שואב אבק רובוט עובד? זה שווה את זה? כמה זה עולה? מהו רובוט שואב האבק הטוב ביותר?

תכונות ומחירים שונים של שואבי אבק רובוטיים
כשם שישנם דגמים, תכונות ומחירים שונים של שואבי אבק רובוטיים, ישנם גם רובוטים שונים שמנגבים.

עם המדריך הזה, קח את כל הספקות שלך בבת אחת וראה כיצד לבחור ולהשתמש בשואב אבק רובוטי.

מכשירים אלה הם בעלי ברית מצוינים בניקיון הבית והם קיימים כבר זמן מה, אבל אנשים רבים עדיין תוהים אם שואב אבק רובוטי באמת עובד. מצד אחד, ההבטחה להקל על מטלות הבית היום יומיות. מצד שני, ההשקעה הדרושה כדי שזה יקרה. אחרי הכל, האם שואב אבק רובוטי שווה את זה?

בגלל הטכנולוגיה הגבוהה הכרוכה בשואבי אבק רובוטים, אולי נראה שהם יקרים יחסית, אבל בהתאם לביקוש שלך ולאורח החיים שלך, זה שווה את זה. היזהרו שהזול לא יהיה יקר: לפני הקנייה שלכם, חקרו ודעו מה חשוב בבחירה ובשימוש.

מתי שווה שואב אבק רובוטי?

אם אתם חושבים לקנות שואב אבק רובוטי, חשוב קודם כל להכיר את סוגי השואבים הקיימים בשוק ולוודא שהרובוט באמת מתאים לבית שלכם. לאחר מכן, עם המדריך הזה שהכנו, תוכלו להשוות ולבחור את הדגם הטוב ביותר שנכנס לכיס שלכם.

 • יש לכם ילדים או חיית מחמד?

 • האם אתה מתקשה לשאוב אבק באופן קבוע?

 • יש לכם מעט זמן לנקות את הבית?

 • האם אתה או מישהו ממשפחתך סובל מאלרגיה לאבק?

איך יודעים אם משטחי המטבח וחדר האמבטיה עברו חיטוי?

אם תשובתך חיובית לאחת מהשאלות הללו, אז שואב אבק רובוטי עשוי להיות המכשיר המועדף החדש שלך.

מהם היתרונות של שואב אבק רובוטי?

 • יש פחות מאמץ אנושי מעורב. שאיבת האבק בבית היא קלה כמו לחיצה על כפתור, מה שאומר שאתה יכול לחסוך זמן ואנרגיה;

 • ישנם דגמים המאפשרים לתזמן או להפעיל ולכבות את שואב האבק הרובוט מאפליקציה לנייד, כלומר אפילו לא צריך להיות בבית כדי לנקות;

 • רובוטים נמוכים בגובהם, מחליקים בקלות מתחת לרהיטים ומכשירי חשמל גדולים, ששואבי אבק מסורתיים יכולים להיאבק בהם;

 • שואבי אבק רובוטיים טובים במיוחד באיסוף חלקיקים קטנים של אבק וקרדית;

 • דגמים מסוימים לא רק שואבים ואקום, אלא גם מטאטאים, משפשפים ומעקרים את שטח הפנים.

מהם החסרונות בשימוש ברובוט לניקוי? כמו לכל טכנולוגיה, לשאוב האבק הרובוט יש את המגבלות שלו. לפני שאתה קונה, שאל את עצמך אם היתרונות עולים על השליליים:

 • הם קטנים, ולכן לוקח להם יותר זמן לכסות שטח חדר מאשר שואבי אבק מסורתיים;

 • גם בשל גודלם, הם עשויים לדרוש ריקון תכוף יותר, בהיותם פחות מתאימים לבתים גדולים או שטחים גדולים;

 • הגלגלים הקטנים של רובוטי ואקום יכולים לאחוז בשטיחים, וילונות או חוטים רכים או בעלי ערימות גבוהות.

איך עובד שואב האבק הרובוט?

הטכנולוגיה הכרוכה בשואבי אבק רובוטים גדלה מאוד בשנים האחרונות כדי להפוך אותם לאחד המכשירים הביתיים הפופולריים והנחשקים ביותר. אנחנו כנראה מדברים על אחד ממכשירי הניקיון הביתיים הטובים בשוק.

הנעה לכל הגלגלים שטיחים ואי אחידות קטנים יכולים להוות מכשול עבור דגמי רובוטים מסוימים
הנעה לכל הגלגלים שטיחים ואי אחידות קטנים יכולים להוות מכשול עבור דגמי רובוטים מסוימים.

טכנולוגיה חכמה ישנם מספר דגמים זמינים בשוק, מהפשוטים ועד המורכבים ביותר, והפונקציות והמאפיינים של כל אחד מהם יכולים להשתנות מאוד. מצוידים במצלמות מובנות, חיישנים חכמים ושלט רחוק באמצעות אפליקציה לנייד, שואבי האבק הרובוטים העדכניים ביותר אפילו ממפים את החדר שהם מנקים.

חלק מהדגמים המובילים עובדים עם Google Home או Alexa: פשוט אמור לעוזרת שלך היכן אתה רוצה שהמכשיר ינקה וסיימת.

אוטונומיה רוב שואבי האבק הרובוטים הזמינים כיום פועלים על סוללה נטענת שיכולה להימשך 3 עד 10 שעות לטעינה מלאה, ומספקות כשעתיים של ניקוי. רבים מהם מצוידים במערכות ניווט אוטומטיות, שעוזרות להם לנוע בחדר בבית, תוך שימוש בחיישני אינפרא אדום מרובים כדי להימנע ממכשולים ולחשב את החלל לשאוב.

פונקציונליות לדגמים היקרים יותר יש גם מצבים שונים, כך שניתן לנקות אזור מסוים או להגדיר אותו לרצפות קשות במקום שטיחים, למשל. לפעמים החיישנים של הרובוט עצמו כבר מזהים את סוגי המשטח השונים ומסתגלים למה שהוא מנקה.

אך שימו לב: חיישני הוואקום של רובוט מסוגלים בדרך כלל רק לזהות ולהימנע מעצמים גדולים, לכן הימנעו מסתימה ופגיעה במכונה. לשם כך, הסר כל כבלים, מטבעות, כפתורים או חפצים קטנים אחרים מנתיב הרובוט לפני הפעלתו.

מהו רובוט שואב האבק הטוב ביותר?

כשאתה בוחר את השואב הרובוטי שלך, חשוב לקבוע בדיוק מה אתה מחפש. האם אתה רוצה שהוא יכסה חללים גדולים ונקה שטיחים עבים? האם תרצה שהוא יפעל מרחוק ויחסוך באנרגיה?

התאם את הציפיות, גלה מה לראות בכל דגם והשוואת המחיר תוך התחשבות במאפיינים של כל דגם:

ניקוי כבד שואבי רובוט הם בעלי ברית מצוינים בניקיון היום יומי, אך גם הדגמים היקרים ביותר אינם מומלצים לניקוי הכבד ביותר. זכור כי אפילו עם שואב אבק רובוטי, תצטרך מדי פעם לנקות את רצפת הבית שלך בצורה יסודית יותר.

גובה רוב דגמי שואב האבק הרובוטים הקיימים בשוק הם בגובה של בין 6 ל-9 ס"מ, וישנם כאלה של עד 3 ס"מ. בדקו את גובה הרהיטים ומכשירי החשמל הגדולים שלכם, וחפשו רובוט דגם שמסוגל להיכנס מתחתיהם.

כוח ישנם דגמים עם עוצמת שאיבה גבוהה יותר ועוצמת שאיבה נמוכה יותר, בהתאם להספק, כמו בשואבי אבק נפוצים. דגמים בעלי הספק גבוה יותר יכולים לשאוב חלקיקים כבדים יותר ולנקות שטיחים ושטיחים טוב יותר. גם אם הרובוט שלך הוא מהסוג השואב היטב את סוג המשטח הזה, עיין במדריך שלנו כיצד לנקות שטיחים.

סוללה אם הבית שלכם גדול ויש בו חדרים רבים, עדיף לבחור בדגם שהסוללה שלו בעלת חיי סוללה ארוכים יותר והיא נטענת מהר יותר. זה יעזור לרובוט לקחת פחות זמן לנקות לחלוטין. רוב הדגמים מודיעים על חיי הסוללה של המכשיר הטעון וכמה מטרים רבועים הוא מסוגל לשאוב אבק בזמן זה. ישנם דגמים שחוזרים לבסיס בעצמם כדי להיטען מחדש.

מיכל פסולת שימו לב לנפח ולצורה של מיכל הפסולת של השואב הרובוט, שכן תצטרכו לרוקנו לאחר כל שימוש (או, בהתאם לגודל הבית שלכם, במרווחים של אותו ניקוי). באופן אידיאלי, הרובוט עצמו מודיע לך מתי התא מלא.

קח את כל הספקות שלך בבת אחת וראה כיצד לבחור ולהשתמש בשואב אבק רובוטי
עם המדריך הזה, קח את כל הספקות שלך בבת אחת וראה כיצד לבחור ולהשתמש בשואב אבק רובוטי.

מסנן אבק אם אתה או מישהו ממשפחתך אלרגי או סובל מגירוי בדרכי הנשימה, זהו פריט חשוב מאוד שיש לקחת בחשבון. חלק מדגמי השואבים הרובוטים מצוידים בטכנולוגיית פילטר HEPA (High Efficiency Particulate Arrestance), מה שאומר שעד 999% מחלקיקי הלכלוך נלכדים, כולל אבקה ולשלשת קרדית האבק.

חיידקים וחיידקים עבור אנשים מסוימים, זה יכול להיות הבדל: בחלק מדגמי שואב אבק רובוטים יש מנורת UV המסוגלת לעקר את המשטחים שהוא עובר דרכם.

רעש כמו כל שואבי האבק, רובוטים עושים רעש במהלך הפעולה. אם זה משהו שמפריע לך, חפש דגם שקט יותר. טווח הדציבלים שדגמים שונים פולטים קטן, אבל הוא קיים. באופן אידיאלי, אתה צריך לראות את הרובוט בפעולה לפני שאתה קונה.

חולצים נגד סבך שיער ופרווה של כלבים מסתבכים לעתים קרובות במחלצי הפסולת של שואבי אבק רובוטים, והם ננעלים עד שהם מנוקים. ישנם דגמים עם מחלצים נגד הסתבכות הדורשים פחות התערבות משתמש במהלך הפעולה.

הנעה לכל הגלגלים שטיחים ואי אחידות קטנים יכולים להוות מכשול עבור דגמי רובוטים מסוימים. לפני שתבחר את שלך, וודא שהוא מתאים למשטחי הבית שלך.

מגע עם מים מלבד רובוטים לניקוי, דגמים אחרים אינם סובלים בדרך כלל לחות ורוב שואבי האבק אינם יכולים לבוא במגע עם מים. אם אתם שואבים אזורים רטובים כמו מרפסות, מטבחים וחדרי רחצה, ודא שהרצפה יבשה לפני הפעלת המכשיר.

חיבור לדגמים הטובים ביותר יש חיבור לאינטרנט באמצעות Wi-Fi, אינפרא אדום או בלוטוס. אם אוטומציה חשובה לכם, חיוני לבדוק כיצד הרובוט ממוקם בסביבה, האם הוא חוזר לבסיס לבד, האם הוא מאפשר לתזמן ניקוי, האם הוא ממפה את האזור הנשאב או האם מזוהים שלבים ואי אחידות.

חיישני זיהוי חלק מהשואבים הרובוטים מסוגלים לזהות היכן יש לכלוך מצטבר ולעבור ישר לנקודה, ולעבור דרכו לעתים קרובות יותר מאשר באזורים אחרים, מה שמבטיח תוצאה סופית יעילה יותר.

מצבי ניקוי אולי נראה שככל שהמכשיר מציע יותר מצבי ניקוי, כך הוא טוב יותר. אבל בפועל, זה לא בדיוק איך זה עובד. בחר את הרובוט בעל המצב המתאים ביותר לצרכים שלך.

 • אקראי או אוטומטי: הרובוט ממפה באופן פנימי את האזורים דרכם הוא נע ושואף, וחוזר לבסיס כשהוא מסיים את כל החדרים. היעילות של מצב זה תלויה באיכות החיישנים ובאינטליגנציה של הרובוט.

 • נקודה או ספירלה: הניקוי מתבצע באזור מעגלי הנמצא ברדיוס של עד 1 מטר כאשר יש לכלוך מרוכז.

 • פינות וקצוות: במקרה זה, הרובוט עוקב אחר קירות ולוחות בסיס, משלים את המצב האקראי.

 • זיגזג: מצב זה מבטיח שאזורים מנוקים ושואבים בצורה מסודרת.

קיר וירטואלי חלק מדגמי שואב האבק הרובוטים מגיעים עם קירות וירטואליים, או מחסומי חיישן אינפרא אדום הנפלטים ממגדלים קטנים התוחמים את אזור ההפעלה של המכשיר.

החלפת חלקים ותחזוקה חיוני לעדכן את התחזוקה של הרובוט שלך כך שיפעל כראוי. לפני הקנייה יש לבדוק אילו חלקים יש להחליף בכל דגם (חולצי פסולת, גלגלים, פילטרים, מטאטאים, תא אבק, סוללות), באיזו תדירות וכמה עולים חלקים אלו. בדקו גם את זמינותם של חלקים אלו בשוק, במיוחד אם אתם בוחרים בדגם מיובא.

אז שואב אבק רובוטי עשוי להיות המכשיר המועדף החדש שלך
אם תשובתך חיובית לאחת מהשאלות הללו, אז שואב אבק רובוטי עשוי להיות המכשיר המועדף החדש שלך.

חיות מחמד חיות מחמד, בהתחלה, נוטות להיות סקרניות לגבי שואב האבק הרובוט, אך עד מהרה מתרגלים אליו. עם זאת, אם הכלב או החתול שלכם הם מהסוג שאוהב להרוס דברים, הימנע מלהשאיר אותם לבד כשהרובוט פועל.

כמה עולה שואב אבק רובוטי?

לאחר הכרת כל התכונות שיכולות להיות למכשירים הללו, נקודה חשובה נוספת לבחירת שואב האבק הרובוט הטוב ביותר היא להגדיר את התקציב שלך, שכן המחיר של שואב האבק הרובוט יכול להשתנות מאוד בהתאם למותג ולדגם.

קרא ביקורות וביקורות אמינות לפני קבלת ההחלטה הסופית שלך. דבר עם אנשים שיש להם ומשתמשים בשואב אבק רובוטי. נסה לבקר בחנות כדי שתוכל לדבר עם איש מכירות מנוסה ולנסות מגוון דגמים, כדי להבטיח שהבחירה שלך עונה על הצרכים שלך וקל לתפעול.

מהו הרובוט הטוב ביותר שמנגב?

לניקוי מלא, לאחר שאיבת האבק של הרצפה, האידיאל הוא להעביר מטלית לחיטוי ולהבטיח מראה רענן, תוך שימוש תמיד במוצר המתאים ביותר לכל סוג משטח.

כדי שגם אתם לא תצטרכו לבצע את המשימה הזו באופן ידני, לחלק מדגמי שואב אבק רובוטים ניתן להצמיד מטלית לבסיס המכשיר, הממלאת את הפונקציה הזו. עם זאת, ישנם דגמים ספציפיים רק למטרה זו.

כשם שישנם דגמים, תכונות ומחירים שונים של שואבי אבק רובוטיים, ישנם גם רובוטים שונים שמנגבים. כדי לבחור את הדגם הטוב ביותר עבורכם, חשוב להעריך את הציפיות שלכם ואת העלות-תועלת של כל אחד מהם.

עם או בלי רובוטים, שמירה על רצפות ומשטחים נקיים היא קריטית.

מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לנקות מזגן ביתי (AC מפוצל)
 2. כיצד לטפל בטבעת כסף
 3. איך להבריק מכשיר כסף
 4. איך להבריק אבן טבעת
 5. איך להיפטר מעובש בארון הבגדים
 6. איך לנקות בובה