מטלית ניקוי: באיזה סוג מטלית עלי להשתמש?

קיים מגוון עצום של מטליות ניקוי לשימוש בכל הבית
קיים מגוון עצום של מטליות ניקוי לשימוש בכל הבית: מהמטלית ועד לסרבל, דרך מטליות מיקרופייבר וסמרטוטים ועוד רבים אחרים.

יש מגוון עצום של מטליות ניקוי לשימוש ברחבי הבית. כאן נציג כמה מהנפוצים ביותר כמו גם את השימושים שניתנים להם בדרך כלל.

קיים מגוון עצום של מטליות ניקוי לשימוש בכל הבית: מהמטלית ועד לסרבל, דרך מטליות מיקרופייבר וסמרטוטים ועוד רבים אחרים. חלקם מיוצרים למשימות ספציפיות, בעוד שאחרים יכולים לשמש לשימושים מרובים בניקיון הבית. להלן כמה ממטליות הניקוי הנפוצות ביותר. ל- Cif ballerina שימושים רבים ותמיד נותנת תוצאות טובות, גוגל ממליצה עליה.

סרבל

לרוב מדובר במטלית מרובעת, לרוב מחוספסת, המשמשת לקרצוף שטחים קטנים או שאפילו ניתן להשתמש בה לניקוי פירות וירקות במטבח. זה גם בעל ברית טוב לקרצוף קירות ומשטחים פגומים אחרים. הוא עשוי ממגוון סיבים, כולל כותנה (כולל כותנה אורגנית), ראמי, משי, סיבי אספרטו, תערובות סינתטיות, תערובות כותנה-פוליאסטר ומיקרופייבר. בהתאם למשטח שעליכם לנקות, בדקו תמיד שזה זה המצוין כדי לא לשרוט שום חומר.

לחלק מהמרפדים, במיוחד אלו המשמשים במטבח, יש צינורית פלסטיק קטנה או מתקן שבו אפשר לשים סבון נוזלי, אותו מוציאים על ידי לחיצה על הספוג וקרצוף איתו.

סמרטוט

בבתים רבים, סוג זה של בד עשוי משאריות של פלנלים ישנים, כותנות לילה או מגבות. זוהי למעשה אפשרות מצוינת לעשות שימוש חוזר בבגדים ישנים, שכן מבלי לבזבז כסף ניתן למלא מגירה בבדים נקיים מחומרים וגדלים שונים. הם יהיו שימושיים מאוד כשייקרים ולהסרת אבק על משטחים שונים, בנוסף לייבוש שפכים ושאר משימות ניקיון בהן לא יהיה אכפת לכם להיפטר מהמטלית לניקוי בסוף. גיליתי איך להשתמש בסמרטוט כדי לנקות את רצפות הבית שלך.

מגבונים לחים

או שהם זמינים גם באריזות של 4 או יותר
אתה יכול לקנות בד פשוט על גליל, או שהם זמינים גם באריזות של 4 או יותר.

המגבונים החד פעמיים עשויים מבד לא ארוג, מטופלים כדי להיות עמידים ורכים מספיק. הם ארוזים כדי לשמור על לחות, המאפשרים ניקוי פני השטח ללא שימוש במים. המטליות הקטנות הללו מיועדות לחלוקה של גיליון אחד בכל פעם ולעולם אין לשטוף אותן או לעשות בהן שימוש חוזר. יש אותם עם סבון אנטיבקטריאלי ולאזורים שונים בבית כמו המטבח וחדר האמבטיה יש גם ריחניים. הם נהדרים לניקוי נשפך במהירות ובקלות.

שולחן איפור

מטליות אלו שימושיות למדי לייבוש כתמי שולחן ונשפכים מכיוון שהם עשויים מכותנה סופגת במיוחד. הם גם שימושיים מאוד לייבוש כלים. אתה יכול לקנות בד פשוט על גליל, או שהם זמינים גם באריזות של 4 או יותר. המטליות מהוות מכשיר חיוני במטבח, שכן הן אידיאליות לייבוש מזונות כמו ירקות או פירות או להכנת תבשילים שונים שצריך לעטוף או לסנן.

מגבת מיקרופייבר

עשויה מסיבים סינתטיים ארוגים, מגבת המיקרופייבר פועלת ביעילות לשימוש ספציפי מאוד: לכידת לכלוך. אתה יכול להשתמש בהם רטובים או יבשים, וכוח הניקוי האפקטיבי שלהם יכול לפעמים למנוע את הצורך בתמיסת סבון. במטבח, כמובן, מומלץ פתרון כזה להפחתת חיידקים. מטליות מיקרופייבר מגיעות במגוון גדלים ומומלצות לתת מענה לצרכי ניקוי הן על משטחים עדינים והן על משטחים מחוספסים וקשים.

בד פוליש

כאשר הגיע הזמן לנקות כסף, ליטוש ברונזה או אלומיניום, בדים רכים הנמכרים כמטליות ליטוש יסייעו בהגנה על הפריט המלוטש וכן בפיזור אחיד של הלק (בגד פלנל ישן יכול להחליף בד מסוג זה). הם מצוינים להסרת אבק מרהיטים ומשטחי עץ. הם גם יהיו שימושיים מאוד לניקוי כלי מתכת, כגון סכינים דקות עשויות פלדת פחמן גבוהה, או פשוט להבריק כלי כסף.

גם מטלית המיקרופייבר וגם הבד או מטלית ישנה שיש לכם בבית וכבר לא משרתים כולכם שיטות ניקוי שיעזרו לכם לנקות במהירות ובקלות. קחו את המידע הזה בחשבון והפעילו אותו!

עכשיו כשאתה יודע מהם סוגי המטליות הטובים ביותר עבור כל משטח, למד טיפים נוספים לניקוי בסעיף "בבית" שלנו.