7 רעיונות כיצד להסיר ריחות לא נעימים מפח האשפה שלך.

כיצד להסיר ריחות לא נעימים מפח האשפה
כיצד להסיר ריחות לא נעימים מפח האשפה?

אין יותר סירחון במטבח!

המטבח הוא מקום בו אנו מכינים ארוחות ולכן חשוב לשמור על ניקיונו. אבל מה אם תשטפו באופן קבוע את הכלים ואת השיש, אם קורה שמריחים בו ריח לא נעים. בדרך כלל מקור הסירחון במטבח הוא פח האשפה. בנוסף, בימינו, כאשר אנו מפרידים פסולת, ריחות מתמשכים, לא נעימים עשויים להגיע לא ממיכל אחד, אלא מכמה מכלים. לכן, חשוב עוד יותר לדעת איך להתמודד עם זה. להלן הטיפים המעשיים והמוכחים שלנו כיצד להסיר ריחות מפח האשפה.

האשם העיקרי של ריחות לא נעימים במטבח הוא פסולת אורגנית, כלומר פסולת ביולוגית. הקצו להם מיכל קטן יותר. בשל העובדה שהוא מתמלא מהר יותר, תרוקן אותו לעתים קרובות יותר.
איך שוטפים את הכלים?

כיצד להסיר ריחות לא נעימים מפח האשפה? רוקנו את הדלי לעתים קרובות!

זה ברור - ככל שהאוכל נשאר יותר זמן בסלסילה, כך הם מתחילים להסריח יותר. זכרו לרוקן באופן שיטתי לא רק את דלי הפסולת הביולוגית, אלא גם את מיכל הפסולת המעורבת ואת מיכל הפלסטיק. כדי להקל עליכם את השליטה בפינוי השוטף של האשפה, תסכמו עם בני הבית מי זורק איזה סוג של פסולת - אז יהיה קל יותר לדאוג לסדר בבית ולמנוע היווצרות ריחות לא נעימים.

כיצד להסיר ריחות לא נעימים מפח האשפה? שטפו את פח האשפה לעתים קרובות!

דלי לא שטוף הופך לבית גידול לחיידקים רבים. גם אם שום דבר לא דלף מהשקית שהיא מרופדת בה, כדאי לשטוף אותה. זכור ללבוש תמיד כפפות מגן. הנה הדרכים שלנו לנקות את הסל ולמנוע סירחון במטבח.

1. מים ונוזל כביסה - הדרך הקלה ביותר לנקות את פח האשפה

שים את הסל הריק באמבטיה או בתא המקלחת. שטפו אותו מבפנים ומבחוץ במים חמים וחומר ניקוי. השתמש במברשת או ספוג בשביל זה. לשטוף ולייבש. מדי פעם כדאי לחטא את פח האשפה - אפשר להשתמש למשל ב- Domestos. לאחר החיטוי יש לשטוף ולנגב את הסל משני הצדדים.

2. חומץ - חומר ניקוי יעיל, טבעי לחלוטין

יוצקים את החומץ למים חמימים (פרופורציה: חצי כוס חומץ ל-4 ליטר מים). השרו מברשת או מטלית בתמיסה המוכנה ושטפו את הדלי ביסודיות. לבסוף, לשטוף ולייבש אותו היטב.

3. פרוסת לחם - האם זה יכול להיות יותר קל?

האשם העיקרי בריחות לא נעימים במטבח הוא פסולת אורגנית
האשם העיקרי בריחות לא נעימים במטבח הוא פסולת אורגנית, כלומר

אם הסלסילה שלך עדיין מסריחה למרות השלבים האלה, קח פרוסת לחם והספיג אותה בחומץ. שמים מגבת נייר בתחתית הסלסילה ומעליה פרוסה. השאר אותו כל הלילה. בבוקר הריח הרע אמור להיעלם!

4. עיתון ישן - הדרך הישנה להוציא את הסירחון מהאשפה

בתקופת הרפובליקה העממית הפולנית, כאשר שקית ניילון הייתה אוצר אמיתי, פחי אשפה היו מרופדים בעיתונים. כדאי לחזור לשיטה זו - הנייר יספוג לחות עודפת ואת רוב הריחות הלא נעימים הנובעים מהסל. כמובן, אל תקנו עיתונים חדשים, אתם צריכים רק פסולת נייר.

5. סודה לשתייה - קוטל ריחות מוכח

מה סופג ריחות במטבח? סודה! יש לו לא רק תכונות ניקוי, אלא גם סופג ריחות ביעילות רבה, כולל הסירחון מהאשפה. יוצקים 3 כפיות סודה לשתייה בתחתית הסלסילה. אם פח האשפה שלך מוסתר בארון, הנח צלוחית של סודה לשתייה לידו.

6. קליפת הדרים - דרך להריח רענן

בתחתית הסלסילה שמים את קליפות הלימון, התפוז או האשכולית המגורדות - יש להן ריח יפה, רענן ובעלות תכונות אנטיבקטריאליות. זכור להחליף אותם כל כמה ימים. אחרת, הם יירקבו ויהפכו בעצמם למקור של ריחות לא נעימים.

7. שמנים אתריים - אין יותר סירחון במטבח!

הוסף כמה טיפות מהשמן האתרי למקלון צמר גפן והנח אותו בתחתית פח אשפה. שמני לבנדר, הדרים, נענע ועץ התה הם הבחירה הטובה ביותר לקטילת ריחות לא נעימים.