתיח את הבגדים שלך, פשוט השתמש באותה טמפרטורה שהיית עושה בדרך כלל עבור הבגד הזה.
 5. ודא שכתמי הדיו נעלמו לפני הייבוש. אם נשארו שאריות של הכתם, יש לשטוף, לטפל ולשטוף פעם נוספת.

זכור: התמודד עם כתמים על בסיס מים עם מים.

כיצד להסיר כתם דיו שנעשה על ידי טוש קבוע: מדריך בן 4 שלבים

כיצד להסיר כתם דיו מבגדים לאחר ייבוש
כיצד להסיר כתם דיו מבגדים לאחר ייבוש.

תוהים איך להסיר כתמי דיו מבגדים אם זה לא הגיע לעט על בסיס מים? זה, אכן, קצת יותר מסובך; אבל זה לא בלתי אפשרי. טושים קבועים ועטים דומים משתמשים בדיו על בסיס שמן, כלומר מים וחומרי ניקוי לא יעשו הרבה כדי להסיר אותם. מה שאתה צריך זה מסיר דיו שיכול לפרק את השמנים בכתמי הדיו, מה שהופך אותם קל יותר להסרה.

 1. שוב, התחל בניקוי הכתם והסרת עודפי נוזלים. חשוב להשתמש במטלית מיקרופייבר ולא במגבות נייר, מכיוון שפיסות נייר קטנות עלולות להיתפס בבד הבגד.
 2. יש למרוח אלכוהול, או ספריי אירוסול לשיער, ישירות על הכתם. האלכוהול במוצרים אלו הוא מסיר דיו מצוין מכיוון שהוא יעיל מאוד בפירוק השמנים בטושים קבועים.
 3. בעוד שאלכוהול, ספריי לשיער או שטיפת ידיים עדיין רטובים, הנח את הבגד שלך במכונת הכביסה וכבס אותו בטמפרטורה הרגילה עם אבקת הכביסה הרגילה שלך. שוב, יש לכבס את הפריט בנפרד מבגדים אחרים במידת האפשר, כדי למנוע העברת צבע.
 4. ודא שהכתם הוסר לפני הייבוש. לייבש באוויר במידת האפשר לתוצאות מיטביות.

כיצד להסיר כתם דיו מבגדים לאחר ייבוש

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לזכור בעת הסרת כתמי דיו הוא שחום יכול למעשה להגדיר את הכתם, מה שמקשה בהרבה על הסרתו. זו הסיבה שחשוב לבדוק תמיד שהכתם הוסר לחלוטין מהבגד לפני שהוא מתייבש.

עם זאת, עלולות לקרות תאונות, ובגדים מוכתמים לפעמים עוברים דרך המייבש. אם זה המקרה, השתמש במסיר כתמים באיכות טובה מהסופרמרקט כדי להתמודד עם הכתם. אתה יכול ליישם אותו כטיפול מקדים, ולהוסיף גם קצת לכביסה שלך. זה עשוי לקחת כמה ניסיונות כדי להוציא הכל, אבל זה יקרה אם תתמיד!

כאשר כתם הדיו שלך הוסר בקלות והאסון נמנע במהירות, אתה יכול לנשום לרווחה. אז תירגע בפעם הבאה שדלף עט: עם העצות המהירות האלה, אתה יודע איך להסיר כתמי דיו בקלות.

 • פעל מהר. ככל שתתמודד מהר יותר עם כתם טרי, כך יהיה קל יותר להסירו.
 • כתמים, אל תשפשפו - זה יכול לגרום לכתם להתפשט.
 • הימנע מחום. אל תכניס את הבגד שלך למייבש אם הכתם לא הוסר לחלוטין מכיוון שחום יכול להגדיר כתם דיו, מה שמקשה על הסרתו.