איך להכין ניחוח ביתי משמנים אתריים?

תמצאו טיפים כיצד להכין ניחוח ביתי של שמן אתרי
במאמר זה, תמצאו טיפים כיצד להכין ניחוח ביתי של שמן אתרי, כיצד לערבב שמנים ומדריך מהיר ליתרונות הבריאותיים של כל שמן אתרי.

אתה לא יודע איך להכין ניחוח ביתי משמן אתרי? כאן תלמדו את רזי שילוב השמנים האתריים, סגולות הריפוי של השמנים והשימושים בהם.

חוש הריח הוא אחד מהחושים האנושיים הרגישים ביותר. ניחוחות יכולים להרגיע, להחיות ולהעלות זיכרונות. במאמר זה, תמצאו טיפים כיצד להכין ניחוח ביתי של שמן אתרי, כיצד לערבב שמנים ומדריך מהיר ליתרונות הבריאותיים של כל שמן אתרי. אצלנו תגלו כמה קל להכין ניחוח לחדר ביתי!

גם הבשמים היפים ביותר לבית לא יחליפו את ניחוח הניקיון. כאשר מנקים את הבית, השתמשו בחומר ניקוי איכותי כמו Cif כדי לגרום לבית להריח רענן.
איך שוטפים את הכלים?

שמנים אתריים: תכונות ריפוי

לבשמים טבעיים לבית יש יתרון על פני מלאכותיים שבנוסף לניחוחות היפים שלהם, יש להם גם סגולות מרפא שתוכלו להשתמש בהן במחלות שונות:

 • להרגעה: שמן גרניום, לבנדר או שמן יסמין
 • לשנת לילה טובה: שמני ערער, לבנדר ותפוז
 • משככי כאבים: שמן אתרי של בזיליקום, לבנדר, אקליפטוס
 • אנטיבקטריאלי: שמן עץ התה, פצ'ולי, ליבנה, שמן ורדים
 • להצטננות: שמני לבנדר, אורן ומיורן
 • לשיפור מצב הרוח: שמני מרווה, תפוז ותימין
 • סיוע במערכת העיכול: שמן אתרי בזיליקום, אשכולית, נענע ואניס
אתה לא יודע איך להכין ניחוח ביתי משמן אתרי
אתה לא יודע איך להכין ניחוח ביתי משמן אתרי?

תכונותיהם של שמנים אתריים נמצאים בשימוש שנים רבות במזרח הרחוק, שם מרוססים במשרדים ניחוחות מעוררי נפש של לימון או אקליפטוס, ובחדרי המתנה ומרפאות מריחים לבנדר מרגיע. עם זאת, כדאי לזכור כי ניחוחות ביתיים, שמנים טבעיים וניחוחות לא יחליפו טיפול מקצועי, לכן יש תמיד להתייעץ עם רופא למחלות קשות יותר או ארוכות טווח.

ניחוח ביתי: עשה זאת בעצמך

מיזוג שמנים אתריים הוא אומנות. איך להכין ניחוח לחדר? לא כל השמנים משתלבים היטב אחד עם השני - בהתחלה אפשר להשתמש במתכונים מוכנים לניחוחות ביתיים. שמנים טבעיים בדרך כלל משתלבים היטב בתוך קבוצת ניחוחות אחת. שמנים מקבוצת הפרחים "אוהבים" עם הדרים, עץ ומזרחיים, והדרים, בתורם, עם צמחים ומזרחיים.

 1. פרחוני: יסמין, גרניום, ילנג ילנג, ורד, לבנדר, נרולי
 2. הדרים: תפוז, ברגמוט, לימון, אשכולית, עשב לימון
 3. צמחי מרפא: רוזמרין, מרווה, אורגנו, טימין, בזיליקום
 4. עץ: אלגום, ארז, אורן, קטורת, מור
 5. מזרחי: קינמון, ג'ינג'ר, ציפורן, אגוז מוסקט, מושק
 6. בוטנים: פצ'ולי, ולריאן, אזוב אלון

קמינים או מפזרים ארומה מתאימים ביותר להפצת ריח של שמן אתרי ברחבי החדר. כאשר יוצקים שמנים לתוך הדיפיוזר, זכרו שהם מאוד מרוכזים ובצורה זו הם יכולים להשפיע לרעה על העור, לכן השתמשו תמיד בכפפות מגן. הרחק שמנים אתריים וכימיקלים אחרים מהישג ידם של ילדים וחיות מחמד.

אתם כבר יודעים איך להכין ניחוח לחדר ביתי ואיך לערבב שמנים. אנו מקווים שהמדריך שלנו ייתן לך השראה ליצור ניחוחות משלך לאירועים שונים.

 • שמנים בעלי ניחוחות חדים ועזים, כגון ציפורן או פצ'ולי, צריכים להוות לא יותר מ-5% מתערובת הניחוח.
 • השמנים הדומיננטיים בהרכב הם אלו בעלי ריח די מובחן. הם יכולים להוות כ-60-80% מהתערובת. אתה יכול להשתמש לבנדר, ורד, יסמין, אורן, גרניום.
 • בערך 15-35% מההרכב צריכים להיות שמנים בעלי ניחוח קל ופחות מתמשך, למשל שמן אשכוליות או תפוזים.