ניקיון בית: אסטרטגיות לניקוי אביב

ניקיון בתים: ארגנו מראש "ניקיון אביב"
ניקיון בתים: ארגנו מראש "ניקיון אביב".

רוצים לארגן ולהזמין את הדברים שצברתם במהלך השנה? בדוק את הטיפים המעשיים כדי לפנות מקום ולדעת איך לנקות את הבית.

באופן כללי, עם בוא האביב אנו מרגישים מחודשים, בעלי מוטיבציה ועם יותר אנרגיה. מזג האוויר נעים יותר, השמים בהירים, הקיץ מתקרב ויש לנו תחושה של עידן חדש. ואיזו דרך טובה יותר להתחיל שלב חדש מאשר עם בית נקי ומסודר. במאמר זה נסביר כיצד לנצל את החשק והאנרגיה שהאביב נותן לכם לעשות ניקיון בית עמוק.

כדי לבצע משימת ניקוי אביב בצורה יעילה, יש צורך במוצרי ניקוי איכותיים (כגון מוצרים מקווי Cif ו- Vim) וציוד בטיחות הולם כגון כפפות גומי. אנו ממליצים לקרוא את ההוראות על תווית המוצר ולבצע בדיקה באזור קטן ולא בולט.

ניקיון בתים: ארגנו מראש "ניקיון אביב".

אם אינכם מתכננים ניקיון בית שנתי, אתם עלולים בסופו של דבר לעשות הרבה פחות ממה שהתכוונתם, והתוצאות לא יהיו זהות. כדי לארגן מחדש ולנקות את הבית בשלמותו, צריך לתכנן דברים היטב, במיוחד אם לא רוצים לשכוח כלום:

 1. הגדירו את היום שבו אתם הולכים להתחיל לנקות את הבית. תכננו הכל כמה שבועות מראש. ככל שתחליטו מוקדם יותר מתי אתם רוצים להתחיל לנקות, כך ייטב, כך תוודאו שלא תסתבכו בהתחייבויות או פעילויות אחרות.
 2. הרכיבו תוכנית ניקיון הבית. רשמו רשימת מטלות יומית מפורטת (לדוגמה: יום רביעי אחר הצהריים: ניקוי עמוק של חדר האמבטיה והמקלחת) ופרסמו אותה במקום בולט בבית. אם תתארגנו כך, יהיה קשה יותר להימנע מניקוי!
 3. קח מלאי מלא של מוצרי הניקוי וכלי העבודה שלך. שבוע לפני שמתחילים, חשבו על כל מה שתצטרכו כדי להחזיר את הסביבות שלכם למצב אופטימלי. אם נגמר לך המוצר, זה הזמן ללכת לקנות עוד. החלפתי כפפות, סמרטוטים, ספוגים ושקיות אשפה. למותג Cif יש את רוב המוצרים להשלמת ניקיון הבית שלך.
 4. ערכו רשימה של יעדי ניקיון האביב שלכם. תחשוב על מה אתה רוצה לתת עדיפות השנה. מהן המטרות העיקריות שלך לניקוי זה? נגמר המקום לספרים חדשים? אז אחת המטרות שלך צריכה להיות לפנות מקום לספרים חדשים. אם אתם חושבים שהבית שלכם מסודר יחסית, אבל חדר האמבטיה שלכם בלאגן, מטרה נוספת שלכם יכולה להיות, למשל, לבצע ניקוי עמוק של האריחים במקלחת.

טיפים לניקיון הבית: איך לפנות מקום

לארגן מחדש את החדרים ולסדר אותם לפני שמתחילים לנקות את הבית הוא רעיון טוב, שכן אבק ולכלוך מתפשטים בהכרח כאשר מעבירים דברים ממקום למקום. הדרך הטובה ביותר לארגן את מה שצברת וערמת שם (ואגב, להיפטר ממה שכבר השלים מחזור) היא לסווג הכל בשלוש תיבות:

 1. ארגן את החפצים השונים שלך ב-3 תיבות: "שמור", "בטל" ו"מתלבט".
 2. מצא מקום טוב עבור הדברים שאתה רוצה לשמור.
 3. מה שאתה כבר לא רוצה, תרמו אותו, מכור אותו באינטרנט או ממחזר אותו. תרומה היא מוטיבציה נהדרת להיפטר מדברים בעלי ערך סנטימנטלי גדול יותר, כי אתה יודע שמי שצריך את זה הולך להשתמש בדברים האלה שערמתם.
 4. שמרו למשך 6 חודשים את הקופסה שיש בה את הדברים שהותירו אתכם בחוסר החלטיות. אם בזמן הזה אתה מוציא משהו ממה שאחסנת שם, בוודאי שזה משהו שאתה צריך. אם אפילו לא תפתחו את הקופסה במהלך ששת החודשים, תרמו הכל בפנים.
ניקוי אביב יכול להיות מאוד קל ומרענן
אם אתם מארגנים את עצמכם היטב, ניקוי אביב יכול להיות מאוד קל ומרענן!

חלק מהאובייקטים טעונים רגשית: לפעמים אנחנו לא רוצים להיפטר מדברים שנראים חסרי תועלת כי הם מזכירים לנו משהו. נסו לזהות את החפצים איתם יש לכם קשרים רגשיים כדי שהניקיון יהיה ממש מרענן.

טיפים לניקיון הבית באביב: עשה הכל מתוכנן

לוח השנה שלנו לא תמיד נותן לנו מספיק זמן לניקיון בית שנתי בבת אחת. לכן, לפעמים נצטרך לחלק כמה מפגשי ניקוי עמוק קצרים במהלך החודש. אם אינך יכול להקדיש כמה ימים שלמים לניקיון האביב השנתי שלך, חלק את המשימות: תחילה לסדר, ואז לנקות חדר אחד או שניים בכל פעם.

זכור לשמור את כל החדרים מאווררים היטב. בעת שימוש במוצרי ניקוי, הקפד לקרוא ולעקוב אחר ההנחיות וההמלצות על התווית ולהגן על הבגדים והידיים שלך. אנחנו גם מציעים שאם אתם משתמשים במוצר שאתם לא מכירים, תחילה תעשו בדיקה על חלק קטן מהמשטח שאתם צריכים לנקות.

אם אתם מארגנים את עצמכם היטב, ניקוי אביב יכול להיות מאוד קל ומרענן!

 • ארגן ניקיון אביב עם רשימת פעילויות.
 • זכור שזה לא חשוב לעשות את כל שיעורי הבית שלך ביום או יומיים. עם זאת, אנו מציעים להשלים משימות קטנות במהלך החודש.
 • הזמינו לפני שמתחילים לנקות את הבית.