כיצד להסיר כתמי דם?

מכיוון שכתמי דם מבוססים על חלבון
מכיוון שכתמי דם מבוססים על חלבון, החום יקבע את הכתם, ובלתי אפשרי להסירו.

אל תתנו לכתם דם להרוס את פריט הלבוש האהוב עליכם! המשך לקרוא לכמה עצות פשוטות כיצד להסיר כתמי דם מבגדים.

לעולם אל תשתמש במים חמים לטיפול בכתמי דם - חום עלול להדביק את הכתם
לעולם אל תשתמש במים חמים לטיפול בכתמי דם - חום עלול להדביק את הכתם!

בין אם הם מגזרת נייר תוך כדי דפדוף בקבצים, הקטן שלך נופל במגרש המשחקים, או סתם דימום מתמשך מהאף, כתמי דם הם עובדת חיים. עם זאת, הם לא חייבים להיות הסוף של פריט הלבוש או המצעים האהובים עליך שכן, עם ההכנה והטכניקות הנכונות, הסרת כתמי דם יכולה להיות תהליך פשוט וקל יחסית.

שימו לב שהטיפים הללו נועדו להיפטר מכתם דם בבדים נפוצים כמו כותנה ופוליאסטר. עבור בדים אחרים, עדינים יותר, כגון משי, אנא עיין בתווית בחלק הפנימי של הבגד, שכן ייתכן שיידרש ניקוי מקצועי. בדוק תחילה כל אסטרטגיית הסרת כתמים על אזור קטן ובלתי בולט של הבד.

לעולם אל תשתמש במים חמים לטיפול בכתמי דם - חום עלול להדביק את הכתם!
האם אורח החיים שלך במהלך הנעילה של קוביד-19 השפיע על סוג הכתמים שאתה מקבל על הבגדים שלך?

כיצד להסיר דם מבגדים

  • ככל שתוכל להתחיל לטפל בכתם דם מוקדם יותר, כך התוצאה תהיה מוצלחת יותר.
  • הדבר הראשון שכדאי תמיד לעשות עם כל כתם דם הוא להרטיב אותו היטב במים קרים כדי לוודא שהכתם לא יתייבש ויהיה קשה יותר להתמודד איתו. כתמים גדולים יותר יצטרכו להיות שקועים בקערה או בכיור, בעוד שקטנים יותר יכולים פשוט למרוח עליהם מים ישירות - אתה יכול להחזיק את הכתם מתחת לזרם מים קרים מהברז. הקפד לא להשתמש במים חמים או חמים, שכן זה רק יחמיר את הכתם.
  • מרחו סבון על הכתם - סבון ידיים או סבון זה בסדר, או שתוכלו גם להשתמש בנוזל כלים או בחומר ניקוי נוזלי OMO. עבד בעדינות את הסבון לתוך הכתם. לאחר מכן, שטפו את הסבון במים קרים, ומרחו שוב סבון במידת הצורך וחזרו על התהליך. אתה אמור להיות מסוגל לראות הבדל מיד, במיוחד אם הכתם טרי.
  • לאחר שהכתם דהה, ניתן לכבס את הבגד באופן קבוע עם חומר ניקוי כביסה OMO. אולי כדאי להוסיף מוצר להסרת כתמים לכתם לפני הכביסה; הקפד לקרוא את ההוראות על התווית.
  • זכרו להימנע מהפעלת חום על כתם דם – בין אם אלו מים חמים, או חום ממייבש כביסה או מגהץ. מכיוון שכתמי דם מבוססים על חלבון, החום יקבע את הכתם, ובלתי אפשרי להסירו.