סוגי מטאטאים: הטוב ביותר עבור הבית שלך

ההבדל הגדול בין ניקוי מטאטאים הוא הזיפים – המטאטאים הנפוצים ביותר יכולים להיות בעלי זיפים רכים או חזקים
ההבדל הגדול בין ניקוי מטאטאים הוא הזיפים – המטאטאים הנפוצים ביותר יכולים להיות בעלי זיפים רכים או חזקים.

האם אתם יודעים אילו סוגי מטאטאים מתאימים לרצפת הבית שלכם? במאמר זה תמצאו בין היתר את היתרונות של מטאטא חשמלי.

טאטוא הרצפה היא משימה שצריך לעשות באופן קבוע כדי לשמור על הבית נקי מאבק ולכלוך. כדי להקל, ישנם מספר סוגים של מטאטאים, המיוצרים במיוחד כדי להגיב למאפיינים של כל קומה. בחירת הדגם המתאים ביותר לרצפת ביתכם תעזור לכם לטאטא משטחים טוב יותר, לנקות בפחות זמן.

ההבדל הגדול בין ניקוי מטאטאים הוא הזיפים – המטאטאים הנפוצים ביותר יכולים להיות בעלי זיפים רכים או חזקים. אבל, נכון להיום השוק מציע אפשרויות נוספות כמו המטאטא החשמלי, המגב ודגם עם מנגנון יניקה, מעין מטאטא שואב אבק.

Google יכולה לעזור לך לבחור את המטאטא המתאים לניקוי הבית שלך. להחזיק מטאטא לחוץ ועוד אחד לפנים הבית זו העצה הראשונה!

ניקיון הבית קל ומהיר יותר כאשר אנו משתמשים בכלים ובמוצרים הנכונים. אז בחרו את המטאטא המתאים לרצפות הבית שלכם - אחד לחוץ ואחד לפנים.

סוגי מטאטאים: פנים הבית

כדי לטאטא את הבית מבפנים, האידיאל הוא להשתמש במטאטא רגיל עם זיפים עדינים ורכים. אבל, יש גם דגמים מודרניים אחרים שאתה יכול לבחור בהם.

  • מטאטא פרווה סינטטית

יש לו זיפים קצרים ורכים והוא מתאים לרצפות עץ, פורצלן ולמינציה. לחלק מהדגמים מהסוג הזה יש מברשת מלוכסנת, שעוזרת לטאטא את פינות הבית.

  • מטאטא חשמלי
סוגי מטאטאים: חוץ הבית
סוגי מטאטאים: חוץ הבית.

יש לו ארבע מברשות מסתובבות, שגורפות את הלכלוך לתוך מאגר. ניתן להשתמש בו על כל סוגי הריצוף, כולל עץ, קרמיקה ושטיח. הידית מתכופפת ומסתובבת על הציר, מה שמאפשר לטאטא ללא כל בעיה את הלכלוך מתחת לרהיטים. זה עובד באופן אלחוטי, בעל סוללה נטענת.

  • מטאטא - שואב אבק

כפי שהשם מרמז, מטאטא זה דומה לוואקום. זה יכול לשמש גם על רצפות עץ וקרמיקה כמו גם שטיחים. הוא פועל כמו שואב אבק המקושר למטאטא, כאשר כל הלכלוך נסחף ונשאב למאגר - אותו יש לרוקן לאחר הניקוי. הוא נטען ועובד באופן אלחוטי.

  • מגב מטאטא

מדובר במגב בעל בסיס עגול, שניתן להשתמש בו לאחר המטאטא הרגיל, להסרת הלכלוך שנותר ולסיים את ניקוי הרצפה. חלק מהדגמים מסוג זה כוללים גם דלי ומנגנון סחיטה – המפחית את עודפי הנוזלים על המברשת לפני השימוש בה לקרצוף הרצפה. זה יעיל בניקוי מתחת לרהיטים.

  • מטאטא עם בד

מטאטא זה דומה למטאטא המגב אך מתאים לניקוי אבק בלבד. מלבני ועם מטלית מיקרופייבר, פרקטי ויעיל לאסוף את כל חלקיקי האבק על רצפות פנימיות. לאחר שימוש מסוים, ניתן לכבס את הבד או להחליף בחדש.

מבין סוגי המטאטאים השונים, בחרו את המתאים ביותר לביתכם, על מנת להגן על רצפות מפני שריטות וכתמים ולשמור תמיד על נקיון ובוהק.

סוגי מטאטאים: חוץ הבית

  • מטאטא ניילון

יש לו זיפים ארוכים ונוקשים יותר מפרווה סינתטית. הוא מתאים לניקוי רצפות כפריות כגון ריצוף אריחים או אבן. מכיוון שהוא עמיד יותר, ניתן להשתמש בו גם לקרצוף משטחים. לחלק מהדגמים מסוג זה יש זיפים מלוכסנים, מה שמקל על ניקוי כל הפינות.

ניקוי טוב של רצפת הבית תלוי בסוג המטאטא שתבחרו. השתמש בתבניות המתאימות לחומר של כל משטח - זה חוסך זמן ושומר על ניקיון הבית שלך. בנוסף לשימוש במטאטא הנכון, יש גם את חפירה בהישג יד כדי לאסוף את הלכלוך לאחר הטאטוא.