כיצד להסיר כתמי מים מעץ?

מדריך מהיר ושימושי זה מסביר כיצד להסיר כתמי מים מעץ
מדריך מהיר ושימושי זה מסביר כיצד להסיר כתמי מים מעץ, תקרות וסוגים אחרים של משטחים ביתיים.

כתמי מים יכולים לגרום לעץ להיראות לא יפה. גלה כיצד להסיר כתמי מים מעץ עם המדריך הקל לביצוע הזה - המשך לקרוא למידע נוסף!

מים הם בקושי כימיקל קשה, אבל הם עדיין יכולים להכתים קשות את משטחי הבית. בחדר האמבטיה ובמטבח, הסרת כתמי מים היא משימה קבועה; אבל אם התקרה שלך נפלה דליפה, או מים נשפכו על השולחן שלך פעם אחת יותר מדי, יש צורך בגישות אחרות. מדריך מהיר ושימושי זה מסביר כיצד להסיר כתמי מים מעץ, תקרות וסוגים אחרים של משטחים ביתיים.

כדי להסיר כתמי מים מהתקרה, נסה תמיסה מדוללת של אקונומיקה ביתית - כמו אקונומיקה עבה של Domestos *. אבל זכרו לכסות בזהירות את הרצפה והרהיטים מתחת בסדין או עיתון ישן - כל טפטוף עלול להבהיר בטעות שטיח או ספה! כדאי גם ללבוש ביגוד מגן ולדאוג שהאזור מאוורר היטב.

הסרת כתמי מים מזכוכית ומתכת

שמתם לב שמים - במיוחד באזורים ' מים קשים ' - משאירים הצטברות של משקעי סידן לבנים על זכוכית ומתכת, הידועה גם בשם אבנית. כדאי לחסוך לעצמך זמן ומאמץ על ידי ניסיון של חומר ניקוי מסחרי שנועד להתמודד עם אבנית בדלתות המקלחת וכיורי המטבח שלך. אלה בדרך כלל יעילים להפליא - פשוט עקוב אחר ההוראות על התווית כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר - אבל כשזה מגיע להסרת כתמי מים, אתה יכול לשפר את הביצועים של כל חומר ניקוי מסחרי על ידי יישום נכון. טיפים אלה מסבירים את היסודות של החזרת ברק למשטחי הזכוכית והמתכת שלך.

 • נגב בזהירות את כל שאריות המוצר. רק ריסוס על מוצר והסתובבות שלו לא בהכרח ישאיר אותך עם משטח בוהק - נגב את המשטח או המכשיר כדי למנוע מריחות ו'קווי גאות' ברגע שהזכוכית או המתכת שלך יבשים. אם אתה עובד על חלונות, השתמש בפיסת עיתון יבש כדי להבריק אותם עד לברק אמיתי.
 • השתמש במטלית טובה ונקייה. זה מובן מאליו שהצטברות של חומרי ניקוי ואבק עלולים להפוך את המטליות לבלתי יעילות, אז הכנס אותן לכביסה באופן קבוע כדי להבטיח את התוצאות הטובות ביותר.
 • הגן על עצמך! הבריאות שלך חשובה יותר מאשר לקבל משטח עבודה מבריק - שמור על העור שלך על ידי לבישת כפפות, עבוד באזור מאוורר היטב, והשתמש בסינר כדי להגן על הבגדים שלך במהלך המשימות המתיזות יותר. לבסוף, תמיד עקבו בקפידה אחר הוראות הבטיחות על התווית של המוצר שבחרת.

הסרת כתמי מים מעץ

גלה כיצד להסיר כתמי מים מעץ עם המדריך הקל לביצוע הזה - המשך לקרוא למידע נוסף
גלה כיצד להסיר כתמי מים מעץ עם המדריך הקל לביצוע הזה - המשך לקרוא למידע נוסף!

כתמי מים על עץ יכולים להיות קצת מסובכים להסיר, אבל זה בשום אופן בלתי אפשרי. כתמי מים יהיו בעלי מראה שונה בהתאם לעומקם, ולגימור העץ שהם פגמו. סימנים לבנים פירושם שהמים השפיעו רק על פני השטח או הגימור של העץ - קל יותר להסיר אותם מאשר כתמי מים כהים.

עבור כתמי מים עיליים על עץ, השיטה הבאה מתאימה:

 1. יש למרוח שמן זית או לק רהיטים על בסיס שמן ישירות על הכתם, ולהשאיר אותו לספוג למשך הלילה.
 2. אם הסימן נשאר, נסה לשפשף במרץ משחת שיניים לבנה לתוך הכתם.
 3. נגב את המשטח נקי וטפל מחדש במידת הצורך.
 4. לסיום יש למרוח לק רהיטים על בסיס שמן או שעווה

כדי להסיר כתמי מים מעץ ששקעו אל פני השטח, תצטרכו להפשיט את העץ עם נייר זכוכית ולאפשר לו להתייבש לחלוטין, לפני שתתמודדו עם צבע הכתם:

לאחר מכן, התאימו את הגימור לשאר העץ באמצעות לכה או שעוות רהיטים.

אזהרת בטיחות

אל תבלע; אין לערבב עם חומרי ניקוי או כימיקלים אחרים, במיוחד חומרי ניקוי. ערבוב עלול ליצור גז כלור רעיל. ודא אוורור נאות בעת השימוש, אדים עלולים להזיק. אלקליין חזק ומאכל. תוקף את העור והעיניים אז הימנע ממגע. עלול לייצר כוויות קשות. ללבוש כפפות מגן והגנה על העיניים בעת ערבוב או שימוש. אין לערבב עם מים חמים. אחסן זקוף מתחת ל-25 מעלות צלזיוס. יש לשטוף את המיכלים במים לפני ההשלכה.

סימנים לבנים פירושם שהמים השפיעו רק על פני השטח או הגימור של העץ - קל יותר להסיר אותם מאשר כתמי מים כהים
סימנים לבנים פירושם שהמים השפיעו רק על פני השטח או הגימור של העץ - קל יותר להסיר אותם מאשר כתמי מים כהים.

* Domestos הורג חיידקים כגון:

 • Pseudomonas aeruginosa
 • אי קולי
 • Staphylococcus aureus
 • פרוטאוס וולגריס

כיצד להסיר כתמי מים על אריחי תקרה וטיח

לא רק כתמי מים על עץ יכולים לגרום לבעיה! אם התפוצץ לכם צינור או חור בגג, עלול להיות כתם מים על טיח התקרה או רעפים כתוצאה מהנזילה. חיוני לטפל בבעיה המקורית עוד לפני שחושבים כיצד להסיר את הכתם. כל האזור חייב להיות יבש לחלוטין לפני שתוכל לנקוט בצעדים הבאים כדי להתמודד עם הכתם המכוער.

 1. השתמש בתמיסת מים ואקונומיקה כדי 'לחטא' ולהבהיר את אזור הכתם. Domestos היא בחירה טובה, שכן היא ידועה גם כמי שהורגת עובש, ועוזרת למנוע את התפתחותו. זכור לערבב את האקונומיקה לפי ההוראות שעל התווית, ולמלא אחר הוראות הבטיחות.
 2. צובעים אזור מעט גדול יותר מהכתם בצבע 'חוסם כתמים' ונותנים לו להתייבש. זה ימנע מהכתם להישאר גלוי דרך שכבת צבע טרייה.
 3. מברישים על שכבת צבע טרייה על אותו אזור. אם יש הבדל ניכר בין גוון הצבע החדש לשאר התקרה, תצטרכו לצבוע גם את שאר התקרה כדי לוודא שהגימור אחיד.

אז הנה - כאשר מאיימת נזילה, לא תצטרכו יותר לתהות כיצד להסיר כתמים מעץ, זכוכית ומשטחים אחרים.

מאמרים בנושאים דומים
 1. ניקוי פרקט למינציה – כך זה עובד
 2. איך מנקים נירוסטה?
 3. הסרת כתמים מאריחים קלה
 4. ניקוי רצפות אבן: כך עושים זאת
 5. אבן פולנית ונקייה
 6. ויניל נקי