מדריך פשוט שיעזור לך לנקות לעומק את מיכל הדגים שלך

שמור על מיכל הדגים שלך נקי אם אתה רוצה שהדג שלך יהיה בריא ומאושר
שמור על מיכל הדגים שלך נקי אם אתה רוצה שהדג שלך יהיה בריא ומאושר.

שמור על מיכל הדגים שלך נקי אם אתה רוצה שהדג שלך יהיה בריא ומאושר. הנה פירוט שלב אחר שלב שיעזור לך להבטיח שניקת את מיכל הדגים שלך בצורה הנכונה.

אל תנקה את מיכל הדגים שלך לעתים קרובות מכיוון שהוא יכול להרוג את מושבות החיידקים המועילות. עם זאת, אם יש גידול אצות גלוי, הגיע הזמן לנקות את המיכל. הקפד לעולם לא להשתמש בסבון או בכל סוג אחר של חומר ניקוי, שכן שאריות הכימיות עלולות להזיק לדגים שלך.

בצע את השלבים שניתנו כאן לניקוי יסודי.

שלב 1: הוצא את הדגים שלך

השתמש ברשת דגים כדי להוציא את הדגים שלך מהמיכל והעביר אותם לקערה גדולה או דלי עם מעט מים מהמיכל.

שלב 2: נקו את הזכוכית מבפנים

תפסו משטח אצות ונקו את החלק הפנימי של האקווריום שלכם ביסודיות. רפידות אצות זמינות בקלות בחנויות לחיות מחמד. עבור שאריות לכלוך עקשניות, אתה יכול להשתמש בסכין גילוח.

שלב 3: נקו את הפריטים הדקורטיביים

אל תנקה את מיכל הדגים שלך לעתים קרובות מכיוון שהוא יכול להרוג את מושבות החיידקים המועילות
אל תנקה את מיכל הדגים שלך לעתים קרובות מכיוון שהוא יכול להרוג את מושבות החיידקים המועילות.

הוציאו מהאקווריום את הצמחים ופריטי נוי אחרים והשרו אותם במים חמים. יש לשפשף בעדינות עם מגרד אצות כדי להיפטר מהאצות. אם השאריות באמת עקשניות, ערבבו 1 כפית. אקונומיקה ב-0.5 דלי מים. השרו את הצמחים והפריטים הדקורטיביים בתמיסת האקונומיקה למשך 10 דקות. שטפו את סלעי האקווריום והצמחים במים עד שאין ריח כלור. אל תשכח להשתמש בכפפות גומי בעת שימוש באקונומיקה.

שלב 4: נקה את החצץ

השתמש במשאבת סיפון מים כדי לנקות את הפסולת מהחצץ. הלחץ בוואקום החצץ אמור להיות מסוגל לינוק את הפסולת מהחצץ מבלי לינוק את החצץ עצמו. יש להחליף את המים הנשאבים פנימה יחד עם פסולת החצץ במים נטולי כלור. מים המכילים כלור אינם בטוחים עבור הדגים שלך, לכן, חשוב להשתמש במים ללא כלור.

שלב 5: נקה את החלקים החיצוניים

עכשיו, הגיע הזמן לנקות את החלק החיצוני של מיכל הזכוכית שלך. אתה יכול להשתמש בחומץ או בחומר ניקוי שסומן כבטוח לאקווריום. הקפד לשטוף את המשטחים עם מטלית נקייה ולחה.

שלב 6: נקה את המסנן

החזירו את הסלעים והצמחים הדקורטיביים לאקווריום. נקו את המסננים לפחות 15 ימים לאחר ניקוי שאר המיכל כדי לשמור על רמות חיידקים טובות במערכת האקולוגית של האקווריום. השתמש במברשת מסנן כדי לנקות את הבוצה. השרו את מכלול המסנן בתמיסת אקונומיקה למשך 5 דקות ולאחר מכן שטפו את כל החלקים במים נקיים היטב. השתמש תמיד בכפפות גומי בעת שימוש באקונומיקה.

מיכל הדגים שלך הוא כעת מקום נקי ושמח.

מאמרים בנושאים דומים
  1. טיפול בשעווה למשטחים
  2. הסרת כתמים מאריחים קלה
  3. ניקוי רצפות אבן: כך עושים זאת
  4. אבן פולנית ונקייה
  5. ויניל נקי
  6. הסרת קיא מהשטיח: הנה איך