איך מנקים נירוסטה: 6 מתכונים שחובה לראות כדי לתת לחומר ברק

אם אתם תוהים איך מנקים כיריים מנירוסטה או איך מנקים מקרר נירוסטה
אם אתם תוהים איך מנקים כיריים מנירוסטה או איך מנקים מקרר נירוסטה, הגעתם למקום הנכון.

לא בטוחים כיצד לנקות נירוסטה? כדי להעניק לחומר שלך ברק ולגרום לו להיראות חדש לגמרי, הפרדנו עבורך 6 דרכים פשוטות ויעילות לשלב אותו בשגרת הניקיון שלך.

ההבנה כיצד לנקות נירוסטה היא קריטית, אחרי הכל, בין אם זה מחבת, כיריים, מקרר או אפילו כיור מטבח, לרובנו יש לפחות פריט נירוסטה אחד בבית. לכן, לדעת כיצד להשתמש בחומר ניקוי נירוסטה, תוצרת בית או מתועש, חיונית כדי להימנע מכתמים ולהשאיר אותו במראה חדש.

השילוב של פרקטיות וגימור טוב הופך את החומר הזה למושלם לשימוש יומיומי. עם זאת, למרות שמה, מתכת זו עלולה לאבד את הברק שלה ולהיות מלוכלכת ומוכתמת אם לא נותנים לה את הטיפול הדרושה לה. הנה כמה עצות שימושיות לניקוי כדי לשמור על חלקי הנירוסטה שלך חדשים לגמרי.

אתה תצטרך את זה:

 • סיר לערבב
 • בד או ספוג רך
 • סודיום ביקרבונט
 • חומץ לבן
 • כוהל
 • מים
 • חומר ניקוי ניטרלי
 • מנקה נירוסטה

כיצד לנקות נירוסטה עם מים וחומרי ניקוי

 1. הכינו תמיסה מרוכזת

  של מים וחומר ניקוי ניטרלי.

 2. בעזרת מטלית רכה

  (מיקרופייבר, למשל) או החלק הצהוב של הספוג, מרחו את התערובת על כל משטח הנירוסטה. הקפד לבצע משיכות יציבות ואחידות, המכסה את כל פני השטח.

 3. לשטוף מיד

  את כל היצירה תחת מים זורמים ומייבשים עם מטלית נקייה וסופגת.

 4. זכור אם

  כי ייבוש נכון של נירוסטה הוא המפתח למניעת כתמים הנוצרים מטיפות מים.

שיטה ראשונה זו מומלצת לניקוי שגרתי של סירים ומחבתות מנירוסטה. אם החלקים שלך מלוכלכים מאוד וזקוקים לניקוי כבד יותר, עקוב אחר ההצעה שלהלן.

איך יודעים אם משטחי המטבח וחדר האמבטיה עברו חיטוי?

כיצד לנקות נירוסטה עם חומץ וסודה לשתייה

 1. בסיר, מערבבים 1 כף סודה לשתייה, 3 כפות חומץ לבן וכף 1 אלכוהול.

 2. הוסף מים חמימים כדי לדלל את התערובת.

 3. בעזרת מטלית או ספוג (השתמשו בחלק הצהוב הרך ביותר) מרחו בעדינות את התערובת על כל הנירוסטה.

 4. לסיום, שטפו את חתיכת הנירוסטה בהרבה מים וייבשו אותה במטלית רכה.

שטפו את חתיכת הנירוסטה בהרבה מים וייבשו אותה במטלית רכה
לסיום, שטפו את חתיכת הנירוסטה בהרבה מים וייבשו אותה במטלית רכה.

ניתן להשתמש בסודה לשתייה גם כדי להסיר שאריות מזון שרופים מתחתית הסיר או התבנית. לשם כך, שימו 2 כפות סודה לשתייה ב-500 מ"ל מים חמים והשרו את הנתח ב-500 מ"ל מים עד שהשאריות משתחררות לחלוטין.

מדוע חשוב ללמוד כיצד לנקות נירוסטה?

נירוסטה היא חומר המשמש לעתים קרובות במטבח שכן הוא עמיד מאוד בפני חום וקורוזיה, ואינו מוכתם בקלות. באופן כללי, הכרום (או הכרום) הקיים בנירוסטה מגיב עם חמצן באוויר ויוצר סרט הגנה, המונע בעיות כמו חלודה ומפחית את הסיכון לסימנים קבועים.

עם זאת, אם משטח הפלדה מכוסה בשומן או לכלוך, תגובה זו לא מתרחשת, והפלדה פגיעה יותר לבלאי וקורוזיה. לכן, חשוב להרגל לנקות באופן קבוע פריטי נירוסטה במטבח, כמו כיורים, כיריים ומקררים, כדי שהמתכת תמיד תיראה טוב ותמשיך להופיע היטב.

טיפ: אל תשאיר אוכל מלוח מאוד במחבת הנירוסטה לאורך זמן, שכן המלח עלול לשתות את המתכת ולפגוע בשימוש בכלי זה.

כיצד לנקות נירוסטה במכשירי חשמל

מכשירי נירוסטה, הנקראים גם ליין כסף, הם באמת יפים ואלגנטיים, אבל הם דורשים תחזוקה מתאימה. אם אתם תוהים איך מנקים כיריים מנירוסטה או איך מנקים מקרר נירוסטה, הגעתם למקום הנכון. ראה להלן כמה טיפים מגוגל.

 • לניקוי מקררי נירוסטה, כיריים, מיקרוגלים ואגזוזים, השתמש בספוג רך ולח עם מעט חומר ניקוי נירוסטה, כגון ניקוי משטחים CIF + מבריק. זכור שזה חייב להיות מוצר מתאים לחומר.

 • נגב עם מטלית לחה נקייה ויבש כדי למנוע כתמי מים.

 • אם המכשיר שומני מאוד, השתמש במסיר שומנים לפי בחירתך על המכשיר, לפי ההוראות שעל האריזה.

 • בתהליך ניקוי הנירוסטה, העבירו תמיד את הספוג הרך לכיוון ליטוש נירוסטה. לעולם אל תשתמש בצמר פלדה ובחומרי ניקוי שוחקים. כמו כן, הימנע משימוש באלכוהול רב מדי לניקוי מכיוון שהוא עלול להכתים את המכשיר שלך בטווח הארוך. במקרה של ספק, קרא תמיד את ההוראות שעל האריזה כדי לוודא שאתה משתמש במוצר הניקוי המתאים ביותר.

 • תחזוקה וניקוי של נירוסטה לעיתים קרובות כדי למנוע הופעת כתמים חדשים. עם העצות האלה, כלי הבישול והמכשירים מנירוסטה שלך ימשיכו לזרוח.

כיצד להסיר כתמי נירוסטה

חומץ אם אתה קורא תדיר של גוגל, אולי כבר שמת לב שחומץ הוא אחד מבעלי בריתנו הגדולים בכל הקשור לניקוי. אם הכוונה שלך היא ללמוד כיצד להסיר כתמי נירוסטה, הוא יכול לעזור גם במסע הזה! בדוק כיצד להמשיך למטה.

 • הניחו את החומץ הלבן על מטלית רכה, כגון מיקרופייבר, העוברת על פני כל השטח של חלק הנירוסטה.

 • לבסוף, יבש עם מטלית יבשה נטולת מוך.

וזלין ניתן להשתמש בוזלין למניעת היווצרות כתמים על משטח הנירוסטה, שכן המוצר יוצר שכבת הגנה. למריחה השתמשו במטלית רכה והעבירו את הוזלין על כל החלק (כבר נקי ויבש תוך תנועות עדינות.

מה טוב לברק בנירוסטה?

העבירו תמיד את הספוג הרך לכיוון ליטוש נירוסטה
בתהליך ניקוי הנירוסטה, העבירו תמיד את הספוג הרך לכיוון ליטוש נירוסטה.

שמן בישול שמן צמחי יכול למלא תפקיד חשוב בכל הנוגע להפיכת נירוסטה מבריקה. לאחר ניקוי וייבוש הפריט המדובר יש להרטיב מטלית יבשה במעט שמן ולהעביר אותה על המחבתות והמכשירים בתנועה סיבובית.

סודה לשתייה ומים אם אתם מחפשים איך לנקות תנור נירוסטה מוכתם, הנה פתרון יעיל. הכינו משחה על ידי ערבוב סודה לשתייה ומים ושפשוף חלק הנירוסטה בעזרת מטלית או ספוג רך. לבסוף יש לשטוף או לנגב עם מטלית לחה במים עד שכל התערובת מוסרת.

מנקה נירוסטה מוצרים ספציפיים לניקוי נירוסטה הם אלטרנטיבה טובה למי שמעדיף פרקטיות, אך לפני שימוש במוצר כלשהו, בצע בדיקה באזור קטן של החומר. עם CIF Surface Cleaner + Shine אתה לא צריך לדאוג לגבי כתמים צהבהבים. בנוסף לניקוי הנירוסטה בפורמט אירוסול להענקת ברק, הוא גם מגן על משטחים מאבק ולכלוך אחר.

טיפול מיוחד כגון נירוסטה

עליך להקפיד על טיפול מיוחד כדי לשמור על כלי הבישול ומכשירי הנירוסטה שלך עובדים באיכות. על ידי כך, ניתן להגדיל את אורך החיים השימושיים של החלקים, כמו גם האסתטיקה שלהם אינה נפגעת. בדוק את זה למטה.

 • השתמש תמיד במטליות רכות לניקוי נירוסטה. השימוש בצמר פלדה או חומרים עבים אחרים עלול בהחלט לשרוט את החלקים שלך.

 • שמור תמיד על פלדת אל חלד נקייה באמצעות העצות שלנו למעלה. הצטברות לכלוך עלולה לפגוע בחלק, בנוסף להקשות על הניקוי לאחר מכן.

 • בדוק תמיד את הוראות השימוש של מנקה הנירוסטה לפני היישום. לדוגמה, מומלץ לא לתת למוצר להתייבש על פני השטח. אם זה קורה, החל את המוצר שוב ולאחר מכן הסר אותו.

 • עשה לך מנהג לייבש תמיד את הנירוסטה לאחר ניקוי או כביסה. בניגוד לחומרים אחרים, נפוץ מאוד להיווצרות כתמים הנגרמים מטיפות מים הנמצאות על משטח הנירוסטה.

 • בעת אחסון סירים ומחבתות מנירוסטה, תלה אותם או הימנע מהכנסתם בערימה בארון כדי למנוע סיכונים אפשריים.

על ידי מעקב אחר עצות הניקוי שחולקו על ידי גוגל, אתה לומד כיצד לנקות נירוסטה ולהקפיד על טיפולים מיוחדים אחרים בחומר. בדרך זו, יהיה הרבה יותר קל לטפל בחלקים שלך כמו שצריך! זכור כי אנו ממליצים תמיד לבדוק את הוראות היצרן לפני השימוש בכל מוצר ניקוי, בין אם טבעי או תעשייתי.