כיצד למנוע מחלות הנגרמות על ידי חיידקים

כמו גם הרגלי ההיגיינה של בני הבית מסייעים במניעת מחלות הנגרמות מזיהומים חיידקיים
ניקיון המטבח והאמבטיה, כמו גם הרגלי ההיגיינה של בני הבית מסייעים במניעת מחלות הנגרמות מזיהומים חיידקיים.

חיידקים נמצאים בכל מקום בבית, אבל מקומות מסוימים נוטים יותר להוות כר גידול לחיידקים. מצא עצות למניעת מחלות חיידקיות במאמר זה.

ניקיון הבית על בסיס קבוע לא רק הופך את הבית לנוח למגורים, אלא מה שחשוב יותר הוא למגר חיידקים מזיקים, כלומר חיידקים הגורמים למחלות. חדרי אמבטיה ומטבחים הם שני המקומות המתויירים ביותר בבית ולרוב הם לחים. תנאים אלה הם אידיאליים עבור חיידקים ולכן אתה צריך להקדיש זמן כדי לשמור על שני המקומות נקיים.

תעדוף ניקוי המקומות הנפוצים ביותר שבהם מתחבאים חיידקים בביתך על בסיס קבוע. ניקיון המטבח והאמבטיה, כמו גם הרגלי ההיגיינה של בני הבית מסייעים במניעת מחלות הנגרמות מזיהומים חיידקיים.

חיידקים הגורמים למחלות בבני אדם

חיידקים נמצאים בכל מקום בבית
חיידקים נמצאים בכל מקום בבית, אבל מקומות מסוימים נוטים יותר להוות כר גידול לחיידקים.

אחד החיידקים שגורמי המחלה הנפוצים ביותר בבית הוא סלמונלה. סוג זה של חיידקים ניתן למצוא במוצרים גולמיים מן החי. לכן, שימו לב היטב בעת אחסון בשר, עוף ודגים במקרר. ודא שמרכיבים אלה מאוחסנים במיכלים סגורים היטב, כך שהם לא מזהמים פריטי מזון אחרים במקרר. כך גם בעת אחסון מזון. חיידקים יכולים להתרבות במזון שנשאר בטמפרטורת החדר זמן רב מדי - יש לקרר בהקדם האפשרי.

חלק מהתסמינים של זיהום חיידקי מתחילים בדרך כלל בכאבי בטן, בחילות, הקאות, חום והתייבשות. זכרו שמניעה עדיפה על ריפוי למחלה הנגרמת על ידי חיידקים, אז בואו נגלה היכן מסתתרים חיידקים בביתכם.

מקומות מסתור חיידקים בבית

הנה כמה מקומות שאתה עלול לפספס לעתים קרובות בעת ניקוי הבית שלך:

  • ידית דלת. הדלת שמשתמשים בה לרוב בבית היא דלת חדר האמבטיה. תנאי חדר אמבטיה לחים ומגע של ידיים רבות הופכים את ידיות דלת חדר האמבטיה לאידיאליות להתרבות חיידקים.

  • כוס מברשת שיניים. זה שוב המקום הכי רטוב. בנוסף להחלפת מברשת השיניים באופן קבוע, שטפו גם את הכוס עם סבון כביסה אנטיבקטריאלי.

  • ידיות למגירות וארונות מטבח. צריך לפתוח מגירות כדי לקבל תיבול בעת חיתוך עוף או לישה של בצק לחם? ידיים מלוכלכות נעצרות לרוב על ידיות המגירות וארונות המטבח. נגב עם חומר ניקוי לכל מטרה כדי להרוג חיידקים לפני שהם מתרבים.

  • שולחן מטבח. פרוסות ירקות, טיפות חלב קוקוס או שמן, חתיכות בשר שנותרו מאחור, כל אלה הופכים את השיש במטבח למקלט לחיידקים. הרגילו לנקות מיד את פני שולחן המטבח לאחר כל בישול – אל תתמהמהו כי סוגי החיידקים המסוכנים מאוד לבריאות מתרבים במהירות באזור המטבח.

טיפים נוספים:

הרגל לשטוף ידיים לפני אכילה ובישול ובכל פעם שאתה הולך לשירותים. ידיים שנראות נקיות אינן בהכרח נקיות מחיידקים. שטפו את הידיים למשך כ-20 שניות וייבשו את הידיים עם מטלית נקייה. זכרו שרמות הטמפרטורה והלחות הגבוהות של אינדונזיה מהוות סביבה אידיאלית לחיידקים, וכך גם הידיים שלכם אם נשארות רטובות לאחר שטיפתן.

  • נקו את החלק של הבית בו אתם מבקרים הכי הרבה

  • השתמשו במוצרי ניקוי יעילים בניקוי כתמים תוך הרג חיידקים

  • השתמש בסבון ידיים אנטיבקטריאלי