טיפים להסרת כתמי דם על רהיטים

הימנע משימוש בחום או במים חמים לטיפול בכתמי דם
הימנע משימוש בחום או במים חמים לטיפול בכתמי דם, מכיוון שחום רק יגרום לכתם להיצמד זה לזה.

מלבד היותם עצובים, כתמי דם על ספות ושטיחים הם גם מגעילים ומגעילים. מאמר זה מספק טיפים להסרת כתמי דם.

כתמי דם הם סוג הכתם שאנחנו הכי פחות רוצים. ראשית, כי דימום פירושו שיש פצע, ואף אחד לא רצה להיפגע. שנית, כתמי דם נראים בבירור כנקודות אדומות שהופכות בהדרגה לכהות יותר, ומכתימות את מראה הבגדים, הספה והשטיח שלך. הסרת כתמי דם יכולה להיות תהליך פשוט יחסית וללא כאבים.

אין להשתמש במים חמים כדי להתמודד עם האזור המוכתם בדם. מים חמים למעשה הופכים את הכתם לחדיר יותר ונדבקים בחוזקה, מה שמקשה על הסרתו.
איך אתה יודע שמשטחי המטבח וחדר האמבטיה שלך עברו חיטוי?

הסר כתמי דם על שטיחים וספות

ככל שתקדימו לטפל בכתם הדם, כך יהיה קל יותר להסירו.

לא משנה באיזו טכניקה תשתמש להסרת הכתם, בדוק אותו תמיד על אזור נסתר קטן של הבד או השטיח שלך, עקוב אחר הוראות השימוש במוצר בו אתה משתמש וקרא את תוויות הטיפול עבור השטיח והספה שלך.

כתמי דם על ספות ושטיחים הם גם מגעילים ומגעילים
מלבד היותם עצובים, כתמי דם על ספות ושטיחים הם גם מגעילים ומגעילים.

הדבר הראשון שכדאי תמיד לעשות כאשר מתמודדים עם כתמי דם הוא להשרות אותם במעט מים קרים כדי למנוע מהם להתייבש. קשה יותר להסיר כתמים יבשים. הימנע משימוש בחום או במים חמים לטיפול בכתמי דם, מכיוון שחום רק יגרום לכתם להיצמד זה לזה.

להלן השלבים שיעזרו לך להסיר כתמי דם משטיח או רהיטים:

  • רססו את האזור המוכתם במים קרים. אתה יכול גם להשתמש במטלית לחה מעט כדי לטפוח בעדינות על האזור המוכתם. שוב, טפחו את האזור עם מטלית נקייה ויבשה כדי לספוג את כל הכתם שנותר.
  • אתה יכול להשתמש במוצר מיוחד להסרת כתמים, אבל תחילה נסה את המוצר בקטעים קטנים ופעל לפי הוראות המוצר.
  • אם הכתם עדיין נראה, הכינו תערובת של מים קרים וטיפת סבון כלים נוזלי ומרחו על הכתם. טפחו במגבת נקייה ויבשה כדי לספוג את כל הכתמים שנותרו מהשטיח או בד הספה. הימנע משפשוף הכתם כדי שלא יתפשט.
  • אפשר לשטיח או לבד להתייבש באופן טבעי. חזור על ההליך לעיל במידת הצורך.

כתמי דם מכילים חלבון, כך שחום רק יגרום לכתם להיצמד זה לזה, מה שיקשה על הסרתו. לכן, הרחק את החפץ המוכתם ממקורות חום או מים חמים.

  • הרטיבו מטלית נקייה בכמות קטנה של מים קרים, ואז טפחו אותה בעדינות על האזור המוכתם במקום לשפשף אותה.
  • לכתמים עקשניים יותר, הכינו תערובת של מים קרים וסבון כלים נוזלי יעיל, כגון Sunlight, ולאחר מכן בצעו את השלבים שלמעלה לאחר בדיקת התמיסה הזו באזור קטן ונסתר.
  • תן להתייבש באופן טבעי או חזור במידת הצורך