שואבי אבק: מציאת שואב האבק הטוב ביותר עבורך

עזרה בהישג יד - קרא את המדריך החיוני שלנו למציאת שואב האבק הטוב ביותר עבורך
עזרה בהישג יד - קרא את המדריך החיוני שלנו למציאת שואב האבק הטוב ביותר עבורך.

מתלבטים אם לקנות צילינדר או שואב אלחוטי? עזרה בהישג יד - קרא את המדריך החיוני שלנו למציאת שואב האבק הטוב ביותר עבורך.

שואבי אבק הם אחד הכלים הביתיים השימושיים ביותר שהומצאו אי פעם. לא רק שהם מספקים שיטה יעילה לניקוי רצפות, אלא שהם גם מטהרים את איכות האוויר ומפחיתים את הסיכון להתלקחות אלרגיה. אבל עם יותר שיפורים בעיצוב של שואבי אבק מדי שנה, איך תבחרו את השואב המתאים לבית ולאורח החיים שלכם? להלן סקירה מהירה של הסוגים העיקריים, יחד עם היתרונות והחסרונות עבור שניהם.

שואבי אבק עם שקיות נגד שקיות

אחת ההחלטות העיקריות שתצטרכו לקבל היא האם ללכת עם שואב אבק בשקיות או ללא שקיות. באופן מסורתי, שואבי אבק מאחסנים את האבק והלכלוך שנאספו בשקית, אותה יש להחליף באופן די קבוע. למרות ששואבי אבק בשקיות יכולים לעתים קרובות להכיל יותר מאשר גרסאות ללא שקיות, ההוצאה השוטפת של רכישת תיקים חדשים היא חיסרון משמעותי אם יש לך תקציב.

שואבי אבק ללא שקיות הפכו פופולריים בעשורים האחרונים, מאחסנים פסולת בתא שמתרוקן לאחר מכן לפסולת הביתית. אנשים רבים מוצאים אפשרויות ללא שקיות פשוטות יותר לניהול, כמו גם זולות יותר. עם זאת, ריקון כל האבק הזה ביד הוא לא הפתרון הטוב ביותר אם יש סובלים מאלרגיות במשק הבית - ואם לא נזהרים, זה יכול ליצור בלגן יותר מאשר כשהתחלת!

שואבי אבק אלחוטיים הם אולי השואב הטוב ביותר עבור המתגוררים בדירה
שואבי אבק אלחוטיים הם אולי השואב הטוב ביותר עבור המתגוררים בדירה.

בדרך כלל, החלטה זו מסתכמת בהעדפה אישית. ישנם שואבי אבק הגונים המספקים רמת יניקה גבוהה גם בזנים שקיות וגם ללא שקיות. בואו נסתכל על הסוגים העיקריים שניתן לקנות.

שואבי אבק זקופים

שואבי אבק זקופים מספקים יניקה טובה על שטחי שטיח גדולים, לרוב בעלי קיבולת גדולה יותר מדגמי צילינדרים, ופועלים היטב במשקי בית עמוסים עם תנועה מרובה. מוט המברשת על ראש הרצפה יכול להתמודד עם דברים כמו שיער המוטבע בשטיח, מה שהופך אותם לשואב האבק הטוב ביותר עבור בעלי חיות מחמד. עם זאת, הם גם כבדים יותר, קשים לתמרון סביב פינות ואינם יכולים לשמש במדרגות, ולכן עשויים שלא להתאים לבתים מרובים קומות.

שואבי אבק חבית

דגמי חבית מעוצבים עם מיכל אבק קטן עם גלגלים, כך שתוכל למשוך אותו מאחוריך בזמן שאתה שואב אבק עם הצינור. עיצוב זה מעניק גמישות במונחים של מעבר בחדר ועלייה במדרגות.

אם יש לכם חיות מחמד כלשהן בבית, חפשו שואב אבק שתוכנן במיוחד כדי לאסוף שיער של חיות מחמד - זה יקל על מלאכת ניקוי השטיחים שלכם!

שואבי אבק חבית הם בדרך כלל שואבי האבק הקלים ביותר וגודלם הקומפקטי מאפשר לאחסן אותם בקלות, מועילים לבעלי בתים קשישים או חולים. עם זאת, לדגמים אלה אין את אותם כלי טיפוח לשטיחים על ראש הרצפה ולעתים קרובות אינם מתפקדים כמו זקופים על שטיחים כבדים.

שואבי אבק אלחוטיים

דגמים אלו נוטים להיות קלים בעיצובם והם ידועים לרוב בתור שואבי אבק מקל או מטאטא בגלל צורתם. הם עובדים על מערכת סוללות נטענת. כעת יוצאים לשוק דגמים חזקים יותר, המסוגלים לרוץ זמן רב יותר מבלי להזדקק לחיזוק, אך הסוגים הללו באמת מתאימים רק לבתים קטנים, או לפינוי מהיר באזורים עמוסים כמו המטבח. שואבי אבק אלחוטיים הם אולי השואב הטוב ביותר עבור המתגוררים בדירה.

שואבי אבק ידניים

שואב האבק הרובוט הטוב ביותר מצויד במגני גומי וחיישנים המזהים מכשולים
שואב האבק הרובוט הטוב ביותר מצויד במגני גומי וחיישנים המזהים מכשולים, על מנת למנוע התנגשויות.

מכשירי כף יד הם שואבי אבק קלים שאינם דורשים שקית. הם יכולים להיות שימושיים מאוד לסידור שפכים ולניקוי יומי של 'אזורי הבלגן' המרכזיים של הבית שלך. נמצא לעתים קרובות במשרדים מסחריים, שואב האבק הידני הטוב ביותר יעזור לשמור על חדר מסוים, כגון חדר העבודה, נקי ללא צורך במכשיר גדול יותר. שוב, אלו לא יחליפו שואב אבק בגודל מלא, ולכן מיועדים בדרך כלל ככלי גיבוי.

שואבי אבק רובוטיים

טכנולוגיית הוואקום העדכנית ביותר יצרה חומרי ניקוי רובוטים או אוטומטיים שתוכלו לתכנת לנקות אזור מוגדר ולהשאיר כדי להמשיך בעבודה. שואב האבק הרובוט הטוב ביותר מצויד במגני גומי וחיישנים המזהים מכשולים, על מנת למנוע התנגשויות.

יש כאן יתרונות ברורים, במיוחד לבעלי אורח חיים קדחתני: אתה יכול להגדיר את הוואקום לפעול, גם כשאתה לא בבית! עם זאת, יש הטוענים שאינך יכול להגיע לאותה רמת ניקיון מבלי שתוכל לכוון את השואב שלך לפינות ולאורך השוליים של החדר. שואב האבק הרובוט הטוב ביותר צפוי להגיע עם תג מחיר גבוה, אבל הנוחות פירושה שאתה עשוי להשתמש בו לעתים קרובות יותר, כך שתקבל תמורה טובה יותר לכסף.

טיפים נוספים לשואב אבק

זכור לבדוק שואבי אבק בחנות, אם אפשר, להרים אותם כדי לבדוק את משקל הנשיאה ולהאריך את כבל התקע כדי לקבל מושג על טווח ההגעה. כדאי גם לבדוק אילו כלי ניקוי מגיעים עם הדגם - ואל תשכחו להפעיל אותו כדי לשמוע כמה הוא רועש! סביר להניח שכל הדברים הללו ישפיעו על ביצועיו בהתאם לצרכים שלכם, לכן חשוב להיות בטוחים לפני שאתם קונים.

  • האם אתה צריך להיות מסוגל לשאת את המכונה שלך למעלה?
  • האם אתה צריך לשאוב שיער של חיות מחמד?
  • כמה שטח פנים אתה צריך לשאוב?
  • כמה זמן יש לך לשאוב אבק?
מאמרים בנושאים דומים
  1. ניקוי פרקט למינציה – כך זה עובד
  2. איך מנקים נירוסטה?
  3. הסרת כתמים מאריחים קלה
  4. ניקוי רצפות אבן: כך עושים זאת
  5. אבן פולנית ונקייה
  6. ויניל נקי