איך להיפטר מריחות אמבטיה

האסלה וחורי הניקוז בחדר האמבטיה הם המקורות העיקריים לריחות האמבטיה
האסלה וחורי הניקוז בחדר האמבטיה הם המקורות העיקריים לריחות האמבטיה.

האסלה וחורי הניקוז בחדר האמבטיה הם המקורות העיקריים לריחות האמבטיה. למד הרגלים שיכולים לסייע במניעת ריחות בחדר האמבטיה.

אחת הבעיות שמתעוררות לא פעם בחדר האמבטיה היא ריח לא נעים שעלול להתפשט אפילו לחדרי הבית האחרים. סביר מאוד שחדרי אמבטיה מלוכלכים יגרמו לריח חריף, לא רק בגלל הלכלוך הנראה לעין, אלא גם בגלל מיקרואורגניזמים שנמלטים מראיית האדם.

שפיכת נוזל Domestos לתוך חור הניקוז יכולה להתגבר על המקור העיקרי של ריחות אמבטיה. ניקוי כל משטחי האמבטיה עם Vixal יכול להסיר אבנית, טחב ועובש, ובכך למנוע נוכחות של ג'וקים ולבלום את הצמיחה של חיידקים גורמי ריח.

התגברות על ריחות אמבטיה

כדי להתגבר על חדר אמבטיה מסריח, עליך להבין תחילה את הסיבה כדי שתוכל להתמודד איתה בצורה מדויקת יותר. הגורמים לריחות אמבטיה מקובצים למקורות המחוברים למשטח האמבטיה ולחפצים הממוקמים עליו. להלן מספר מקורות נפוצים לריחות אמבטיה:

 • אי שטיפה לאחר מתן שתן. ההרגל של מתן שתן בשירותים ולאחר מכן לשטוף אותה בכמות מספקת של מים יכול לעזור להפחית את הסיכוי לריח של חדר האמבטיה.

 • לאסלה שאינה נשטפת לחלוטין לאחר השימוש יש פוטנציאל למשוך זבובים ולגרום לריח רע. ספק מברשת אסלה כדי לשפשף את קערת האסלה ולשטוף את המברשת לאחר השימוש. דוסטוס בבקבוק מיוחד לאסלה מתאים לשירותי ישיבה וכן לשטיפת מברשות אסלה.

 • קרום סיד על רצפות, קירות, ידיות מקלחת, אמבטיות, כיורים וברזי אמבטיה הוא קן נוח לחיידקים אשר לאורך זמן גם גורם לריח ושינוי צבע.

 • אזוב וטחב שצמחו על פני חדר האמבטיה הפיצו ריח מעופש.

 • ג'וקים השוכנים בחדר האמבטיה פולטים פרומון בעל ריח חזק ולא נעים.

 • ניקוזים הם מקור לריחות לא נעימים שקשה להגיע אליהם אך אסור להתעלם מהם.

 • לצמחים בחדר האמבטיה יש גם פוטנציאל לגרום לריחות לא נעימים. נקו את מאגר המים מתחת לעציץ באופן קבוע. יש לוודא שאין מים עומדים מעל פני הקרקע ובמאגר המים.

האם שגרת הניקיון שלך השתנתה במהלך המגיפה?
הגורמים לריחות אמבטיה מקובצים למקורות המחוברים למשטח האמבטיה ולחפצים הממוקמים עליו
הגורמים לריחות אמבטיה מקובצים למקורות המחוברים למשטח האמבטיה ולחפצים הממוקמים עליו.

השילוב של המקורות הנ"ל יוצר ריח שמפריע מאוד לחוש הריח. ניקוי יסודי של רצפות, קירות, כיורים, ידיות מקלחת, ברזים ואמבטיות עם Vixal מסוגל להיפטר בו-זמנית מאבנית, אזוב ופטריות, כמו גם מלכלוך אחר כדי למנוע נוכחות של ג'וקים וחיידקים. שפכו את ה-Domestos לתוך חורי הניקוז ברצפה ושקועו לפי המינון המומלץ לחיטוי הנקזים.

מסלק ריחות בחדר האמבטיה

המוצרים הנוספים הבאים יכולים לסייע לריחות ריח בחדר האמבטיה, אך אינם הפתרון העיקרי מכיוון שהם מכסים רק ריחות רעים, לא מסירים אותם.

 • קמפור חדר אמבטיה. הניחו כמה זרעי קמפור ספציפיים לחדר האמבטיה על הרצפה, ליד חורי הניקוז וקערת הכיור.

 • מטהר אוויר ארומטי. סוג הניחוח בבקבוק עם כמה מקלות עץ המשתלשלים כלפי מעלה מתאים יותר לחדר האמבטיה.

 • שמן אתרי. שים טיפה על פיסת בד קטנה התלויה במקלחת או השתמש במבער שמנים אתריים בזהירות.

יש אנשים שאוהבים לשים צמחים בחדר האמבטיה. בחרו את סוג הצמח לחדר האמבטיה בעל ריח ניטרלי (ללא ריח כלל). תפקיד הצמח כאן הוא לספוג ריחות ועיבוי בחדר האמבטיה. דרך נוספת להתמודד עם ריחות אמבטיה היא התקנת מאוורר פליטה המחובר לחלק החיצוני של הבית כך שריחות לא נעימים יישאבו החוצה מחדר האמבטיה.

קונספט אמבטיה בריא

אחד הקריטריונים לחדר אמבטיה בריא הוא היעדר ריחות לא נעימים בו. ניתן להשיג זאת על ידי הגבלת החפצים הממוקמים בחדר האמבטיה, סידור הפריסה ותשומת לב למצב הפיזי של חדר האמבטיה עצמו. יותר מדי חפצים וחפצים בחדר האמבטיה גורמים לכך שיותר ויותר חללים צרים אינם בהישג ידם של הידיים ולכן יש סיכוי גבוה יותר להתעלם מהם.

חפצים שאינם נחוצים לרחצה צריכים להיות מאוחסנים במקום יבש ככל האפשר, כמו למשל בארון קיר, ולא רק לשים סביב הכיור או ליד האמבט. ניקוז חלק, מצב רצפת האמבטיה והקירות קובעים גם את איכות התברואה. קל יותר לנקות חדרי אמבטיה יבשים שיש בהם רק אזור רטוב אחד קטן.

 • השתמשו במוצרי ניקוי לאמבטיה כדי להיפטר מבעיית השורש של הריח

 • מוצרי מטהר אוויר מכסים רק ריחות רעים מבלי לחסל את המקור

 • מאווררי פליטה יכולים לעזור לשאוב ריחות רעים ועיבוי מחדר האמבטיה