איך מנקים דלתות זכוכית למקלחת?

איך מנקים זכוכית למקלחת: חלאת סבון
איך מנקים זכוכית למקלחת: חלאת סבון.

כאשר אתה מבין שאתה כבר לא יכול לראות דרך דלת מקלחת הזכוכית שלך, כנראה שהגיע הזמן לניקוי. טיפים וטכניקות כאן!

דלתות מקלחת מזכוכית נפלאות כשהן נקיות ובתוליות, אך יכולות להיות חרב פיפיות אם לא מטפלים בהן כראוי - מראות לכלוך, אבנית וחלאות סבון בקלות רבה יותר מאשר משטחים אחרים. עם זאת, עם טיפול נכון, ניתן לשמור ביעילות על זכוכית נקייה למקלחת במינימום מאמץ.

כאשר מדובר בהתמודדות עם כתמים על דלתות זכוכית למקלחת, מניעה עדיפה על ריפוי. ניגוב המקלחת לאחר כל שימוש יעצור לרוב את הצטברות חלאות סבון ואבנית עוד לפני שהיא מתחילה. באופן דומה, הבטחת אוורור עקבי יכולה למנוע מהעובש את הלחות שהוא אוהב.

איך מנקים מסך מקלחת: אבנית

מכיוון שהוא מכיל פחמן דו חמצני מומס, הגשם הוא חומצי באופן טבעי מעט. עובר דרך סלע, הוא ממיס לעתים קרובות מינרלים הנישאים לאספקת המים. זה מה שאנחנו מכירים בתור מים קשים. עם זאת, מינרלים אלה יכולים להשאיר משקעים גיר על זכוכית המקלחת הנקייה שלך. לא כל כך טוב.

עם זאת, עם ניקוי רגיל, זה לא אמור להוות בעיה גדולה מדי. חומצה חלשה הביאה אותה לשם מלכתחילה, אז חומצה חלשה יכולה להוריד אותה.

 1. נגב את הדלת עם מטלית תחילה. בעוד שזכוכית קשה ככל שהמשטחים הולכים, היא עדיין יכולה להישרט על ידי חצץ אם לא מסירים אותה.
 2. מערבבים תמיסת 50:50 של חומץ לבן רגיל ומים.
 3. בעזרת מברשת קרצוף לא מתכתית, שפשפו את האזור הפגוע, תוך שימת לב מיוחדת למשקעים שנבנו אם יש כאלה.
 4. לחלופין, גם מיץ לימון יעבוד, וגם זה מריח קצת יותר נחמד!

איך מנקים זכוכית למקלחת: חלאת סבון

מינרלים אלה יכולים להשאיר משקעים גיר על זכוכית המקלחת הנקייה שלך
עם זאת, מינרלים אלה יכולים להשאיר משקעים גיר על זכוכית המקלחת הנקייה שלך.

חלאות סבון היא בעיה נוספת שמי שחי באזורי מים קשים יכירו יותר מדי - ולמרבה הצער, זה כאב לא פחות. כתוצאה של תגובה בין סבון למינרלים של מים קשים, זה יכול להיות כמעט בלתי אפשרי להזיז אם מאפשרים לה להצטבר. אז למרות שהוא מסודר, טריק החומץ לא ממש יחתוך אותו.

למרבה המזל, ספריי לאמבטיה של Jif מתאים בצורה מושלמת. זהו חומר ניקוי טוב וחזק שלא יפגע במשטח הזכוכית וגם מצוין להשארת זכוכית נקייה למקלחת עם ברק יפה ונטול פסים. זה עובד גם על אבנית לאתחול. רססו אותו, השאירו למשך דקה או שתיים, ואז קרצוף בעזרת פד לא מתכתי. לחלופין, בצע מעקב על ידי שימוש במטלית רכה כדי להבריק לברק.

הנחיות בטיחות

אל תבלע; אין לערבב עם חומרי ניקוי או כימיקלים אחרים, במיוחד חומרי ניקוי. ערבוב עלול ליצור גז כלור רעיל. ודא אוורור נאות בעת השימוש, אדים עלולים להזיק. אלקליין חזק ומאכל. תוקף את העור והעיניים אז הימנע ממגע. עלול לייצר כוויות קשות. ללבוש כפפות מגן והגנה על העיניים בעת ערבוב או שימוש. אין לערבב עם מים חמים. אחסן זקוף מתחת ל-25 מעלות צלזיוס. יש לשטוף את המיכלים במים לפני ההשלכה.

*דומסטוס הורג חיידקים כגון:

 • Pseudomonas aeruginosa
 • אי קולי
 • Staphylococcus aureus
 • פרוטאוס וולגריס

איך מנקים דלת מקלחת: עובש

עובשים משגשגים במקומות חמים ולחים, ואתה לא מקבל הרבה יותר חם או קל יותר ממקלחת. ניקוי זכוכית למקלחת עצמה הכל טוב ויפה, אבל כדי להילחם בעובש צריך להכניס אותה לפינות שבה היא גרה.

 1. מערבבים תמיסת אקונומיקה מדוללת (אבקת חמצן או אקונומיקת כלור, כגון Domestos *, שניהם יעבדו).
 2. משאירים את התמיסה בפינות שבהן התבנית לדקה או שתיים.
 3. לשטוף ביסודיות.
 4. כמו תמיד, לבשו ביגוד מגן מתאים, כולל כפפות.
 5. ודא שהאזור מאוורר היטב.
 6. בדוק תחילה על אזור קטן ונסתר של הכוס.