איך לכבס נכון בגדים במכונת הכביסה: המדריך החיוני?

אז הנה - איך להכניס בגדים למכונת הכביסה ואיך לבחור את המחזור הטוב ביותר כדי שהבגדים שלך ייראו כמו חדשים
אז הנה - איך להכניס בגדים למכונת הכביסה ואיך לבחור את המחזור הטוב ביותר כדי שהבגדים שלך ייראו כמו חדשים לאורך זמן.

האם אתה משתמש באותו מחזור כדי לכבס את כל הבגדים שלך? לחץ כדי ללמוד כיצד לכבס בגדים נכון.

בחירת המחזור הנכון לסוג העומס - בדים שונים סובלים דרגות שונות של תסיסה. בכל מחזור שתבחרו, השתמשו במרכך בד כמו נוחות כדי להשאיר בגדים רכים, נקיים וריחניים.
האם אורח החיים שלך במהלך הנעילה של קוביד-19 השפיע על סוג הכתמים שאתה מקבל על הבגדים שלך?

בעוד שרובנו מסתדרים עם ידע בסיסי של השלבים בשטיפת בגדים, הבנה כיצד לכבס בגדים נכון - למשל איך לשטוף בגדים במכונת הכביסה ואיך לבחור בין מחזורי מכונת כביסה - יכולה לשמור על הבגדים שלך במיטבם. לזמן ארוך יותר.

מחזורי מכונת כביסה

בחירת המחזור הנכון היא אחד השלבים המרכזיים בשטיפת בגדים. אולי תשאלו - האם כל מחזור מכונה לא ישטוף את הכביסה שלי? עם זאת, אסונות כביסה רבים יכולים להיחשב לשימוש במחזור שגוי, שכן בחירה בשגוי עלולה לגרום לבגדים פגומים או מעוותים.

למחזור כביסה יש מהירות אחת שבה הוא 'מתסיס' או מפיל את הבגדים, ואחרת שבה הוא מסובב את המים מהבגדים. עליך לבחור את המחזור על סמך כמות התסיסה והספין שעומס דורש ויכול לסבול.

 • מחזור רגיל או רגיל מחזור זה הוא הארוך ביותר עם הכי הרבה תסיסה - מושלם עבור כותנה, מצעים, ג'ינס, מגבות, מצעים ובדים יציבים אחרים שיכולים לעמוד בדרגה זו של תסיסה.
 • מחזור העיתונות הקבועה התעלומה הגדולה מכולן, מחזורי העיתונות הקבועים משמשים בעיקר לסיבים סינתטיים כמו סריגים, פוליאסטר וקרון. חומרים אלה דורשים ערבול של מחזור רגיל וסיבוב איטי של מחזור עדין. הסחרור האיטי מונע התקמטות ומפחית בלאי.
 • מחזור עדין מחזור זה משתמש בדרגה פחותה של ערבול ובמהירות סחיטה איטית כדי לחלץ בעדינות מים מהכביסה. מושלם עבור הלבשה תחתונה, בדים נשפכים, בגדים מעוטרים (עם חרוזים או פאייטים), בגדי תחרה ופריטים ארוגים רפויים הדורשים הגנה נוספת במכונה.
אולי תשאלו - האם כל מחזור מכונה לא ישטוף את הכביסה שלי
אולי תשאלו - האם כל מחזור מכונה לא ישטוף את הכביסה שלי?

בדוק תמיד את תווית הטיפול לפני הכנסת בגדים למכונת הכביסה. ייתכן שתגלה שאתה צריך להימנע לחלוטין מהמכונה ולשטוף ביד כמה בגדים. השתמש בחומר ניקוי עדין המיועד לשטיפת ידיים יעילה כמו סורגי כביסה של Sunlight ואבקות כביסה של Sunlight.

איך לשטוף בגדים במכונת הכביסה? כל מחזורי הכביסה ישטפו את הבגדים במים נקיים כדי לנקות את כל חומר הכביסה שנותר, לפני שמסובבים אותם. זהו מחזור מהיר שפועל אוטומטית לאחר רוב מחזורי הכביסה ואינו דורש ממך קלט נוסף. הפעם היחידה שתצטרכו לשטוף את הבגדים בעצמכם היא אם תכבס ביד כל בגד.

איך מכניסים בגדים למכונת הכביסה

זה אולי נראה כמו עניין לא מובן מאליו, ויתכן מאוד שאתה חושב - האם כל דרך שבה אכניס בגדים למכונה תכבס את הכביסה שלי?

עם זאת, ממיון יסודי ועד לשימוש בכמות הנכונה של חומר ניקוי, יש בכך כשרון. אם אי פעם תהיתם איך להכניס בגדים למכונת הכביסה (או אפילו אם לא), עיין בטיפים המובילים שלנו.

 1. האם אתה ממיין את הכביסה שלך לפי צבע? ניתן גם (ולפעמים צריך) למיין כביסה לפי סוג החומר, רמת הלכלוך והאם בגדים דורשים טיפול מיוחד כמו שטיפת ידיים או ניקוי יבש.
 2. עם זאת, בדקו תמיד אם בגד חדש 'ידמם' צבע בכביסה. הרטיבו נקודה דיסקרטית ואז תסגרו אותה עם מטלית לבנה כדי לראות אם הצבע מדמם. אם כן, שטפו לבד עד שהצבע יפסיק לרוץ.
 3. ודא שכל הכיסים ריקים (הסרת טישו מכבסה רטובה זה לא כיף) והדק את כל הרוכסנים כדי למנוע מהם לתפוס בגדים אחרים. שטפו חולצות ללא כפתורים מכיוון שהידוק שלהן עלול לקרוע את חור הכפתור.
 4. לאחר שהבגדים שלך במכונה, הוסף את חומר הניקוי ומרכך הכביסה - חיוני אם אתה רוצה שהבגדים שלך ייצאו מהכביסה רכים וריחניים. אבקת חומר ניקוי ניתן לשים במגירה או בתוף בשקית רשת. חומרי ניקוי נוזליים ומרככי כביסה צריכים להיכנס למגירת חומרי הניקוי.

אז הנה - איך להכניס בגדים למכונת הכביסה ואיך לבחור את המחזור הטוב ביותר כדי שהבגדים שלך ייראו כמו חדשים לאורך זמן.

 • מיין כביסה וודא שכל הרוכסנים מהודקים וכל הכיסים ריקים
 • הוסף חומר ניקוי כביסה מתאים כמו OMO Auto Powder ומרכך כביסה - היזהרו לא להוסיף יותר מדי כיוון שהוא עלול לא להתמוסס או לשטוף כמו שצריך
 • שים כובע אחד של מרכך בד במגירת חומרי הניקוי שלך - אין לשפוך ישירות על הבגדים.
 • בחר את המחזור המתאים לסוג עומס הכביסה.
 • כביסה ביד בעת הצורך - תמיד יש לבדוק את תוויות הטיפול לפני כן.