איך מנקים תריס

קראו את המדריך הפשוט שלנו המדגים כיצד לנקות תריס - גם אנכי וגם עיוור - מבלי לפגוע בחומרים
אם התשובה היא "לא", קראו את המדריך הפשוט שלנו המדגים כיצד לנקות תריס - גם אנכי וגם עיוור - מבלי לפגוע בחומרים.

איזה סוג של תריסים יש לך בבית? סוגים שונים של תריסים זקוקים לטיפול שונה. גלה כיצד לנקות כמה תריסים כאן.

הידעתם שפורטוגל היא המדינה היבשתית שטופת השמש באירופה? עם ממוצע שנתי שמשתנה בין 2200 ל-3000 שעות שמש, אין זה פלא שרבים מאיתנו בוחרים לשים תריסים על החלונות שלנו כדי לסייע בהגנה עליהם מקרני השמש והחום. אבל יש שאלה שכולנו צריכים לשאול את עצמנו: האם אני מנקה את התריסים כמו שצריך? אם התשובה היא "לא", קראו את המדריך הפשוט שלנו המדגים כיצד לנקות תריס - גם אנכי וגם עיוור - מבלי לפגוע בחומרים.

כדי לנקות תריסים בצורה בטוחה, השתמש תמיד במוצרים הנכונים כמצוין. בין אם מדובר במוצרים ספציפיים לחומר, או במוצר רב תכליתי כמו Cif power&shine all-in-one עם אקונומיקה, תמיד קרא תחילה את תווית האריזה ופעל לפי ההוראות.

כיצד לנקות וילון אנכי

כיצד לנקות וילון אנכי
כיצד לנקות וילון אנכי.

החדשות הטובות לגבי תריסים אנכיים הן שלעיתים קרובות הרצועות מכוסים בבד רחיץ שניתן להסיר בקלות ולהכניס למכונת הכביסה, ומותיר את התריסים נקיים ורעננים מתמיד. עם זאת, עדיף תמיד להתייחס לווילונות כאילו היו בד עדין כדי להבטיח שהם לא ייפגעו במהלך תהליך הכביסה והייבוש.

  • מכונת הכביסה בדרך כלל לא מאוד אגרסיבית עם כביסה, אבל חומרים עדינים מאוד מסתכנים בהתפתלות או קריעה אם הם נתפסים בתוף המכונה במהלך מחזור הכביסה. כדי להגן על הבד, הנח את הכיסויים העיוורים בשק כביסה לפני הכנסתם למכונת הכביסה. אם אין לך שק כביסה בהישג יד, ציפית ריקה תעשה את אותו הדבר.
  • השתמש תמיד בחומר ניקוי שאינו משנה צבע או פוגע בבד בשום צורה. אם יש לך ספק, השתמש באותו חומר ניקוי שבו אתה משתמש כדי לכבס בגדים עדינים. לא משנה עד כמה כיסויי התריסים מלוכלכים, השתמש תמיד בכמות חומר הניקוי המומלצת על תווית המוצר או התווית, אחרת הבד עלול להתקשות ולא להיתקע כראוי כאשר מוחלף על התריסים.
  • בדוק תמיד את תוויות הטיפול על כיסויי תריס הבד כדי לראות באיזו טמפרטורה היצרן ממליץ לכבס - בדרך כלל סביב 40 מעלות צלזיוס. אם אינך מוצא את המידע על הכיסויים העיוורים, כלל אצבע טוב הוא לכבס ב-20 עד 30 מעלות כדי להבטיח שהבד לא יתכווץ או יתעוות.

חשוב לא למהר את תהליך הייבוש. ייבוש כיסויים במייבש הכביסה הוא בדרך כלל לא רעיון טוב מכיוון שטמפרטורות גבוהות עלולות לכווץ את החומר, אבל ייבוש על מתלה הייבוש עשוי להיות לא טוב בהרבה. הבד עשוי עדיין להיות רטוב מהכביסה, מה שהופך אותו לכבד ומסכן למתיחה ועיוות קל. למרות שבדרך כלל אין בעיה עם בגדים רגילים, זה יכול למעשה להשפיע על המראה של תריסים, שהם באורך אחיד. השיטה הטובה ביותר לייבוש היא להניח כמה מגבות נקיות על הרצפה ולתת לכיסויי הבד להתייבש לחלוטין מעליהן.

כיצד לנקות תריסים ונציאניים

איך מנקים תריסי אלומיניום – תריסי אלומיניום הם בדרך כלל חזקים מאוד ויכולים לעמוד בשיטת ניקוי אגרסיבית יותר
איך מנקים תריסי אלומיניום – תריסי אלומיניום הם בדרך כלל חזקים מאוד ויכולים לעמוד בשיטת ניקוי אגרסיבית יותר מעץ.

ניקוי תריסים שונה מניקוי תריסים אנכיים מכיוון שבדרך כלל אין להם כיסויי בד הניתנים לכביסה. במקום זאת, יש צורך לשטוף את הרצועות, והשיטות לעשות זאת בצורה הטובה ביותר משתנות בהתאם לסוג החומר ממנו הן עשויות.

  • איך מנקים תריסי עץ – תריסי עץ נוטים להיות סוג התריסים הפגיע ביותר, והדרך הטובה ביותר לטפל ולנקות אותם היא לשמור אותם פשוטים. מכיוון שניקוי תריסי עץ במים עלול להזיק לחומר, בחר לנקות אותם עם אבק נוצות או מברשת רכה של שואב אבק. למותגים העקשניים יותר שלא יורדים בקלות, אמורה לעבוד מטלית לחה מעט.
  • איך מנקים תריסי אלומיניום – תריסי אלומיניום הם בדרך כלל חזקים מאוד ויכולים לעמוד בשיטת ניקוי אגרסיבית יותר מעץ. שוב, תמיד עדיף להשתמש במגב או בוואקום כדי להסיר אבק מהמשטח ואז להתמודד עם הלכלוך והכתמים הקשים ביותר. ניקוי תריסים אופקיים מאלומיניום יכול להיות משימה מסובכת יותר, מכיוון שרצועות אופקיים נוטים לאסוף יותר לכלוך, חומר ניקוי באיכות טובה כמו Cif power&shine all-in-one עם אקונומיקה יעשה פלאים - עקוב אחר ההוראות בתווית המוצר לקבלת התוצאות הטובות ביותר. יש למרוח על דקים ולנקות כמו משטחי מטבח. רק הקפד לבדוק תחילה אזור קטן ולא בולט כדי לוודא שחומר הניקוי שבו אתה משתמש אינו פוגע למתכת.
  • איך מנקים תריסי פלסטיק – תריסי פלסטיק הם בין תריסי העץ והמתכת בכל הנוגע לעמידות. הם תומכים יותר מסתם מטלית לחה, אבל אין לנקות אותם עם מוצרי ניקוי אגרסיביים מאוד. במקום זאת, מלאו קערה או דלי במים חמימים והוסיפו חומר ניקוי לשטיפת כלים כמו ג'ל לימון אקטיבי של Cif. מערבבים היטב, טובלים את הבד בדלי ומנגבים את רצועות הפלסטיק עד שהם נקיים ומבריקים. השתמש במטלית יבשה כדי להבטיח שלא יישארו שאריות סבון. ניתן להשתמש באותה טכניקה עבור חומרים אחרים כגון ניקוי תריסי pvc.

ניקוי התריסים והתריסים האנכיים הוא הרבה יותר פשוט ממה שאתה חושב; לכן, אם אתה רוצה להגן על עצמך מפני השמש הפורטוגזית, אל תפחד לבחור בתריסים בבית שלך.

  • נקו תריסי עץ עם אבק נוצות, הימנע ממגע עם מים.
  • נקו תריסי פלסטיק באמצעות מטלית ספוגה במים חמימים וחומרי ניקוי לשטיפת כלים.
  • נקו תריסי אלומיניום עם מוצר איכותי כמו Cif power&shine all-in-one עם אקונומיקה.