שיקום רהיטים: שבע הוראות

לאחר מכן הסר את הצבע או הלכה הישן ושייף את פני השטח של שידת המגירות באופן שווה
לאחר מכן הסר את הצבע או הלכה הישן ושייף את פני השטח של שידת המגירות באופן שווה.

שחזור רהיטים מחזיר את הפאר הקודם של רהיטים ישנים. מאמר זה מספק הנחיות לשחזור רהיטי עץ ושידת מגירות בעצמך.

רהיטים ישנים מביאים שמץ של תחכום ומשב רוח מהעבר – אבל רק אם טופלו מצב הרהיט. אם הרהיטים הישנים שלכם זקוקים לטיפול, תוכלו להחזיר את פאר הרהיטים האהובים עליכם בעזרת הטיפים במאמר זה.

הסר צבע או לכה ישנים על ידי כביסה ו/או שיוף ולאחר מכן שיוף את פני הרהיט בצורה אחידה
הסר צבע או לכה ישנים על ידי כביסה ו/או שיוף ולאחר מכן שיוף את פני הרהיט בצורה אחידה.

לרהיטים ישנים יש ערך לא רק כלכלית אלא גם רגשית, אז אם אתם מפקפקים ביכולתכם לשחזר את הרהיטים שלכם, פנו לאיש מקצוע. במקרה של רהיטים יקרי ערך, באיכות נדירה, יש להשאיר את שיקום הרהיט לבעל המקצוע.

עבור רהיטים חדשים יותר, נראה "ישן" כאשר אתה משייף אותו קלות לגימור מט לאחר הצביעה. אם תרצו רושם של רהיט בלוי, תוכלו לשייף את הפינות בצורה הוגנת יותר ולגרד או לדפוק את המשטח לאחר השיוף.

אישור ריהוט עצמאי

רהיטי עץ קל לשחזר לבד. להלן הנחיות כלליות לשיקום רהיטי עץ וכן לשחזור השידה עצמה (שידות משנות ה-50 וה-60 ניתן למצוא לרוב בשוקי הפשפשים, ולכן חשבנו להציע הנחיות מיוחדות גם לשידות).

שיקום רהיטי עץ

 1. שמרו על בטיחותכם: חבשו משקפי מגן וכפפות ושמרו על אזור העבודה מאוורר. פזר עיתונים או חומר מגן אחר על הרצפה והרחיק ילדים וחיות מחמד.
 2. התחל על ידי שטיפת הרהיטים עם ספוג ומים מעורבבים עם חומר ניקוי (לדוגמה Cif). שפשפו חומר ניקוי על פני הרהיט ולאחר מכן נגב את פני השטח במטלית לחה. אם הניקוי לא הסיר את משטח הצבע או הלכה של הרהיטים במצב גרוע, שייפו את המשטח בעזרת כף פלדה וצמר פלדה או השתמשו בנייר זכוכית גס. הדביקו מחדש את כל החלקים הרופפים בדבק עץ ומלאו את הבליטות הגדולות ביותר במרק.
 3. עבודת הקרקע חשובה, אז בזהירות לשייף את פני השטח של הרהיטים באופן שווה. נקו היטב את אבק השיוף לפני שמתחילים לצבוע.
 4. תחילה צובעים את הרהיטים עם פריימר ולאחר מכן מרחו שתי שכבות של צבע רהיטים. אפשר לרהיטים להתייבש לחלוטין בין שכבה לשכבה. לבסוף, אתה יכול לכה או שעווה את פני השטח של הרהיטים אם תרצה.

שחזור שידת המגירות עצמה

 1. כדאי להתחיל בשיקום שידת המגירות על ידי ניקוי פני השטח של שידת המגירות במים ובחומר ניקוי (Cif לדוגמא). לאחר מכן הסר את הצבע או הלכה הישן ושייף את פני השטח של שידת המגירות באופן שווה. שיוף גם את החלק הפנימי של הקופסאות.
 2. טפלו במשטח שידת המגירות בצבע כתם על בסיס אלכוהול בהתאם לסיבות העץ - יתכן שלא תתאפשר הכתמת הרהיטים בכתם על בסיס מים, שכן כתם המים עלול להתקשות להיצמד באופן שווה למשטח עבר טיפול כלשהו. השתמשי במברשת שיער טבעית עם כתם על בסיס אלכוהול (יש להשתמש במברשת סיבים סינתטיים לכתמים על בסיס מים). אפשר לכתם להתייבש לאחר הטיפול.
 3. יש למרוח את שכבת השעווה הראשונה בצמר פלדה, לשפשף כך שהשעווה תיספג עמוק יותר בעץ. כדי להפוך את פני השטח לצבע אחיד יותר וכדי להימנע מבזבוז של כתמי רהיטים, השתמשו בבד כדי למרוח את השעווה גם בפעם הראשונה, מכיוון שצמר פלדה עלול לשפשף את ההכתמה שעשיתם בעבר.
 4. השתמש במטלית כדי למרוח שכבה שנייה של שעווה. תקבל משטח תוסס יותר כאשר תמרח את השעווה בצורה הוגנת ולא אחידה. בהשוואה ללכה, השעווה קלה ומהירה: השעווה לא מתנקזת ותמיד ניתן לתקן את המשטח. כאשר אתה משתמש בשעווה, הסיכוי שלך להיכשל קלוש מאוד. לבסוף, להבריק את המשטח עם מברשת או מטלית (מברשת ליטוש רהיטים, מברשת נעליים או פיסת בד נקייה יעבדו היטב).

שחזור רהיטים הוא דרך נוחה להחזיר רהיטים ישנים ליושנה ומספקת דברים מעניינים למכוונים. לדוגמה, שוקי פשפשים מציעים רהיטים ישנים שקל לשפץ אותם לאלמנטים פנימיים בולטים. רגעי שיקום מהנים!

 • לספק הגנה נאותה.
 • הסר צבע או לכה ישנים על ידי כביסה ו/או שיוף ולאחר מכן שיוף את פני הרהיט בצורה אחידה.
 • תחילה צובעים את המשטח עם פריימר ולאחר מכן מרחו שתי שכבות של צבע רהיטים. יש לייבש תמיד את הצבע בין כל השכבות.
 • צביעה של רהיטים מחייבת את המשטח להיות מטופל סופית בשעווה או לכה.