טיפול בשעווה למשטחים

שעווה היא מוצר טבעי שיכול להגן ולטפל במשטחים ורצפות טבעיים בשימוש רב
שעווה היא מוצר טבעי שיכול להגן ולטפל במשטחים ורצפות טבעיים בשימוש רב.

שעווה אידיאלית לשמירה על משטחים טבעיים כגון שיש, עץ ועור. כיצד לבצע שעווה לרצפה או למרוח שעווה על עור, קרא כאן.

שעווה היא מוצר טבעי שיכול להגן ולטפל במשטחים ורצפות טבעיים בשימוש רב. בין אם משטח עבודה משיש, רצפת עץ או נעלי עור, השעווה היא תכליתית ולעתים קרובות פותחה במיוחד עבור חומרים מסוימים בייצור תעשייתי. במדריך המעשי הזה תגלו לאילו חומרים מתאים טיפול בשעווה וכיצד ניתן לעשות שעווה לעור, שיש ופרקט.

למרות שניתן לעשות את רוב העור החלק בשעווה, זה מומלץ במיוחד עבור נעלי עור חלקות. אתה נהנה מהאפקט דוחה הלכלוך והמים של השעווה. עם זאת, לפני שאתם מורחים שעווה על עיטורי עור, כדאי לברר האם יש מוצר טיפוח מתאים יותר לספה שלכם. מכיוון שהשעווה הופכת את פני השטח לשמנוניים ולכן יכולה להפוך את הבגדים שלך לשמנוניים ומוכתמים.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

עץ ופרקט צומחים

באמצעות שעווה תוכלו להגן על רהיטי העץ הלא צבועים שלכם ועל פרקט העץ האמיתי מלכלוך ולחות ולהעניק להם ברק יפה. השתמש בסוגים מיוחדים של שעווה לשם כך. שעווה רהיטים, למשל, מורכבת לרוב משעוות קרנובה, שעוות דבורים ושמן טרפנטין, בעוד שעוות הרצפה מכילה תכולה גבוהה יותר של שעוות קרנובה קשה יותר. ריהוט ושעווה לרצפה זמינים גם עם פיגמנטים צבעוניים שיש להתאים לסוג העץ שלך. כיצד להמשיך אם ברצונך לבצע שעווה לרהיטי העץ שלך או לרצפה:

  1. לפני השעווה, ניתן לאטום את הרצפה עם פריימר שלק, אך זה לא הכרחי. אם החלטתם להשתמש בפריימר שלק, כדאי לשייף קלות את הרצפה לאחר שהתייבשה ולנגב את סימני השיוף בעזרת מטלית רכה. בכל מקרה, חשוב לנקות את הרצפה היטב ולאפשר לה להתייבש לפני שעווה.
  2. יש למרוח את השעווה בנדיבות עם המוליך המצורף, לפזר אותה בתנועות סיבוביות ולשפשף אותה לתוך העץ.
  3. לאחר שהשעווה יבשה אך לא מתקבעת במלואה, השתמש במטלית נקייה כדי לשפשף את פני השטח. עם שעוות דבורים, זה קורה בדרך כלל לאחר כ-15 דקות. דאגו לרצפת העץ המלוטשת למשך 12 שעות לפני מריחת שכבה נוספת. כמה שכבות תמרחו יהיה תלוי במוצר, במצב העץ וברמת הברק שאליה אתם שואפים.

שעוות שיש

מכיוון ששיש הוא אבן גיר ולכן רגיש מאוד ונוטה לכתמים, יש לשמור עליו תמיד נקי ולטפל באופן קבוע בשעווה שיש או מוצר טיפוח אחר לשיש. כך מונעים מלכלוך לחדור לאבן ומעניקים לה ברק מושך.

במדריך מעשי זה תגלו לאילו חומרים מתאים טיפול בשעווה וכיצד ניתן לעשות שעווה לעור
במדריך מעשי זה תגלו לאילו חומרים מתאים טיפול בשעווה וכיצד ניתן לעשות שעווה לעור, שיש ופרקט.

שעווה קשה משמשת בעיקר לשיש שעווה, שכן שעווה רכה יכולה להסיר את צבעה מהאבן. את הווקס השיש מורחים לפי הוראות היצרן ולאחר מכן מבריקים בעזרת מטלית צמר או מכונת ליטוש.

אם משתמשים בשעווה מתכתית ויוצרת סרט, עם הזמן יכולה להיווצר שכבה מזכוכית, שמתקלפת כשעוברים עליה. אלה ניתנים להסרה בעזרת מסיר שעווה מתאים ולבצע שעווה מחדש של המשטח לאחר ניקוי יסודי.

טיפול בשעווה עור חלק

ניתן להספיג נעלי עור בשעווה לנעל, שכן היא יוצרת שכבת הגנה על העור החלק מפני רטיבות. אם הנעליים הן מעור טהור, ניתן לחמם את השעווה לפני מריחתה ולמרוח אותה עם בד גבינה או ספוג. כך שהוא חודר עמוק יותר לתוך העור.

עבדו אותו לתוך הנעל במעגל, בלי לשכוח את הלשון והכרטיסיות האפשריות. אם אתה עושה שעווה של נעלי הליכה, אתה יכול גם לשמן את הווים שכן השעווה יכולה להגן עליהם מפני חלודה. אין למרוח שעווה על עור בעובי מדי כדי שלא ניתן לראות שאריות.

הקפידו שלא לחמם שעווה על נעלי הליכה עם קרום נושם, שכן הדבר עלול לפגוע בפונקציונליות של הממברנה.

  • קבעו את סוג החומר, ודאו שניתן לעשות לו שעווה ורכשו שעווה שפותחה במיוחד עבור החומר שלכם - למשל שעוות שיש.