כיצד להסיר כתמי שעווה מבגדים, רהיטים ושטיחים?

השתמש במגהץ על אש נמוכה-בינונית כדי להמיס מחדש ולהסיר שעווה עודפת
אם סוג הבד של הבגד שלך מאפשר זאת (קרא את התווית המצורפת), השתמש במגהץ על אש נמוכה-בינונית כדי להמיס מחדש ולהסיר שעווה עודפת.

הנרות אלוהיים, אבל כשהם נמסים, הם יכולים להכתים כל משטח. בדוק כאן טיפים כיצד להסיר כתמי שעווה ולהתראות לבעיה.

מי לא אוהב ליהנות מארוחת ערב טעימה לאור נרות? עם זאת, הרומנטיקה יכולה להמיס כמו שעווה עצמה אם נראה אותה מתפשטת על הבגדים, הרהיטים או השטיחים שלנו. למרבה המזל, עם המדריך הזה לא יהיו לכם בעיות לדעת כיצד להסיר שעווה ממקומות לא רצויים. המשיכו לקרוא וגלו עוד!

אל תעשו את הטעות הנפוצה של לנסות להסיר את השעווה כשהיא עדיין חמה. אתה רק הולך לגרום לזה להתפשט ולהחדיר יותר לתוך הבד. תמיד חכו שהוא יתקרר קודם.

איך מנקים שעווה שנשפכה על רהיטים?

כיצד להסיר כתמי שעוות נרות מהשטיחים
כיצד להסיר כתמי שעוות נרות מהשטיחים?

גם אם אתם חושבים שיש לכם רעיון כיצד להסיר שעווה מרהיט, שימו לב להמלצות שלנו. אתה הולך לראות איך הם יעזרו לך לשפר את התוצאות:

 1. לפני שתתחיל, עיין במדריך ההמלצות של יצרן הרהיטים שלך, שכן אתה יכול למצוא עצות לגבי טכניקות ניקוי ספציפיות לחומר זה. אותו דבר עבור כל מוצר שאתה רוצה להשתמש בו.
 2. ברגע שכתם השעווה התייבש, הסר אותו. כך תמנעו מהצבע שלו לעבור לרהיט.
 3. בחרו את שיטת הניקוי המתאימה ביותר למשטח שאתם צריכים לנקות.
 4. השתמש בפריט קהה, כגון כרטיס בנק, כדי לגרד בעדינות את השעווה. לעולם אל תשתמש בספוגי כביסה או בווירולנות מכיוון שהתרופה עלולה להיות גרועה יותר מהמחלה!
 5. ניתן להפעיל מעט חום בעקיפין עם מייבש שיער בעוצמה נמוכה או בינונית; כך מרככים את השעווה לאט וניתן להסיר אותה ביתר קלות. זכור שאם אתה משתמש בו בטמפרטורה גבוהה או ישירות על הכתם, אתה יכול לגרום נזק לחומרים מסוימים כגון עץ לכה או פלסטיק, בין היתר.
 6. הסר את כל השעווה שנותרה עם חומר ניקוי טוב כמו אחד מקו Cif ומטלית מיקרופייבר נקייה. זכרו לקרוא תמיד את הוראות השימוש של כל מוצר שתבחרו כדי שהחומרים יישארו מטופלים היטב.

כיצד להסיר כתמי שעוות נרות מהשטיחים?

עכשיו כשאתם יודעים לנקות שעווה מרהיטים, הגיע הזמן שנפנה לשטיחים. אנו מציעים טכניקה שימושית שתעזור לך גם להסיר שעווה מריפודים אחרים.

 1. כפי שציינו בטיפ הקודם, גרדו את עודפי השעווה המיובשת מהכתם בעזרת חפץ קהה. כרטיסי בנק עובדים היטב במקרים אלה.
 2. הניחו על הכתם מטלית נקייה, יבשה ולבנה והעבירו מעליו מגהץ בחום נמוך עד בינוני. הסר אותו לאחר מספר שניות כדי לראות אם השעווה המומסת נספגת בבד.
 3. אם נותרו עודפי שעווה, העבר את הבד לאזור נקי ויבש והמשיכו לגהץ עד שאין יותר שעווה גלויה על הבד.
 4. סיים את התהליך על ידי ניקוי האזור הפגוע של השטיח עם מוצר מסחרי מיוחד. אל תשכח לקרוא תחילה את ההוראות.

כיצד להסיר שעוות נרות מהבגדים?

לעתים קרובות אנו תוהים כיצד להוציא כתמי שעווה מבגדים מבלי להבין שזה למעשה תהליך הרבה יותר קל ממה שאנו מניחים. אנחנו רק צריכים לעקוב אחר השלבים להסרה ולבעיית שלום!

 1. לפני שתתחיל, וודא שאתה קורא את ההוראות על תווית הבגד שלך הן לכביסה והן לגיהוץ. אם הבגד שלך עדין, עשוי מבדים טבעיים כגון צמר או משי, או אם התווית שלו ממליצה על ניקוי יבש, התייעץ עם איש מקצוע ניקוי.
 2. לאחר שהשעווה התקררה, יש לגרד אותה כמה שיותר מבלי להפעיל לחץ רב מדי על סיבי הבד.
 3. אם סוג הבד של הבגד שלך מאפשר זאת (קרא את התווית המצורפת), השתמש במגהץ על אש נמוכה-בינונית כדי להמיס מחדש ולהסיר שעווה עודפת. הניחו מטלית נקייה, יבשה ולבנה בין הבגד למגהץ כדי לספוג את השעווה המומסת.
 4. לאחר מכן, יש למרוח סבון כביסה נוזלי, כמו אחד מקו Ala, ישירות על האזור המוכתם ולהשרות את הבגד בתמיסה של מים וסבון כביסה למשך שעה (ניתן לבדוק את הטמפרטורה המומלצת על התווית).
 5. לבסוף, שטפו את הבגד כפי שאתם עושים בדרך כלל. כשתסיים, הכתם צריך להיות רק זיכרון.
 • לאחר שהשעווה התקררה, נסו לטפל בכתם בהקדם האפשרי.
 • עם פריט קהה, מגרדים את עודפי השעווה עד להסרה. אתה יכול להשתמש בקצה של כרטיס בנק, למשל.
 • בחר את השיטה הנכונה להסרת הכתם בהתאם למשטח עליו הוא נמצא.
 • החל חום בעדינות כדי להמיס מחדש את השעווה.
 • סיים את התהליך עם ניקוי כללי של האזור הפגוע.