ניקוי מתכות

ניקוי מתכות דורש שליטה בטכניקות שונות למניעת חלודה וכתמים מלזהם משטחים
ניקוי מתכות דורש שליטה בטכניקות שונות למניעת חלודה וכתמים מלזהם משטחים.

בכל בית יש חפצי מתכת ומשטחים הזקוקים לטיפול. המדריך הקל לשימוש שלנו מכסה הן ניקוי משטחים עיקש והן ליטוש מתכת.

ספקטרום המתכות שנמצא על המשטחים והמכשירים של בית מודרני הוא כמו טבלה מחזורית ישירה של יסודות. הרבגוניות היא תהילה, אך ספקטרום המתכות יכול להקשות על בחירת שיטת הניקוי היעילה ביותר. ניקוי מתכות דורש שליטה בטכניקות שונות למניעת חלודה וכתמים מלזהם משטחים.

הטיפים הטובים ביותר לטיפול בכסף עתיק, ניקוי ברונזה או ליטוש כרום ניתן למצוא בטיפים הבאים. שמור על החלודה והמחבתות נקיות באמצעים קלים.

ישנם משטחים רבים ושונים בבית שלך, אז מנקה טוב לכל מטרה הוא החבר הכי טוב שלך. לדוגמה, ספריי ניקוי Cif מסירים לכלוך יומיומי מכל משטח. הקפד לקרוא את ההוראות על האריזה ולבדוק את המוצר על שטח קטן לפני שתמשיך.

טיפים לניקוי מתכת

קיים בשוק מגוון עצום של מוצרי ליטוש וניקוי מתכת יעילים. בעת ניקוי מתכת, חשוב להשתמש בכלים הנכונים, ולכן אנו ממליצים על פתרונות שפותחו על ידי אנשי מקצוע במקום המרתחים שלנו. באותה נשימה, יש לומר שמוצרים תוצרת בית יכולים להגיע לתוצאות טובות למדי.

זכרו: לא כל המתכות קשות כפי שניתן לצפות, לכן חשוב לבחור בשיטת ניקוי מתכת שעושה את עבודתה מבלי לשרוט או לשרוט את פני השטח. בדוק את כל המוצרים החדשים וחומרי ניקוי תוצרת בית באזור לא בולט על שטח קטן לפני שימוש נרחב. קרא תמיד תחילה את הוראות היצרן ופעל על פי כל אמצעי הזהירות הנדרשים.

המדריך הקל לשימוש שלנו מכסה הן ניקוי משטחים עיקש והן ליטוש מתכת
המדריך הקל לשימוש שלנו מכסה הן ניקוי משטחים עיקש והן ליטוש מתכת.

ישנם פתרונות מצוינים לניקוי מתכת. המגוון כולל הן מוצרי בית רגילים והן מוצרי ניקוי נפרדים. נסה את אלה:

נירוסטה וכרום

ניקוי נירוסטה מכתמי סבון למשל, שאריות מזון, שומן ומים מצריך מוצר מיוחד למתכת המדוברת. המוצר האידיאלי לכך הוא ניקוי קרם Cif, שהוא מסיר שומנים עדין ויעיל. ניתן להבריק כרום גם עם רוב חומרי הניקוי, אך ישנם גם חומרי ניקוי מיוחדים לכרום.

  1. נגב את כל האזור עם מטלית רטובה.
  2. יש למרוח Cif Cream על האזור לפי ההוראות על האריזה. חומר הניקוי מיושם תמיד על הנירוסטה על ידי שפשוף בכיוון דוגמת פני השטח כך שהמשטח לא ישרט ולא יהפוך לעכור.
  3. שטפו את המשטח במים והבריק אותו בעדינות יבש עם מטלית נקייה. בעת טיפול בפלדה, ליטוש בהתאם לדפוס פני השטח.

אלומיניום

סביר להניח שהסודה לשתיה בשימוש מסורתי תקלקל את האלומיניום, ולכן אין להשתמש בה. בליטוש אלומיניום, הטוב שבהנחיות הוא למעשה השימוש במי סבון, מכיוון שזו תמיד אפשרות בטוחה. ניתן גם להשתמש בחומר ניקוי מיוחד לאלומיניום. מי שמעדיף בישול ביתי יכול לערבב תמיסה של חומץ יין לבן ואבנית כדי לגרום למשטחים לנצנץ נקיים. ניתן להשיג טרטר בבתי מרקחת ובכמה חנויות מכולת.

נחושת ופליז

חומרי ניקוי מסחריים זמינים לניקוי נחושת, אך נקי זמין גם אחרת. נסה לשפשף את משטח הנחושת בעדינות עם מטלית המכילה קטשופ! טריק נוסף הוא לפזר מלח ים על חצאי הלימון. שפשפו בעדינות את הנחושת כדי להחזיר את הברק הטבעי שלה. יש לשטוף את המשטח ולאחר מכן לייבש אותו בעדינות עם מטלית כותנה רכה.

דרכים פשוטות לניקוי מתכת

לפעמים חומר ניקוי טוב עושה פלאים בעת ניקוי מתכת. הדבר ניכר בעיקר בנירוסטה, המשמשת במכשירי חשמל ביתיים, סירים, מחבתות, גריל וסכו"ם בשל עמידותה המצוינת. ניקוי שגרתי פשוט מסיר לכלוך והתכהות מהמתכת. שטפו סירים ומחבתות מתכת עם חומר ניקוי נוזלי איכותי ומים חמים. שפשפו אותם עם ספוג או השרו אותם כדי לשחרר שאריות מזון.