איך להיפטר מעובש בארון הבגדים

הדרך הטובה ביותר להיפטר ממנו היא להשתמש במוצר אקונומיקה
כאשר נפטרים מעובש על חלונות או קירות, הדרך הטובה ביותר להיפטר ממנו היא להשתמש במוצר אקונומיקה.

פטריות צומחות בכל מקום. קראו טיפים כדי שהארונות לא יתעצבנו וכיצד להיפטר מעובש בארון זה.

צעדים חשובים

  • הזיזו את הארונות במרחק של כמה סנטימטרים מהקירות כדי למנוע מהעיבוי לחלחל לתוך הארונות.

  • לעולם אין לתלות בגדים לחים בארון. וודאו תמיד שכל הבגדים יבשים.

  • אל תמלא את הארון יותר מדי. אם בגדים נלחצים זה לזה, עובש יכול להתפתח מסיבים של בגד אחד למשנהו, ולהתפשט.

  • השתמש ביוצידים בזהירות. קרא תמיד את הוראות השימוש על האריזה לפני השימוש.

יש המון הצעות וטיפים כדי שהארונות לא יתעבשו ואיך לנקות אותם. אבל רוב ההצעות והטיפים הללו מתמקדים יותר מדי בסוגי העובש המופיעים בדרך כלל במטבחים ובחדרי רחצה. מעט מאוד מקורות דנים כיצד להסיר עובש על ארונות. למעשה, חשוב לנו מאוד להבין שעובש יכול לצמוח בכל מקום. כלול בארון בגדים בין הבגדים הנקיים שלך!

גידול עובש בארונות יכול להיות מאוד בעייתי והיפטרות מעובש בארונות יכולה להיות מסובכת. אבל הנקודה היא שאתה רוצה שכל הנבגים ייעלמו מבלי לפגוע במבנה הארון שלך. איך ל? לפניכם הנחיות להבנת סוגי העובש וכיצד להיפטר מעובש בארונות.

מדוע הסרת עובש בארונות דורשת תשומת לב מיוחדת?

איך אתה יודע שמשטחי המטבח וחדר האמבטיה שלך עברו חיטוי?

כאשר נפטרים מעובש על חלונות או קירות, הדרך הטובה ביותר להיפטר ממנו היא להשתמש במוצר אקונומיקה. פעל תמיד לפי הוראות המוצר על האריזה ובדוק תחילה את המוצר על חלון קטן או קיר. ניתן להשתמש במוצר אקונומיקה בהתזה או לערבב כמות קטנה של אקונומיקה נוזלית עם מים, ולקרצף עם מברשת על האזור העובש (לא לשכוח ללבוש תמיד כפפות ומסכה).

איך להיפטר מעובש בארון הבגדים
איך להיפטר מעובש בארון הבגדים.

עם זאת, כאשר עובש נמצא בארונות, לא ניתן להשתמש במוצרי אקונומיקה על רהיטי עץ. גם כשהם מערבבים עם מים, מוצרי ההלבנה עדיין קשים מאוד ועלולים לפגוע בגימור העץ של הארונות ולדהות את צבע הארונות. עבור משטחי עץ וחומרים שבירים, עדיף לנקות באמצעות תכשיר ניקוי עדין. זו הסיבה שסילוק עובש בארון הבגדים דורש מעט טיפול נוסף.

איך להיפטר מעובש בארון הבגדים

השלב הראשון כדי שהפטרייה לא תגבר הוא לנקות את כל הפטריות שכבר נמצאות בארון. חלופה נוספת לשימוש באקונומיקה על ציפוי עץ היא שימוש בחומץ לבן. נסה תמיד את המוצרים האלה על שטח קטן לפני שתמשיך בתהליך של הסרת עובש בארונות. קודם כל, יש לתת לפטריות תערובת של 50% מים ו-50% חומץ. נוזל זה יסיר את השכבה החיצונית ביותר של הפטרייה, ויסיר את כל העובש השחור שנותר. כדי לעשות זאת, מספיק לטבול מטלית בתמיסת החומץ ולנגב את כל האזור העובש. בהתחלה זה ייראה כאילו הפטריות נעלמו, אבל עשויה להישאר קצת עובש בחלק התחתון של החלק הפנימי. חלק זה צריך להיות מטופל על ידי הוספת חומץ אמיתי, ולאפשר לו להתייבש. ניתן לשטוף את משטח המגירה במים קרים ולייבש במגבת. אם הוצאתם בזהירות את התבנית מהארונות באופן הנ"ל, כל העובש בארונות אמור להיות מת מעכשיו.

מה גורם לארונות עובשים?

עובש בארונות יכול להיגרם ממגוון גורמים, אך ניתן להסביר שני גורמים עיקריים. הסיבות הללו יש להתייחס תחילה כאשר מבצעים את התהליך כיצד להסיר עובש בארון הבגדים.

  • עיבוי. עיבוי הוא חשש שכיח, במיוחד סביב חלונות ועל קירות. זה יכול להגביר את רמת הלחות בבית שלך וליצור סביבה נוחה להיווצרות עובש. עובש יכול לצמוח גם אם הארון שלך צמוד לקיר. אם הארונות שלך עובשים, מנע זאת על ידי הזזת הארונות מעט מהקירות כדי ליצור יותר זרימת אוויר וזרימת אוויר טובה.

  • בגדים לחים. תארו לעצמכם, בגדים שמתייבשים בשמש כמעט יבשים ומכונת הכביסה שלכם בדיוק סיימה לכבס את החצי השני של הבגדים. במקום לחכות, מורידים את הבגדים הלחים מהקולבים ומכניסים אותם לארון - הם יתלו ויתייבשו שם. זו טעות גדולה. מה שאתה עושה זה לשים בגדים לחים בסביבה סגורה. בנוסף, התכולה בארון תטה להיות כהה. תנאי לחות וחושך הם מקומות רבייה אידיאליים לעובש וטחב.

הפטרייה תימגר בקלות אם השיטה להסרת עובש על הארון למעלה תיעשה בזהירות. קרא גם את המאמר הבא כדי לגלות טיפים להסרת טחב על מעיל גשם.

כאשר מתמודדים עם עובש בארונות, קרא תמיד את ההוראות המפורטות על האריזה ובדוק תחילה חלק קטן מהארון לפני השימוש במוצרי ניקוי.