איך לנקות היטב - 10 הטעויות הנפוצות ביותר

רשמנו עבורכם את 10 הטעויות הנפוצות ביותר שנעשו בעת ניקיון
רשמנו עבורכם את 10 הטעויות הנפוצות ביותר שנעשו בעת ניקיון.

גלה מה לא לעשות כדי לנקות ביעילות

ניקיון - אולי לא כולם אוהבים את זה, אבל כמעט כולם מוצאים את זה משחק ילדים. שום דבר לא יכול להיות יותר לא בסדר! רשמנו עבורכם את 10 הטעויות הנפוצות ביותר שנעשו בעת ניקיון. בגללם הניקוי לוקח יותר זמן ואינו מביא לתוצאות הצפויות (וחלקם אף נותנים אפקט הפוך מהצפוי). איך מנקים היטב? פעל לפי הכללים ואל תבצע את 10 החטאים האלה!

לפני שמתחילים לנקות את הרצפה, שאבו אותה תחילה. אחרת, חלקיקי אבק וחול יכנסו מתחת למגב או הבד ותשפשפו איתם את הרצפה. ומכאן זה רק שלב לשריטות, נזקים ושטוחים של הרצפה.

כלל 1 שבור של ניקוי - אתה מקרצף את הכתמים

כאשר נשפכים קפה, תה או מיץ על השטיח או הספה, תופסים מטלית רטובה ומתחילים לקרצף? רע! בדרך זו, במקום להסיר את הכתם, שפשפו את הכתם עמוק יותר לתוך הבד. עדיף לשים מגבת נייר על הנוזל שנשפך וללחוץ עליו בעדינות. לאחר שהנייר ספג את הלחות, ניתן להתחיל לנקות את הכתם.

כלל ניקוי 2 שבור - אתה מרוקן את שקיות השואב שלך לעתים רחוקות מדי

שאיבת אבק עם שקית סתומה היא בהחלט רעיון רע - כך מפזרים עוד יותר אבק ברחבי הבית. שקית מלאה, צינור מלוכלך ופילטר מלוכלך יכולים גם הם לגרום לריח לא נעים שמתפשט בביתכם במקום ריח הרעננות המענג. לכן אנו ממליצים לך לרוקן את השקית באופן קבוע ולנקות את אביזרי השואב מדי פעם.

כלל ניקיון שלישי שבור - אתה מנקה בכיוון הלא נכון

הוראות נסיעה חלות על ניקוי יעיל. האם אתה בטוח שאתה הולך בכיוון הנכון? זכרו: אנחנו מנקים מלמעלה למטה - התחילו עם המשטחים שמעל ועבדו למטה. בזכות זה לא תלכלכו את המקומות שכבר נוקו, אנחנו מנקים מבפנים אל חוץ.

כלל ניקוי רביעי שבור - אתה משתמש בסמרטוטים מלוכלכים

זו כנראה הטעות הנפוצה ביותר. אם אתה משתמש באותם מטליות, ספוגים ומשטחי מגב לניקויים הבאים, אתה מפזר לכלוך וחיידקים ברחבי הבית שלך. בנוסף, הבדים מתחילים להפיץ ריח לא נעים. אז כדאי לשטוף את המטליות ואת קצות המגב בטמפרטורה חמה לאחר כל ניקוי, ופשוט להחליף את הספוגים בחדשים.

עקרון 5 שבור של ניקוי - הכנסתם אותו לא נכון במדיח הכלים

כלל ניקוי 9 שבור - אתה שוטף את רצפת העץ במים בלבד
כלל ניקוי 9 שבור - אתה שוטף את רצפת העץ במים בלבד.

אם תניחו את הצלחות והסכו"ם קרוב מדי זה לזה ופניהן לאותו כיוון, תוכלו לשכוח מכביסה יסודית. מים לא יוכלו להגיע לכל פינות הכלים הסחוטים. עדיף לסדר אותם כך שיהיה פער ביניהם.

כלל ניקוי שבור 6 - אתה שוטף חלונות בשמש מלאה

האם אתה חושב שיום חם ושטוף שמש הוא הזמן הטוב ביותר לנקות את החלונות שלך? שום דבר לא יכול להיות יותר לא בסדר. בטמפרטורות גבוהות, מנקה הזכוכית מתאדה במהירות ומשאיר פסים על הזכוכית. לכן, עדיף לנקות את החלונות בבוקר או ביום מעונן מעט.

כלל ניקוי שבור 7 - אתה משתמש במים קרים

למים קרים אין סיכוי להתמודד עם לכלוך עיקש יותר – זה בהחלט ניקוי לא יעיל! כתמים שומניים ואזורים מלוכלכים מאוד דורשים מים חמימים כדי להמיס את הלכלוך היבש בצורה טובה יותר.

כלל ניקוי 8 שבור - אתה לא קורא תוויות ומדריכים למשתמש

למרבה הצער, זו טעות נפוצה למדי. כמעט אף אחד לא קורא את הוראות השימוש במוצרי ניקוי, ולעתים קרובות הן מכילות טיפים חשובים שיעזרו לכם לנקות בצורה יעילה יותר.

כלל ניקוי 9 שבור - שוטפים את רצפת העץ במים בלבד

אם תתייחסו לפרקט כך, המים יפגעו בו בסופו של דבר – הם יתחילו להתנפח ולהתעוות. במקום זאת, עדיף לנגב את הרצפה עם מגב מעט לח.

כלל ניקוי 10 שבור - אתה שוטף את כל מוצרי הניקוי מיד

במקום לשטוף מיד את מוצרי הניקוי שלך, תן להם קצת זמן ותן להם לעבוד!