כיצד לנקות את המקלחון וטיפים לניקוי חדר האמבטיה

ידית המקלחת נוטה להפוך למקום להצטברות אבנית מים
עשויה מכל חומר, ידית המקלחת נוטה להפוך למקום להצטברות אבנית מים.

הצטברות אבנית עלולה לסתום את החורים בידית המקלחת ולבלום את זרימת המים. למד כיצד לנקות מקלחות וחדרי אמבטיה כאן.

הצטברות אבנית יכולה להתרחש על כל המשטחים בחדר האמבטיה, לרבות ידיות מקלחת, קירות קרמיקה, שירותים, רצפות, צינורות ניקוז. בנוסף להפרעת הנוף, אבנית סיד גם סותמת מים נקיים ותעלות מים מלוכלכות.

בשימוש יומיומי בחדר האמבטיה תמיד צובר אבנית, שאריות סבון ושמפו ולכלוך שסותם את הביוב. מוצרי ניקוי איכותיים לאמבטיה, כמו Cif, מקלים על ניקוי משטחים בחדר האמבטיה.

איך לנקות מקלחת

עשויה מכל חומר, ידית המקלחת נוטה להפוך למקום להצטברות אבנית מים. הצטברות זו של קרום עלולה לסתום את חורי המקלחת כך שזרימת המים תיחסם.

אבנית סיד גם סותמת מים נקיים ותעלות מים מלוכלכות
בנוסף להפרעת הנוף, אבנית סיד גם סותמת מים נקיים ותעלות מים מלוכלכות.

השרו את ידית המקלחת בדלי של חומץ או תמיסת חומר ניקוי למשך שעתיים לפני ההברשה. ודא שכל החלקים, כולל הראש והחורים, שקועים. אם ידית המקלחת דבוקה לקיר, אפשר להשתמש בשקית ניילון מלאה באותה תמיסה. קשרו את שקית הניילון הזו כך שהנוזל שבתוכו יספוג את ראש המקלחת.

האם שגרת הניקיון שלך השתנתה במהלך המגיפה?

לטיפים נוספים, מצאו את השלבים לניקוי ראש מקלחת בסרטון זה:

כיצד לנקות אריחי קיר לאמבטיה

בזמן ההמתנה לספיגת המקלחת, תוכלו לנקות את רצפת חדר האמבטיה ואת הקירות משאריות של סבון, שמפו, תאי עור מתים, עובש וטחב. השתמש במוצרי ניקוי לאמבטיה הזמינים בסופרמרקטים. יש לרסס על קירות ורצפות, להשאיר למשך 20 דקות עד שעה, ולאחר מכן לשטוף במים נקיים. פעל תמיד לפי הוראות השימוש על אריזת המוצר, לבש כפפות גומי להגנה על העור, ועשה זאת עם דלתות וחלונות חדר האמבטיה פתוחים כדי לאפשר זרימת אוויר. השתמש במברשת שיניים ישנה כדי לצחצח את הרווחים בין אריחי הקיר והרצפות מכיוון שכאן גדלים עובש וטחב לעתים קרובות, וגורמים לריח עבש.

להתגבר על ניקוז סתום

היו מוכנים למכוער בעת ניקוי ניקוז אמבטיה. ללבוש כפפות גומי כדי לאסוף שיער פזור ולזרוק אותו מיד לפח. השתמש במשהו עם גזע כדי להוציא את הלכלוך מצינור הביוב. היזהר בעת ביצוע שלב זה כדי לא לפגוע בצינור. לאחר מכן, שפכו נוזל ניקוי לניקוז כדי להרוס את שאר הלכלוך שאינו מורם. סוג זה של מוצר זמין בסופרמרקטים כפתרון לניקוז סתום. קראו ופעלו לפי ההוראות לשימוש במוצר. השאירו אותו למשך 30 דקות או לפי ההוראות לפני שתשטפו אותו במים.

* ללבוש כפפות גומי

  • להשרות ידיות מקלחת בחומץ לבן להסרת אבנית למשך שעתיים

  • בעת הסרת שאריות סבון, הניחו למוצר הניקוי לעבוד במשך 20 דקות עד שעה לפני שתשטפו אותו.