6 טיפים להגנה על אנשים מבוגרים מפני נגיף הקורונה

טיפים פשוטים כיצד להגן על עצמך מפני קורונה ולעזור לקשישים
טיפים פשוטים כיצד להגן על עצמך מפני קורונה ולעזור לקשישים.

6 טיפים פשוטים כיצד להגן על עצמך מפני קורונה ולעזור לקשישים.

ההתפרצות הפתאומית של הנגיף החדש השפיעה על אנשים רבים ברחבי העולם. אבל הקטגוריה הפגיעה ביותר התבררה כאנשים מעל גיל 65. בכוחנו לעזור לקרובים, חברינו ושכנינו הקשישים להתמודד עם האסון הזה. קרא את המאמר שלנו כדי לגלות שש מהדרכים היעילות ביותר להגן על עצמך מפני הנגיף ולעזור לקשישים.

תרגל היגיינה אישית טובה בעצמך, ושכנע את קרובי משפחתך וחבריך הקשישים ללכת בעקבות הדוגמה שלך. זה יעזור לך ולהם להגן על עצמך מפני נגיף הקורונה.
האם הופיעו סוגים חדשים של לכלוך/כתמים על הבגדים שלך במהלך משטר הבידוד העצמי?

1.איך להגן על עצמך מפני הנגיף

הווירוס התברר כמסוכן ביותר לקשישים, ואין להשאיר אותם לבד בצרה הזו. עם זאת, לפני שאתה מבקר קרוב משפחה או חבר קשיש, אתה צריך לוודא שאתה עצמך לא נגוע או מהווה איום עבורם. מניעת וירוסים מסתכמת בכמה כללים פשוטים:

  • שטפו את הידיים בקביעות וביסודיות במים וסבון. צריך להקציף אותם לפחות 20 שניות - בתנועה מעגלית, מכל הצדדים ובין האצבעות. זוהי הדרך היעילה ביותר לעצור את הנגיף. זה נאמר פה אחד על ידי כל אנשי מקצוע הבריאות.
  • כסו את הפה עם טישו בעת התעטשות או שיעול, ואז זרקו אותה מיד ושטפו ידיים.
  • נסה לגעת בפנים שלך בתדירות נמוכה יותר. אחרי הכל, מהידיים שלך, הנגיף יכול לחדור לגופך בקלות דרך האף, העיניים או הפה.

2. עזרה במזון ואספקה של מוצרי ניקוי אנטיבקטריאליים.

נכון לעכשיו, בעיצומה של מגיפת הקורונה, ייתכן שלא בטוח לאנשים מעל גיל 70 להיות במקומות ציבוריים. ודאו שיש להם מספיק מצרכים, ובמידת הצורך גשו לחנות עבורם בעצמכם.

הקפד לבדוק אם יש להם אספקה מספקת של כל התרופות שהם צריכים. ערכו תוכנית חירום אם אתם או מטפלים אחרים חולים ולא יכולים לעזור - למשל, האם יש שכן אמין שאפשר להתקשר אליו.

בצע ניקיון כללי בבית סבא וסבתא שלך עם מוצרים המכילים נתרן היפוכלוריט: כלור פעיל הורג את כל החיידקים המוכרים. ריכוז של 2-5% יספיק כדי להפוך את משטחי הבית לסטריליים מספיק כדי שהקשישים יוכלו לשהות בבטחה בבית.

3. ערכו לוח זמנים של ביקורים

זכור שהדאגה העיקרית שלך היא לעזור לקשיש, לא לבדר אותו. לכן לא מומלץ להגיע אליו יותר מדי, ועוד יותר להביא ילדים או בעלי חיים. אם נראה לכם שאתם בעצמכם חולים, הפסיקו כל קשר והישארו בבית. בקש ממישהו אחר לשמור על הקשיש עד שאתה בטוח שהוא בריא לחלוטין.

זה יעזור לך ולהם להגן על עצמך מפני נגיף הקורונה
זה יעזור לך ולהם להגן על עצמך מפני נגיף הקורונה.

אבל גם אם אתה בטוח שאתה בריא לחלוטין, נסה להגביל את הביקורים שלך. הרי כל מגע יכול להוות סיכון לקשיש. כמו כן, הקפידו לשטוף ידיים היטב ושאתם לובשים בגדים נקיים לפני שאתם מבקרים אותו. צריך גם לשמור על מרחק בטוח. בשום מקרה אסור לחבק או אפילו ללחוץ ידיים.

4. יש לוודא שהביקורים מותרים בבית החולים או בבית האבות

בתי חולים ובתי אבות רבים הגבילו מאוד את גישה למבקרים. המטרה העיקרית היא למנוע וירוסים. לפני שאתה מבקר את המטפל הקשיש שלך, ודא שאתה יכול ללכת אליו. אחרת, תמצא דרכים אחרות לשמור עמו על קשר, עליהם נדון בהמשך.

5. הישאר מחובר בכל עת

זכרו כי תחושות של בידוד עלולות להזיק לבריאות, במיוחד כאשר מדובר באדם מבוגר. לכן, גם אם אינך יכול לבקר את קרוב משפחתך או חברך הקשיש, נסו לתקשר איתו לעתים קרובות ככל האפשר. כעת זמינות לכך מגוון רחב של שיטות: שיחות ו-SMS, דואר אלקטרוני, סקייפ או רשתות חברתיות. אם אין ברשותו אמצעי תקשורת מודרניים, עזרו לו לשלוט בהם.

כמו כן, ודא כי בחדר שלו יש את כל מה שאתה צריך כדי למצוא משהו לטעמכם. טלוויזיה ורדיו, יכולת להתחבר לאינטרנט, ספרים, עיתונים טריים ומגזינים... כידוע, מצב רוח טוב ונוחות פנימית עוזרים לא רק להחלים מהר יותר, אלא גם להימנע ממחלה קשה. זו גם מניעת וירוסים.

6. לעורר אורח חיים פעיל

מכיוון שאנשים מבוגרים צריכים להישאר בבית במצב זה, הם הופכים לרדום ופסיביים. זה יכול להשפיע לרעה על רווחתם. לכן, המשימה שלך היא לעזור לבן החסות הקשיש שלך לחזור לאורח חיים פעיל. הניעו אותו להתאמן, לטייל בגינה או סתם לנקות.

הבידוד הזמני של הקשישים חיוני כעת, ורק אנחנו יכולים לעזור לסבא וסבתא האהובים שלנו להישאר בבית בבטחה מוחלטת, אך לא להרגיש בודדים.