היזהרו, 5 סכנות מאחורי ספוגים מלוכלכים לשטיפת כלים

החל מדברים פשוטים כמו שמירה על ספוג שטיפת הכלים שלך נקי מחיידקים
החל מדברים פשוטים כמו שמירה על ספוג שטיפת הכלים שלך נקי מחיידקים, בריאות המשפחה שלך תהיה מוגנת ומתוחזקת יותר!

לבריאות המשפחה, כמובן שניקיון הבית הוא דבר חשוב שיש לקחת בחשבון. זה לא יוצא דופן בכל הנוגע לניקיון המטבח, שהוא המקום העיקרי להכנת האוכל האהוב על המשפחה האהובה שלכם.

לבריאות המשפחה, כמובן שניקיון הבית הוא דבר חשוב שיש לקחת בחשבון. זה לא יוצא דופן בכל הנוגע לניקיון המטבח, שהוא המקום העיקרי להכנת האוכל האהוב על המשפחה האהובה שלכם. עם זאת, כאשר מנקים את המטבח, ישנו מרכיב אחד שלעיתים קרובות הניקיון שלו אינו מורגש, והוא ההיגיינה של ספוגים לשטיפת כלים. למעשה, ספוג שטיפת הכלים הוא אחד מכלי הניקוי המשמשים לעתים קרובות מדי יום. אם אתם מתרשלים לשמור עליו נקי, ספוגים לשטיפת כלים יכולים למעשה להיות מקור למחלות שמסכנות את בריאות המשפחה שלכם, אתם יודעים. הסיבה לכך היא שספוגיות שטיפת כלים לרוב לחות, מה שהופך אותם למקום המושלם להתרבות של חיידקים שונים.

למעשה, מחקר שנערך באוניברסיטת אריזונה, ארצות הברית מצא כי ישנם כ-10 מיליון חיידקים שחיים בכל סנטימטר מרובע של ספוג מטבח. במילים אחרות, כמות החיידקים על ספוג שטיפת כלים אינה שונה בהרבה מזו שחיה בשירותים שלכם. לכן חשוב לשמור על ספוג שטיפת הכלים שלך נקי כדי למנוע מהמשפחה שלך להיות מזוהמת בחיידקים מזיקים. הנה כמה מהסכנות הבריאותיות שעלולות להסתתר אם תזניחו לשמור על ספוג שטיפת הכלים נקי.

1. הרעלת מזון

הסיבה לכך היא שספוגיות שטיפת כלים לרוב לחות
הסיבה לכך היא שספוגיות שטיפת כלים לרוב לחות, מה שהופך אותם למקום המושלם להתרבות של חיידקים שונים.

מכיוון שהם משמשים לשטיפת סכו"ם, ספוגים לשטיפת כלים לרוב לחים. אחד מהתנאים הללו יכול לעורר את הצמיחה של חיידקי קוליפורם. למעשה, ההערכה היא שכ-75% מהספוגים לשטיפת הכלים מזוהמים בחיידקים מסוג זה. אם הספוג נשאר מלוכלך, התפשטות חיידקי קוליפורם עלולה לעורר הרעלה והפרעות עיכול. דיווח מהניו יורק טיימס, כ-76 מיליון מקרים של הרעלת מזון מופעלים גם על ידי התפשטות חיידקים דרך ספוגים לשטיפת כלים.

2. קדחת טיפוס

האם שגרת הניקיון שלך השתנתה במהלך המגיפה?

קדחת הטיפוס, או הידועה בכינויה טיפוס, יכולה להיות גם סכנה בריאותית נוספת שאורבת אם לא שמים לב לניקיון ספוג שטיפת הכלים. קדחת הטיפוס עצמה היא מחלה הנגרמת על ידי חיידק סלמונלה, ומופיעה בדרך כלל עקב זיהום של מזון או משקה מלוכלכים. בעקיפין, אם ספוגית הכלים אינה היגיינית, גם כלי האכילה יהיו מזוהמים בחיידקים ויגרמו לקדחת הטיפוס.

3. מחלת כולרה

בהשוואה לשירותים, ספוגים לשטיפת כלים נחשבים לבעלי מספר גבוה בהרבה של חיידקים. בהתבסס על עובדה זו, נערכו מספר מחקרים לבדיקת מצבם של ספוגים משומשים לשטיפת כלים. כתוצאה מכך, מחקר מוכיח כי ספוגי כביסה משומשים רגישים גם למגורים בחיידקים הגורמים לכולרה. יש לציין, כולרה היא מחלה הנגרמת על ידי החיידק Vibrio cholerae. בדיוק כמו טיפוס, מחלה זו מופיעה בדרך כלל עקב מזון או משקה המזוהמים בחיידקים. ספוגים מלוכלכים לשטיפת כלים עלולים להפיץ חיידקים הגורמים לכולרה על הסכו"ם, ולזהם את האוכל שאתם אוכלים.

4. הפרעות במערכת העיכול

אם אתה או בן משפחה סובלים משלשול למרות שאתה מרגיש שאתה לא אוכל מזון ברשלנות, יכול להיות שספוגית הכלים המלוכלכת שבה אתה משתמש היא הסיבה. בנוסף לחלק מהחיידקים שהוזכרו לעיל, ספוגי כביסה שאינם נשמרים נקיים רגישים גם לגידול של חיידקי Escherichia coli. כידוע, חיידקי E.coli נמצאים לרוב החיים במקומות לחים, כולל ספוגים לשטיפת כלים. סוג זה של זיהום חיידקי עלול לגרום להפרעות עיכול כגון שלשולים.

5. תסמונת גיליין ברה

לכן חשוב לשמור על ספוג שטיפת הכלים שלך נקי כדי למנוע מהמשפחה שלך להיות מזוהמת בחיידקים מזיקים
לכן חשוב לשמור על ספוג שטיפת הכלים שלך נקי כדי למנוע מהמשפחה שלך להיות מזוהמת בחיידקים מזיקים.

סוג נוסף של חיידקים שנמצא בדרך כלל גם בספוגים לשטיפת כלים הוא החיידק קמפילובקטר, שעלול לגרום לתסמונת גיליין-באר. לדברי מיקרוביולוג בריטי, פרופסור יו פנינגטון, חיידקי קמפילובקטר נפוצים למדי בספוגים למטבח. אם לא מטופלים באופן מיידי, תסמונת Guillain-Barre אשר תוקפת את מערכת העצבים עלולה גם היא לגרום לשיתוק ולהיחלשות של מערכת הגפיים.

כדי להימנע מעצמך וממשפחתך מהסכנות הבריאותיות הללו, אין שום דבר רע בלנקוט בצעדי מניעה על ידי שמירה תמיד על ניקיון ספוגי הכלים המשמשים מדי יום. ישנן דרכים רבות לשמור על ניקיון ספוג הכלים, אחת מהן היא חימום הספוג במיקרוגל בטמפרטורה גבוהה למשך כשתי דקות. זה שימושי כדי להרוג חיידקים שעלולים לחיות עליו. שינוי הרגל של אחסון ספוגים באמבט סבון הכביסה יכול להיעשות גם כדי להפחית את הלחות ולמנוע מהספוג להידבק בחיידקים. במקום זאת, מומלץ לאחסן את הספוג במקום יבש ובכלי סגור.

כביסה עם סבון כלים שנועד גם הוא להיות מסוגל לשמור על ספוגים נקיים, כמו אור שמש היגייני + אנטי בקטריאלי יכול להיות גם אפשרות נוספת. עם תכולת תמצית ליים אמיתית ופורמולה אנטיבקטריאלית, סבון כלים זה לא רק יעיל בהסרת שומן על סכו"ם, אלא גם יכול למנוע צמיחת חיידקים על הספוג הרבה יותר טוב מסבון כלים רגיל. החל מדברים פשוטים כמו שמירה על ספוג שטיפת הכלים שלך נקי מחיידקים, בריאות המשפחה שלך תהיה מוגנת ומתוחזקת יותר!