איך להסיר צבע מהבגדים?

עדיין יש לך סיכוי להסיר כתמי צבע מהבגדים
אם הצבע הוא על בסיס שמן, אבל עדיין רטוב, עדיין יש לך סיכוי להסיר כתמי צבע מהבגדים.

צבע יכול להיות נהדר עבור אמנות, משחק או קישוט רציני - אבל כתמים יכול להיות כאב להסיר. המשך לקרוא כדי לגלות כיצד להסיר צבע מבגדים.

בין אם הסתבכתם עם ילדיכם לפרויקט אמנות או פשוט עברתם תאונה בזמן קישוט הבית שלכם, מאמר זה יראה לכם כיצד להסיר כתמי צבע מבגדים ומשטחי בית!

אם אתם מתכננים פעילות אמנותית עם ילדיכם, הקפידו להשתמש בצבע אקרילי או על בסיס מים - הוא נשטף בקלות אם נתפס כשהוא רטוב.
על אילו נושאים תרצה לקרוא?

כיצד להסיר צבע מבגדים

כיצד להסיר צבע מבגדים
כיצד להסיר צבע מבגדים.

הצעד הראשון הוא לגלות איזה סוג של צבע אתה מנסה להתמודד. אם אפשר, קרא את התווית על פח הצבע או השפופרת כדי לגלות עם מה אתה מתמודד. צבעים אקריליים או על בסיס מים בדרך כלל מתמוססים במים, כך שהכתמים שלהם הרבה יותר קלים לניהול. קשה יותר להיפטר מהם צבעים על בסיס שמן, אבל הם פחות נפוצים מאשר צבעי אקריליק או מים.

  • לא משנה באיזה צבע נעשה שימוש, התחל על ידי גירוד העודפים המיובשים עם כף עץ או מכשיר קהה כדי להסיר צבע מהבגדים. היזהר לא לחתוך את עצמך או את הבד!
  • נסה למנוע מהכתם להתייבש. בעזרת ספוג לח, טפחו את כתם הצבע בתמיסת מים וחומרי ניקוי, כגון Breeze Scrub, לאחר מכן שטפו, וחזרו על הפעולה עד לסיפוק. אם הכתם הוא אקרילי או על בסיס מים, ועדיין רטוב, הצבע צריך פשוט לשטוף החוצה. רק הקפד לבדוק כל מוצר על שטח קטן של הבגד תחילה ולקרוא היטב את התווית לפני השימוש.
  • עבור כתם מיובש על בסיס אקרילי או על בסיס מים, השתמש במברשת עם זיפים קשים כדי לגרד כמה שיותר. נסה לטפטף כמה טיפות של מסיר לכה עם מטלית נקייה - היזהרו לא לקבל את התמיסות הללו בעיניים על עור חשוף, והקפידו שהבד נקי - החלפת כתם אחד באחר תהיה אסון!
  • אם הצבע הוא על בסיס שמן, אבל עדיין רטוב, עדיין יש לך סיכוי להסיר כתמי צבע מהבגדים. יש לגרד את עודפי הצבע עם סכין עמומה או כפית, ואז להניח את הבד על מטלית נקייה כשהכתם פונה כלפי מטה. ספוג את החלק האחורי של הכתם בטרפנטין, וודא שהצבע לא יזוז. ודא שאתה לובש כפפות בעת טיפול בטרפנטין, כי זה יכול להיות השפעות שליליות על עור חשוף. אין לשטוף, אלא לשפשף חומר ניקוי חזק כמו בריזה ולהשאיר למשך הלילה, לשפשף מדי פעם. למחרת יש לכבס לפי הוראות הבגד.
  • אם הצבע הוא על בסיס שמן ומיובש עליו, ייתכן שהכתם יהיה קבוע. במידת האפשר, בדוק את הוראות ההסרה על פח הצבע או השפופרת - ייתכן שמומלץ על מוצר הסרה ספציפי. יש לגרד את הבד כדי להסיר עודפי צבע, ולהשתמש בטרפנטין מהצד האחורי של הבד - אך היזהר כי כמה בדים (כגון זהורית או אצטט) יגיבו עם הטרפנטין.

צביעה יכולה להיות מהנה מאוד אבל הסרת כתמים פחות. בצע את שלבי ההכנה הפשוטים כיצד להסיר כתמים מבגדים המתוארים במדריך לעיל. אין צורך להימנע ממצבים של כתמי צבע, אז אם הם מתעוררים, עכשיו אתה צריך להיות מצויד היטב להתמודד איתם וליהנות!

  • זהה עם איזה סוג של כתם אתה מתמודד כדי לקבוע את שיטת ההסרה שלך.
  • שמרו על התייבשות הכתמים בהקדם האפשרי כדי למנוע את התמצקותם ולהישאר קבועים.