כיצד לנקות דייס קרמיקה ואריחים

מותגים שונים מציעים מוצרי ניקוי לדיס קרמי שנועדו להחזיר את הצבע התוסס של הדיס
מותגים שונים מציעים מוצרי ניקוי לדיס קרמי שנועדו להחזיר את הצבע התוסס של הדיס.

הסיבה למראה אריחי קרמיקה או פורצלן מלוכלכים היא בדרך כלל עובש או טחב בדיס. בדוק כיצד לנקות בין פורצלן לאמבטיה כאן.

אריחי קרמיקה או פורצלן לא רק מייפים את הרצפות והקירות של חדרי אמבטיה ומטבחים, אלא גם מקלים על הניקוי הודות למשטח השטוח, החלק ועמיד במים. ניקוי הדיס חשוב לא פחות מניקוי האריחים מכיוון שהרצפה או הקירות לא ייראו מבריקים לחלוטין ללא דייס נקי. כתמים, טחב או טחב עשויים שלא להיות בולטים באותה מידה על דיס כהה, אבל על דיס לבן או אפור הם יהיו בולטים יותר. בשונה מאריחים, שפשוט מנגבים עם חומר ניקוי לרצפה, יש להבריש את הדיס עם חומר ניקוי מיוחד לקרמיקה. אתה לא צריך להשקיע שעות בניקוי חדר האמבטיה אם אתה יודע את הדרך היעילה.

למד את השלבים להסרת עובש מכל מקום בבית שלך עם סרטון הסבר זה:

הסיבה למראה אריחי קרמיקה או פורצלן מלוכלכים היא בדרך כלל עובש או טחב בדיס
הסיבה למראה אריחי קרמיקה או פורצלן מלוכלכים היא בדרך כלל עובש או טחב בדיס.

מוצרי Carbol יעילים בשמירה על אריחים ודייס בחדר האמבטיה נקיים ומבריקים. השתמש במוצרי ניקוי שתוכננו במיוחד עבור חדרי אמבטיה, כגון Domestos, כדי להבטיח שהקרמיקה או הפורצלן והדייס בחדר האמבטיה שלך נקיים מחיידקים, עובש וטחב.

איזה סוג של מנקה לדיס אני צריך?

האם שגרת הניקיון שלך השתנתה במהלך המגיפה?

מוצרי ניקוי לדיס קרמי הנמכרים בשוק נותנים תוצאות מעולות בצורה מעשית, אך ניתן להשתמש בחומרים גם בבית להכנת חומר ניקוי לדיס יעיל לא פחות. ודא שאתה לא מערבב חומצה קרבולית או אקונומיקה וחומץ שכן התגובה מייצרת גזים רעילים.

 • מותגים שונים מציעים מוצרי ניקוי לדיס קרמי שנועדו להחזיר את הצבע התוסס של הדיס. בחרו במוצרים המכילים מרכיבים אנטי פטרייתיים ואנטי אזוב, במיוחד לניקוי חדרי אמבטיה שהם תמיד לחים ונוטים לעובש.

 • יש אנשים שמשתמשים במוצרים קרבוליים לניקוי הדיס. לדיס לבן או אפור בהיר, חומצה קרבולית המכילה אקונומיקה או חמצן יעילה מאוד. השתמש באקונומיקה בזהירות על ידי ביצוע הוראות השימוש. אין לנקות את הדיס השחור או הכהה עם אקונומיקה, שכן זה רק ידהה את הצבע.

 • אם אתה נרתע משימוש במוצרי קרבולי או אקונומיקה, אתה יכול לערבב חומרי ניקוי לרצפה. הדיס קל לניקוי עם חומרים חומציים וחומרי הלבנה טבעיים. למטרה זו מתאימה תערובת של חומץ וסודה לשתייה.

שלבים לניקוי הדיס

הדרך היעילה ביותר להיפטר מלכלוך וכתמים על הדיס למקסימום היא למרוח או להתיז תכשיר ניקוי ולתת לו לשבת זמן מה כדי שיעבוד ביעילות לפני קרצוף נקי. שלילי עבור המשטח הנוקה. להלן השלבים:

 1. לטאטא את אריחי הרצפה או לנגב את האריחים על הקירות כדי להיפטר מהצטברות אבק.

 2. יש למרוח או לרסס מוצר ניקוי לדיס קרמי כדי לכסות את כל חלקי הדיס. ייתכן שיהיה עליך למרוח או לרסס את חומר הניקוי מספר פעמים עבור לכלוך עיקש. אתה לא צריך להשתמש במוצר זה על משטחי חרסינה או קרמיקה, רק לאורך הרווחים בין האריחים.

 3. השאר אותו למשך כ-30 דקות. זה מספיק זמן כדי לרכך את הכתם כך שיתקלף בקלות.

 4. השתמש במברשת בעלת זיפים רכים כדי לקרצף את הדיס. חנויות לחומרי בניין מוכרות מברשות לדיס מיוחדות או שתוכלו להשתמש במברשת שיניים ישנה כשהזיפים עדיין עומדים.

 5. שטפו את הרצפה או הקיר במים נקיים ולאחר מכן יבשו. עבור כתמים עקשניים, ייתכן שיהיה עליך לחזור על התהליך לעיל עד לקבלת תוצאות טובות יותר.

עצות לניקוי אריחים

יש להבריש את הדיס עם חומר ניקוי מיוחד לקרמיקה
בשונה מאריחים, שפשוט מנגבים בעזרת חומר ניקוי לרצפה, יש להבריש את הדיס עם חומר ניקוי מיוחד לקרמיקה.

בעצם תהליך ניקוי האריחים דומה לניקוי הדיס. מוצרי ניקוי אריחים נמכרים באופן נרחב בחנויות. אתה יכול גם להכין בעצמך על ידי ערבוב אבקת סודה לשתייה ומים. אם האריחים בבית שלכם הם משיש, עדיף להשתמש בסבון כלים עדין או בחומר ניקוי מיוחד לשיש ולהימנע ממרכיבים חומציים כמו חומץ. למעט כתמים מאוד עקשניים, אין צורך לשפשף את המרצפות חזק מדי. מטלית רחצה עשויה להיות יעילה מספיק.

כיצד לנקות פורצלן לאמבטיה

ניקוי פורצלן לאמבטיה הוא לפעמים מגעיל, במיוחד כאשר מתמודדים עם עובש או טחב מסריח. לבשו כפפות גומי ומסכה המכסה את האף כדי שלא תצטרכו לבוא במגע ישיר עם עובש וטחב ואל תריחו את הריח. אריחי אמבטיה, במיוחד ליד האמבט ובאזור המקלחת, מועדים לעובש וטחב. חומץ לבן מצוין להתמודדות עם עובש, אבל אין שום דבר רע בחיפוש אחר מוצר לניקוי רצפות המכיל חומרים המונעים עובש וטחב לצמוח. אתה צריך לנקות אותו באופן קבוע כדי שהחומר הזה יהרוג עובש וטחב לשורשים.

שמירה על ניקיון האריחים והדייס

הפוך את ניקוי האריחים והדייס לחלק מלוח הזמנים הרגיל של הניקוי שלך כדי להאט את תהליך שינוי צבע הדיס. טאטוא וניגוב רצפות וניגוב קירות רעפים פעם בשבוע הם דרכים פשוטות אך מועילות למנוע הצטברות לכלוך. אתה יכול גם להשתמש במנקה אדים באופן קבוע כדי להסיר לכלוך מהדייס ולהרוג חיידקים. כמו כן, הקפד לנגב כל דליפה או טפטוף בהקדם האפשרי כדי למנוע מהכתם להתייבש.

 • טיפול באריחים ובדייס מאט באופן קבוע את תהליך שינוי הצבע ומונע צמיחת עובש

 • מוצרי ניקוי המכילים אקונומיקה, כמו דומסטוס, יעילים בניקוי אריחים לבנים ודייס לפי הוראות השימוש על אריזת המוצר.

 • מברשת שיניים ישנה היא כלי רב תכליתי, כולל לקרצוף הדיס